خبرگزاری علم و فناوری

طی چند روز، حذف پست های ترامپ در فیس بوک و توییتر

توییتر یکی از پست های ترامپ را حذف کرد و حساب وی را به دلیل انتشار مشخصات شخصی روزنامه نگار به طور موقت مسدود کرد، در حالی که فیس بوک یکی از پست های ترامپ را به دلیل دروغ گفتن آنفولانزا کشنده تر از کووید۱۹ است حذف کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از zmescience، به دلایل مختلف، این دو غول شبکه های اجتماعی فیس بوک و توییتر علیه رئیس جمهور آمریکا اقدامات تنبیهی را انجام داده اند. توییتر یکی از پست های ترامپ را حذف کرد و حساب وی را به دلیل انتشار مشخصات شخصی روزنامه نگار به طور موقت مسدود کرد، در حالی که فیس بوک یکی از پست های ترامپ را به دلیل دروغ گفتن آنفولانزا کشنده تر از کووید19 است حذف کرد.

این یک هفته عجیب و غریب حتی با استانداردهای ترامپ بوده است. پس از اعلام مثبت بودن آزمایش ویروس کرونا توسط رئیس جمهور و بانوی اول، شاهد یک سری گزارش های متناقض و گیج کننده بودیم که به دنبال آن رژه ای کوچک و ترخیص جنجالی والتر رید انجام شد.

اما حتی این پایان کار نبود. انبوهی از توییتهای پنهانی کاملا مخفیانه رئیس جمهور شامل یک تماس به "لغو بخش 230 !!!" - قانونی که از شرکت های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک در برابر مسئولیت محتوای ارسال شده در سیستم عامل آنها محافظت می کند.

لغو بخش 230 !!!

اما آنچه باعث واکنش شرکت های رسانه های اجتماعی شد، پیام توئیتری نادرستی از سوی ترامپ بود که تأیید کرد که ایالات متحده "زندگی با" فصل آنفلوانزا را یاد گرفته است، "درست مثل اینکه ما در حال یادگیری زندگی با کووید هستیم، در اکثر جمعیت بسیار کشنده تر است !!! ”

تاکنون، کووید19 بیش از 5 فصل گذشته در آنفلوانزا تلفات داشته است، علیرغم اقدامات حفاظتی بی سابقه ای که گسترش ویروس را به شدت محدود کرده است - و هنوز هم، بدون واکسن هیچ گونه عاملی برای همه گیری وجود ندارد. ما دقیقاً نمی دانیم ویروس کرونا تا چه اندازه کشنده است، اما بسیار خطرناک تر از آنفولانزا است. طبق گفته دانشگاه جان هاپکینز، ممکن است 10 برابر خطرناک تر باشد، اما همچنین مسری تر است، بنابراین دشوار است بگویم که چقدر بدتر است - اما به هیچ وجه خطر کمتری ندارد.

توییتر پیام را پنهان کرد و هشدار در مورد "انتشار اطلاعات گمراه کننده و بالقوه مضر" ارسال کرد، در حالی که فیس بوک این پست را به طور کامل حذف کرد. سخنگوی فیس بوک، نیز تایید کرد که این شرکت پست را برای اطلاعات غلط کووید19حذف کرده است.

در یک حادثه جداگانه، رئیس جمهور توئیتی را به نقل از نیویورک پست ارسال کرد که از او به عنوان "یک قهرمان شکست ناپذیر" تعریف می کرد. این توییت همچنین شامل ایمیل شخصی روزنامه نگار بود که باعث شد توییتر این پست را حذف کند زیرا اشتراک اطلاعات دیگران در این سیستم عامل ممنوع است.

شرکت های رسانه های اجتماعی به دلیل اقدامات ناکافی برای مقابله با اطلاعات نادرست مورد انتقاد قرار گرفته اند، که این مسئله نگرانی دو چندانی دارد زیرا یک مطالعه نشان داده است که رئیس جمهور بزرگترین منبع اطلاعات غلط ویروس کرونا است.

فیس بوک اقدامات سختگیرانه تری را اعلام کرد. این شبکه اجتماعی اعلام کرد همه حساب ها، صفحات و گروه هایی را که نمایندگی یا تبلیغ گروه QAnon را دارند ممنوع خواهد کرد. ترامپ قبلاً از این گروه تمجید کرده و گفته است که آنها "من را بسیار دوست دارند" و آنها "آمریکا را دوست دارند".

البته توئیتر به دنبال خبر ابتلای ترامپ به کرونا  و سیل عظیم کاربرانی که برای او آرزوی مرگ کردند، اعلام کرد هر کاربری که از این پس برای رئیس جمهور آمریکا «آرزوی مرگ» کند حسابش تعلیق می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵:۲۲

شناسه خبر: 91286

مطالب مرتبط :
طراحی و ساخت قرص سر وقت بیدار شدن

مدیر دبیرخانه کشوری اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران؛

طراحی و نمونه سازی قرص سر وقت بیدار شدن

مهرداد امید سالاری مدیر دبیرخانه کشوری اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران، از طراحی و نمونه سازی قرصی تحت عنوان قرص سر وقت بیدار شدن خبر داد و گفت: این قرص در حال حاضر وارد مرحله نمونه سازی شده است.

بیانیه گام دوم ناظر بر حرکت کلان ملت است/دانشگاهیان و نخبگان جایگاه خود را پیدا کنند

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی؛

بیانیه گام دوم ناظر بر حرکت کلان ملت است/دانشگاهیان و نخبگان جایگاه خود را پیدا کنند

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی، با بیان این که انقلاب اسلامی ایران مظهر دگر اندیشی در جهان مدرن است، گفت: بیانیه ناظر بر حرکت کلان ملت است از استاد تا دانشجو تا نخبگان در رده های مختلف در رسته ها و رشته های گوناگون باید جایگاه خود را پیدا کنند.

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد:

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد:

ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم/ نخبه ها در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند

وحید جلیلی مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی بابیان این که ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم، گفت: دهها هزار نخبه داریم اما در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند.

پلاسما

کاربرد پلاسما در درمان بیماری همه گیر و محصولات کشاورزی

دانشمندان کشف کردند که درمان با پلاسما منجر به رشد سریعتر و بازده بالاتر برخی از محصولات کشاورزی می شود و در درمان بیماریهای همه گیر کاربرد دارد، فیزیکدانان، شیمی دانان و زیست شناسان با هم همکاری می کنند تا مکانیزم های محرک این پدیده را تحریک کنند.

برنده نوبل که به نجات لایه ازن کمک کرد مُرد

برنده نوبل که به نجات لایه ازن کمک کرد مُرد

ماریو مولینا، شیمی دان که با کار بر روی لایه ازن در سال ۱۹۹۵ برنده جایزه نوبل شد، روز گذشته در سن ۷۷ سالگی در مکزیکو سیتی درگذشت.

۱

روند افزایش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان میبد نگران کننده است

رئیس بیمارستان میبد گفت: در چند روز گذشته شاهد افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا بودیم به طوری که در این هفته شاهد افزایش دوبرابری تعداد بیماران نسبت به هفته قبل هستیم و هم اکنون دو بخش کرونا در بیمارستان میبد فعال شده است.

ربات

این ربات هوشمند می تواند دوست خوبی برای فرزندان شما باشد!

به تازگی ربات هوشمندی با نام "Misa" ساخته شده است که علاوه بر آن که کودکان می توانند با آن بازی کنند والدین به وسیله آن می توانند از وضعیت فرزندانشان مطلع شوند .

ماسک سه لایه

مسئول گروه جهادی مردمی سفیران ایثار شهرستان دزفول:

رزمایش سلامت در ۵ مرحله اجرا شد/اهدای ۳ هزار ماسک بهداشتی توسط گروه جهادی

مسئول گروه جهادی مردمی سفیران ایثار شهرستان دزفول گفت: رزمایش سلامت در پنج مرحله انجام شد که سه مرحله مستقل توسط گروه جهادی و دو مرحله مشترک با ستاد کرونای شهرستان صورت پدیرفت.

لغو راهپیمایی نمادین اربعین در خمینی شهر

مسئول ستادمردمی اربعین جاماندگان راه عشق شهرستان خمینی شهر؛

لغو راهپیمایی نمادین اربعین در خمینی شهر

حر شیروی مسئول ستادمردمی اربعین جاماندگان راه عشق شهرستان خمینی شهر با اشاره به حرکت کم نظیر حدود ۱۱۰ هزار نفری در شهرستان خمینی شهر، گفت: امسال؛ مردم خمینی شهر به صورت متحد و یکپارچه، با تبدیل این مراسم معنوی به دعای خالصانه همچون زیارت اربعین و سایر ادعیه و اجرای آن در منازل خود برای مقابله همه جانبه با ویروس کرونا، نشان می‌دهند که در همه زمان‌ها با بهره گیری از قیام عاشورایی امام حسین (ع)، تداوم بخش حرکت عظیم آن امام همام خواهندبود.

نظرسنجی :WHO کووید۱۹خدمات بهداشت روانی را در ۹۳٪ کشورها متوقف کرد

نظرسنجی WHO: کووید۱۹خدمات بهداشت روانی را در ۹۳٪ کشورها متوقف کرد

، بر اساس یک نظرسنجی جدید سازمان بهداشت جهانی، بیماری همه گیرکووید۱۹ خدمات بهداشت روان را در ۹۳٪ از کشورهای جهان مختل یا متوقف کرده است. نظرسنجی از ۱۳۰ کشور اولین داده جهانی را ارائه داده و نشان دهنده تأثیر مخرب کووید۱۹ در دسترسی به خدمات بهداشت روان و نیاز فوری به افزایش بودجه را تأکید می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب