سمپاشی مزارع کلم قیروکارزین با پهپاد؛

پهپاد ساخت ایرانی به صحنه می‌آید

سجاد جاویدی در حاشیه سمپاشی و محلول پاشی آزمایشی مزارع کلم منطقه مبارک آباد قیروکارزین بیان کرد: پهپاد بومی شده ۴۰ درصد ارزان تر از نمونه خارجی خود است و قیمت تمام شده آن برای یک دستگاه با ظرفیت حمل ۱۶ لیتر حدود ۳۵۰ میلیون تومان بر آورد می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قیروکارزین، نماینده شرکت دانش بنیان کشاورز یار رباتیک شریف (شریف اگربات) در استان فارس گفت: این شرکت به دنبال هوشمند سازی کشاورزی است از این رو پهپاد کشاورزی DJI Agras T16  در این شرکت شبیه سازی و تا پایان مهر ماه به بازار می آید.

سجاد جاویدی در حاشیه سمپاشی و محلول پاشی آزمایشی مزارع کلم منطقه مبارک آباد قیروکارزین بیان کرد: پهپاد بومی شده 40 درصد ارزان تر از نمونه خارجی خود است و قیمت تمام شده آن برای یک دستگاه با ظرفیت حمل 16 لیتر حدود 350 میلیون تومان بر آورد می شود.

وی با بیان اینکه در کشاورزی هوشمند نظارت و مدیریت مزارع با در اختیار قرار گرفتن لحظه‌ای اطلاعات آسان می شود، تصریح کرد: پهپاد T16 از سرعت بالایی برخوردار و اولویت کاربرد آن در مزارع است و می تواند در هر 15 دقیقه یک و نیم هکتار از مزرعه را مورد پاشش کامل قرار دهد.

 

خبرنگار: محمد خاکسار

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 91248

مطالب مرتبط :
پهباد کشاورزی

فناوری های نوین در کشاورزی

این قسمت "پهپادها"

کاربردهای پهپادی شامل کشاورزی دقیق، مدیریت جنگلها، مدیریت کود، تخمین عملکرد محصول، مدیریت زراعت، تشخیص بیماری و ....در حوزه کشاورزی است.

مردم در خیابان کرونا

مردم گمان نکنند کرونا ضعیف شده است

رئیس شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین با تاکید بر رعایت اصل فاصله اجتماعی ، اجرای پروتکل های بهداشتی در خصوص کنترل بیماری کرونا ویروس را ضروری دانست و خواستار همکاری عموم مردم در این خصوص شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب