متخصص جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی جهرم خبرداد:

۲ عمل حیات بخش بیماران مبتلا به تومور در جهرم

متخصص جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: تومور نخاعي جوان ۳۱ ساله خفری که دیگر پزشکان معالج ریسک عمل وی را نپذیرفته بودند؛ به طور موفقيت آميز جراحي و از نخاع اين جوان خارج شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از جهرم، محمد عيسايي متخصص جراحي مغز، اعصاب و ستون فقرات دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به مراجعه آقاي ۳۱ ساله اهل خفر با درد شديد پا گفت:  اين جوان مدت ها دچار تومور در مهره سوم كمري (ال 3) بوده و دیگر پزشکان معالج ریسک عمل وی را به خاطر احتمال فلج شدن بعد از جراحي نپدیرفته بودند.


 وي افزود: با توجه به حاد بودن وضعيت باليني بيمار، بلافاصله وي در ليست عمل جراحي قرار گرفت. عمل جراحي با موفقیت انجام شد و حال بیمار مساعد و مرخص شده است.

 عيسايي در ادامه با اشاره به عمل جراحي خانم 60 جهرمي  كه دچار تومور مغزي شده بود گفت: خانمي با حال نامساعد به بيمارستان مراجعه نموده و بعد از بستري در آي سي يو دچار تشنج و افت شديد هوشياري مي شود. اتاق عمل براي وي آماده و تحت عمل جراحي قرار مي گيرد.

نتيجه عمل موفقيت آميز و تومور از سر اين خانم 60 ساله خارج شده است.

گفتنی است هر دو بیمار در کمتر از ۲۴ ساعت با حال عمومی خوب و در حالی که راه می رفتند مرخص شده اند.

 

خبرنگار: مهدی رحمانیان

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰:۵۹

شناسه خبر: 91291

مطالب مرتبط :
آسیب‌های مغزی

بر طبق یک بررسی سیستماتیک جدید در دانشگاه بیرمنگام؛

آسیب‌های مغزی"حتی خفیف"خطر سکته مغزی را تا پنج سال افزایش می‌دهد

یک بررسی سیستماتیک جدید به سرپرستی یک تیم در دانشگاه بیرمنگام، نشان داد: به دنبال آسیب مغزی (TBI) ، خطر سکته مغزی برای چهار ماه اول پس از آسیب به طور قابل توجهی افزایش مییابد، همچنین خطر سکته مغزی تا پنج سال بعد از آسیب دیدگی سر قابل توجه است.

سیاره

کشف ۲۴ سیاره فراخورشیدی که از زمین جای بهتری برای زندگی کردن هستند+عکس

همه با پارادوکس فرمی آشنا هستیم. این متناقض نمایی در خصوص امکان وجود حیات در سایر نقاط کائنات غیر از زمین است. پارادوکس فرمی می گوید: «کائنات بسیار پهناور است و در نتیجه امکان دارد که جایی دیگر از نیز امکان وجود حیات وجود داشته باشد.» سمت دیگر این پارادوکس این پرسش را مطرح میکند که اگر حیات وجود دارد چرا ما تاکنون نتوانسته ایم آن را شناسایی کنیم؟ یا اگر آن حیات هوشمند است چرا آنها نتوانسته اند ما را شناسایی کند؟

کودک و فرزند

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي جهرم:

لزوم مهارت والدین در زمینه کنترل بدرفتاری های کودکان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: والدین مهارت های خود را در زمینه کنترل بدرفتاری های کودکان و اضطراب آن ها بالا ببرند تا بتوانند با اقدام صحیح و به موقع آرامش را برای کودکان خود به ارمغان بیاورند.

درمان آپنه خواب با یک عمل جراحی/ بهترین روش درمانی اختلال خواب

طبق گزارش جدید مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA)؛

درمان آپنه خواب با یک عمل جراحی/ بهترین روش درمانی اختلال خواب

طبق گزارش جدید مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA)، یک عمل جراحی ساده و در عین حال موثر، متخصصان استرالیایی را بر آن داشته است تا آن را به عنوان گزینه‌ای برای متخصصان در سراسر جهان برای مدیریت موارد دشوار آپنه خواب انسدادی (OSA) معرفی کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب