کشت گیاهان دارویی با مدرن ترین روش آبیاری در دانشگاه آزاد شهرکرد

رئیس دانشگاه آزاد شهرکرد گفت: هشت هکتار از زمين‌هاي مزرعه دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به کشت گياهان دارويي با مدرن‌ترين روش آبياري و با حداقل ميزان آب اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ ابراهیم رحیمی رئیس دانشگاه آزاد شهرکرد اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامي با صادرات گياهان دارويي به ساير کشورها نقش مؤثري در اقتصاد اين استان ايفا مي‌کند.

وی با بیان اینکه در مزرعه تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، ۲۰ گونه مختلف گياهان دارويي با بالاترين اسانس­‌ها، مواد مؤثره و حداقل آلاينده‌‌­ها کاشته شده تصریح کرد: دانشگاه آزاد نه تنها در کاشت، برداشت، خشک‌کردن و بسته‌بندي گياهان دارويي فعاليت مي‌­کند؛ بلکه با صادرات اين نوع گياهان دارويي به کشورهاي ديگر، نقش مؤثري در اقتصاد استان چهارمحال و بختياري ايفا مي‌کند.

رحیمی بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد داراي آزمايشگاه‌هاي بسيار مدرن و مجهز است که براي ارتقاي دانش، محصولات و همکاري‌هاي متقابل بين دانشگاه و منابع طبيعي استان چهارمحال و بختياري آمادگي لازم را دارد.

نگهداري از جنگل‌ها و مراتع با همکاري مردم امکان­پذير است

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال و بختياري نيز در اینباره گفت: نگهداري از جنگل‌ها و مراتع با همکاري مردم امکان­پذير است و براي ايجاد بهتر اين همکاري بايد جنگل‌ها و مراتع اقتصادي شوند.

مهندس سيداسماعيل صالحي مطرح کرد: يکي از الزامات اقتصادي کردن جنگل‌ها و مراتع، هم‌افزايي بين بخش‌هاي علمي، اجرايي و تحقيقاتي است که دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري مي‌تواند نقش مؤثري در اقتصاد داشته باشد.

وي يادآور شد: از ظرفيت‌هاي مهم چهارمحال و بختياري براي اقتصادي کردن جنگل‌ها و مراتع استفاده از ظرفيت گياهان دارويي است.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال و بختياري تبيين کرد: دانشگاه آزاد اسلامي با ظرفيت بالاي کشت گياهان دارويي سفير خوبي براي منابع طبيعي است.

 

انتهای پیام/۱۰۲۰

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸:۱۱

شناسه خبر: 91257

مطالب مرتبط :
گیاهان دارویی

پيش بيني توليد ۵۴۰ تن گیاه دارویی در شهرستان سامان

کارشناس باغبانی شهرستان سامان گفت: باتوجه به نامگذاری سال با شعار جهش تولید ۵۴۰ تن انواع فرآورده گیاهان دارویی بصورت سنتی و صنعتی در شهرستان سامان تولید و بسته بندی می‌شود

عشایر

عشایر نمادي از همزيستي مطلوب انسان و محيط زيست هستند

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری تداوم همخوانی زندگی عشایری با محیط زیست را در گرو آموزش و به‌کارگیری نگاه علمی و به‌روز و نیز بهره‌برداری پایدار از طبیعت عنوان کرد.

دکتر رحیمی

مسئول سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري کشور؛

نخستين توصيه رهبري در بيانيه گام دوم ، علم و فناوري است

معاون بسیج علمی و پژوهش و فناوری کشورگفت: در بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي، مقام معظم رهبري، علم و فناوري را به عنوان نخستين توصيه بيان کردند.

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی بزرگ ترین ثروت ملی هر کشور

امروزه اهمیت گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی آن ها در پیشبرد اهداف ملی، منطقه ای و جهانی برای تحقق سلامت، خودکفایی دارویی، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بر کسی پوشیده نیست.

گیاهان دارویی

چهارمحال و بختیاری بکرترین رویشگاه گیاهان دارویی/ کرونا ویروس برداشت گیاهان دارویی را از مردم سلب کرد

چهارمحال و بختیاری با داشتن تنها ۳۵۰ گونه گیاهی با خواص دارویی منحصر به فرد، یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید این دسته از گیاهان در کشور است که همه ساله بهار، مردم از این گیاهان در دشت ها و کوه ها برداشت می کردند که امسال با آمدن کرونا ویروس منابع طبیعی برداشت از گیاهان دارویی را ممنوع اعلام کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب