پایگاه علمی باید مسیر رشد را برای نخبگان فراهم سازد

مسئول علمی پژوهشی شهرستان جم گفت: یک پایگاه علمی بسیج باید نسبت به توانمندی‌های خود واقف بوده و بسیجیان حوزه استحفاظی خود را نسبت به شکوفایی استعداد هایشان راهنمایی کرده، و زمینه رشد علمی و پژوهشی آنان را فراهم سازد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ فضل الله حاجی پور مسئول علمی پژوهشی شهرستان جم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: گسترش فعالیت‌های علمی پژوهشی، نشر دستورالعمل‌ها و وظایف پژوهشی به همه رده‌های بسیج و نهادینه کردن فرهنگ علمی و تحقیق بین آحاد بسیجیان حوزه در راستای گام دوم انقلاب که یکی از موضوعات برجسته آن پیرامون موضوعات علمی می‌باشد بخشی از دستاورد‌های ماست.

وی  با بیان عواملی که باعث پذیرفتن مسئولیت علمی پژوهشی شد گفت: دغدغه مندی، دلسوزی و علاقمندی نسبت به این موضوع همچنین توانمندی‌های بالقوه در شهرستان جم وجود دارد که به کمک نخبگان و مسئولین علمی می‌توان آنها را فعال نمود همچنین نشر و اشاعه فرهنگ  پژوهش، تسهیل و راهنمایی‌های لازم جهت بهبود فرایند تحقیق و پژوهش و حمایت‌های مختلف از مبتکران و مخترعان نوآوری‌هایی که وجود دارد همچنین آسان‌سازی دستورالعمل‌های ابلاغی جهت هر چه بهتر انجام شدن  آنها بخشی از وظایف مسئولین علمی پژوهشی است.

 پایگاه علمی بسیج چه ملاک ها و ویژگی‌هایی باید داشته باشد و چه خدماتی به بسیجیان ارائه کند؟

حاجی پور گفت: یک پایگاه بسیج باید نسبت به توانمندی‌های خود واقف بوده، بسیجیان آحاد حوزه استحفاظی خود را نسبت به شکوفایی استعداد خود راهنمایی نماید، هدایت‌های لازم را انجام و وظایف بسیج علمی پژوهشی را به نحوی ساده به دیگران منتقل نماید و زمینه رشد استعدادهای موجود را فراهم کند.

وی افزود:پیگیری، دلسوزی و مسئولیت پذیری علمی پژوهشی ناحیه علارغم مسئولیت‌های فراوان نسبت به این موضوع و دردمندی نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب که یکی از نکات برجسته و مهم آن امور علمی پژوهشی است، وجود استعدادهای نهفته فراوان در شهرستان جم که می‌تواند در صورت شکوفایی نتایج درخشان در سطوح مختلف داشته باشد.

حاجی پور تاثیر اعتقادات مذهبی در فعالیت‌های علمی را مهم خواند و افزود: قطعاً موفقیت‌های تاکنون برخاسته از تفکر و روحیه متعهد و متعبد و انسان‌های مومن و انقلابی است زیرا این تفکر در همه صحنه‌ها بدون استثنا موفق بوده است. روحیه ایمان همراه با ولایت‌مداری و تعهد توامان با تخصص توانسته است پیشرفت‌های مطلوبی را نصیب کشور نماید.

وی با اشاره به کارهای انجام شده در قالب گروههای جهادی در عرصه علمی ابراز داشت: گروههای جهادی متعهد و مسئولیت‌پذیر در دل پایگاههای علمی می جوشد و در همین دوران شروع بیماری منحوس کرونا نیز فعالیت‌های بسیار مطلوبی داشته‌اند.

مسئول علمی و پژوهشی سپاه شهرستان جم، نحوه تعامل خود را با نخبگان و مراکز علمی و دانشگاه های شهرستان خوب ارزیابی کرد و افزود: ما مراکز علمی و نخبگان شهرستان را شناسایی کرده و به صورت برنامه ریزی شده با آنها ارتباط تنگاتنگ داشته و طی یک ارتباط دو طرفه از بانک اطلاعاتی آنها در زمینه‌های علمی استفاده بهینه می‌نماییم.

وی با اشاره به برنامه‌های علمی بسیج گفت: یکی از موفق‌ترین مسیرهای پیشرفت کشور از زمینه علمی و استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه جهت نیل به اهداف بلند انقلاب به شرط پای کار بودن و پویایی استعداد های فراوان در زمینه های سرمایه انسانی و منابع مختلف بسیج علمی پژوهشی می‌باشد.

مصاحبه کننده: سینا ناجی

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹:۵۹

شناسه خبر: 91299

مطالب مرتبط :
اولین جلسه خانه نخبگان شهرستان جم برگزار شد

اولین جلسه خانه نخبگان شهرستان جم برگزار شد

در راستای تقویت بنیه علمی بسیجیان، اولین جلسه خانه نخبگان شهرستان جم در سالن جلسات ناحیه با بررسی نیازها و مشکلات نخبگان و تشکیل کارگروه‌های تخصصی برگزار شد.

یکی از شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه، دانایی است!

مسئول جهاد علمی و پژوهشی ناحیه مقاومت بوشهر؛

یکی از شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه، دانایی است!

مسئول جهاد علمی و پژوهشی ناحیه مقاومت بوشهر گفت: یکی از شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه، دانایی است و همه افراد جامعه باید به دنبال پژوهش درزمینه‌های مختلف علمی باشند، تا در سایه نتایج این پژوهش‌ها، بتوانند شرایط زندگی بهتر را برای خود و دیگران فراهم نمایند.

۰۲۲۳۳۲

گفت و گوخبرگزاری علم وفناوری با مبتکرخلاق استان سمنان؛

سمنان| شکل گیری ایده ازیک تجربه /امکان جابه جایی بیمار برروی تخت های بیمارستانی بدون دخالت انسانی

این مخترع و مبتکر طرح های نوآورانه وخلاقانه در ادامه افزود:این دستگاه که ساختار مکانیکی و الکترونیکی دارد قادر است با نصب بر روی تمامی تخت های بیمارستانی مشکلات جابه جایی بیمار را برای نیروی درمانی به حداقل ممکن برساند.

ی

جشنواره جهادگران علم و فناوری در ایلام برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : صاحبان طرح ها و محصولات فناورانه می توانند تولیدات خود را تا ۲۵ مهرماه جبه دبیرخانه جشنواره واقع در ایلام ، خیابان امیرکبیر ، روبروی مرکز بهداشت شهرستان ایلام ، موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام –واحد اول ارسال نمایند .

سردار برسلانی

فرمانده لشگر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران:

توانمندی‌های نخبگان عضو بسیج علمی و پژوهشی مازندران قابل تحسین است

فرمانده لشگر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران، گفت: توانمندی‌های نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران قابل تحسین بوده و بسیاری از محصولات تولید شده قابلیت کاربردی شدن دارد.

پایگاه علمی باید مرکزی برای پرورش و رشد نخبگان باشد

مدیر علمی سپاه جوادالائمه شهرستان دشتستان؛

پایگاه علمی باید مرکزی برای پرورش و رشد نخبگان باشد

مدیر علمی سپاه جوادالائمه شهرستان دشتستان در تعریف پایگاه علمی تصریح کرد: پایگاه علمی بسیج پایگاه‌های هستند که وظیفه تقویت بنیه علمی، پژوهشی و توانمند‌سازی علمی مهارتی بسیجیان را برعهده دارند و علاوه بر اینکه نخبه‌پروری می‌کند در پی جذب نخبگان شهرستان نیز باشد.

خصالی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران:

روند پرداخت تسهیلات به نخبگان و افراد خلاق تسهیل شود/ درخواست تضمین‌های سنگین بانکی زمینه عقب نشینی تجاری سازی طرح‌های نخبگانی

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه مازندران، گفت: روند پرداخت تسهیلات به نخبگان و افراد خلاق برای بروز خلاقیت‌ها باید تسهیل شود و میزان سخت‌گیری‌ها در دریافت ضمانت‌های بانکی کاهش یابد.

نمایشگاه

فرمانده پایگاه علمی شهرستان جم،

نمایشگاه دستاوردهای علمی برگزار شد

پایگاه مقاومت بسیج علمی شهرک توحید شهرستان جم، اقدام به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بسیجیان از ۱۲بهمن تا ۳۰ بهمن در محل پایگاه نمود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب