خبرگزاری علم و فناوری

یک کارشناس بهداشت:

چرا با وجود خطرآفرین بودن کرونا باز هم همگان بی تفاوت می‌شوند؟

یک کارشناس بهداشت در مورد چرایی بی تفاوت بودن برخی افراد از خطرآفرین بودن کرونا گفت: درگیری ها و مشکلات متعدد زندگی و اقتصادی باعث شده حفظ جان و سلامت در برابر کرونا را از یادشان برود و به اولویت های بعدی شان تبدیل شود.

دانیال فرهیخته در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در جهرم با اشاره به اینکه با وجود اخبار متعدد از استانها که پیک سوم کرونا شروع شده باز هم شاهد کاهش رفتارهای خود مراقبتی توسط مردم هستیم، گفت: مردم مرگ و بیماری را برای همسایه می دانند و چون بیمار نشده اند و یا به فرم خفیف کرونا گاها گرفتار شده اند، خود را در معرض خطر نمی‌دانند.


وی با اشاره به اینکه برخی عدم ابتلایشان را نتیجه رفتارهای بهداشتی شان نمی دانند و تصور می کنند اصلا مبتلا نمی شوند و متاسفانه رفتار بهداشتی را کنار می‌گذارند، افزود: از دیگر دلایل آنها این است که یک بار مبتلا شده اند و تصور می کنند دیگر کرونا به سراغشان نمی آید در نتیجه بی تفاوت می‌شوند.


این کارشناس بهداشت با اشاره به اینکه این افراد به اخبار کرونا و وضعیت ناراحت کننده مراجعین به بیمارستانها عادت کرده اند و هیچ جدیتی در توجه به خودمراقبتی ندارند، خاطرنشان کرد: آنها چون مبتلا نشده اند، درگیر شایعات مجازی شده اند و خطرافرینی کرونا را رد می کنند.


فرهیخته تصریح کرد: درگیری ها و مشکلات متعدد زندگی و اقتصادی باعث شده حفظ جان و سلامت در برابر کرونا را از یادشان برود و به اولویت های بعدی شان تبدیل شود.

 

گفتگو از مهدی رحمانیان

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 91295

مطالب مرتبط :
آزمون دستياری و بورد تخصصی

معاون علوم پزشکی جهرم خبر داد:

موفقيت ۱۹ دانشجوی پزشكی جهرم در آزمون دستياری و بورد تخصصی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی جهرم گفت: ۱۹ دانشجو و رزیدنت دانشگاه علوم پزشکی جهرم موفق به کسب حد نصاب کامل در آزمون دستیار و بورد تخصصی شدند.

انجمن حمایت از مصرف کنندگان

رئیس صنعت و معدن جهرم خبر داد:

تعویق انتخابات انجمن حمایت از مصرف کنندگان جهرم

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت جهرم از به تعویق افتادن انتخابات انجمن حمایت از مصرف کنندگان شهرستان جهرم خبر داد.

۱

اتحاد بیمارستان‌های دولتی و خصوصی برای مقابله با کرونا؛

بیمارستان‌های خصوصی نیز بیماران کرونایی پذیرش می‌کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: با توجه شیوع گسترده ویروس کرونا در استان بیمارستان‌های خصوصی نیز بیماران کرونایی پذیرش می‌کنند.

لباس شستن

توصیه های جدید برای شستشوی لباس های بیماران کرونایی

یک کارشناس بهداشت در توصیه های خود برای شستشوی لباس های بیماران کرونایی گفت: شست‌ و شو با آب داغ ۷۰ درجه سانتی‌گراد و شوینده برای حداقل ۲۵ دقیقه توصیه می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب