علم و فناوری گزارش می دهد:

رویدادی در جنوب استان بوشهر برگزار شد/با نمایش ایده‌ها دیده شو!

اولین رویداد دیده شو در جنوب استان بوشهر با هدف گسترش فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی به مناسبت سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی به میزبانی مرکز آموزش علمی کاربردی کنگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ اولین رویداد دیده شو در جنوب استان بوشهر با هدف گسترش فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی به مناسبت سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی به میزبانی مرکز آموزش علمی کاربردی کنگان برگزار شد.

فاطمه خواجه، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرستان کنگان گفت: هدف از برگزاری رویداد تلاشی هرچند کوچک جهت جمع آوری ایده‌های خلاقانه و کار آفرینانه افرادمتناسب با مزیت نسبی هر شهرستان بود همچنین این جشنواره‌ها می‌تواند سرآغازی برای موفقیت‌ها و موقعیت‌های شغلی و فردی شرکت کنندگان باشد  تا بتوانند با رسیدن به مرحله تولید انبوه و تجاری‌سازی سهم بسزایی در گردش مالی  چرخه اقتصادی کشور  را به خودشان اختصاص دهند.

وی افزود: امروزه به علت افزایش رقابت در حوزه‌های مختلف، آن گروهی برنده است که بتواند با استفاده از ایده‌پردازی و خلاقیت در تمام جنبه‌های مهم فعالیت خود، از رقبا پیشی بگیرد و ایده‌پردازی و خلاقیت باعث می‌شود که فرد در حوزه کسب و کارهای خود در بازار پیشتاز باشد و در جامعه هدف خود، جلب توجه کند برگزاری چنین رویدادهایی این امکان را برای صاحبان ایده فراهم می‌کند.

احسان بحرینی، مسئول دفترکارآفرینی مرکز اموزش علمی و کاربردی شهرستان کنگان گفت: این رویداد با هدف گسترش فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی در سطح استان و به منظور ایجاد فرصت مناسب برای صاحبان ایده اعم از دانشجویان، ادارات و عموم مردم توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مرکز رشد شهرستان کنگان برگزار شد.

وی افزود: علاقمندان از 1 تا 15مهرماه فرصت داشتند تا آثار خود را در زمینه‌های برق و الکترونیک، صنایع پتروشیمی و پالایشگاه و موضوعات و مسائل شهری، فرصت‌های شغلی و کارآفرینی، فرهنگ، هنر و رسانه، فناوری اطلاعات و حقوق به دبیرخانه رویداد ارسال نمایند و آثار ارسالی توسط متخصصان مورد داوری قرار گرفته و بعد از ارزیابی در نهایت ۳ ایده برگزیده به ترتیب نفر اول رویداد، فتح اله بحرینی، نفر دوم امین و امل طاهری و نفر سوم ، اسما سماچی معرفی شدند و جوایزی تعلق گرفت.

دبیر برگزاری این رویداد تصریح کرد: ایده‌پردازی و خلاقیت، اصل اساسی برای موفقیت به شمار می‌آید و ایده‌های نو که با خلاقیت ایجاد می‌شود راه‌های جدید برای پیشرفت ایجاد می‌کند و دانشگاه با برگزاری این گونه مسابقات این امکان را برای افراد فراهم می‌کند تا ایده‌های نو خود را ارائه نمایند تا بتوانند به موفقیت بیشتر دست یابند.

گفتنی است: در روز اختتامیه این رویداد، کارگاه آموزشی آشنایی با فرایند ثبت اختراع برگزار شد.

انتهای پیام/

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳:۴۷

شناسه خبر: 91307

مطالب مرتبط :
برنامه توسعه زیست‌بوم چیست؟/ خلاقیت قلب تجارت و نوآوری موتور رشد است

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

برنامه توسعه زیست‌بوم چیست؟/ خلاقیت قلب تجارت و نوآوری موتور رشد است

امروزه نوآوری و خلاقیت نقش بزرگی در فضاهای کسب و کار ایفا می‌کند و کشورها نیز برای افزایش تولید ناخالص ملی، نفوذ اقتصادی و فرهنگی خود روز به روز برنامه ها و طرح هایی برای توسعه نوآوری و خلاقیت در کشور برنامه ریزی و اجرا می‌نمایند و در کشور ما نیز ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز این بخش را سامان‌بخشی می‌کند.

بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان، سالانه به گال آلوده می‌شود/ این بیماری بیشتر در میان کودکان و جوانان شایع است

بیشتر بدانید:

بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان، سالانه به گال آلوده می‌شود/ این بیماری بیشتر در میان کودکان و جوانان شایع است

گاهی وقتها برای شما اتفاق افتاده که در برخی از قسمت‌های بدن خود خارشی شدیدی احساس می‌کنید که خارش آن محدوده باعث ایجاد دانه‌های قرمز می‌شود، این بیماری در اثر نفوذ انگلی به نام سارکوپتس در پوست ایجاد می‌شود که به این بیماری گال یا جرب می گویند.

فناوری

با موضوع آموزش کسب و کار صورت مي‌گيرد؛

گام دانشگاه آزاد اسلامي براي ايجاد مرکز نوآوري و خلاقيت در شهرکرد /توليد کيت رديابي ويروس کرونا توسط دانشگاه آزاد شهرکرد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: براي ايجاد مرکز نوآوري و خلاقيت با موضوع آموزش کسب و کار تفاهم‌نامه همکاري بين دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و سپاه حضرت قمر بني‌هاشم عليه‌السلام منعقد شد.

دانشگاه شهرکرد

رییس دانشگاه شهرکرد:

پژوهش‌گران با ایده‌پردازی زمینه خروج استان از رکود را فراهم سازند

رییس دانشگاه شهرکرد گفت: تمام فعالان این عرصه باید با تبادل‌نظر و ایده پردازی در راستای کار خود، نکات مهمی که استان را از رکود خارج می‌کند در دستور کار قرار دهند.

پایگاه

پایگاه علمی نبی اکرم(ص)؛

پایگاه علمی پیامبر اعظم (ص) شهرستان کنگان افتتاح شد

پایگاه علمی پیامبر اعظم (ص) شهرستان کنگان استان بوشهر با حضور فرمانده ناحیه و معاونت جهاد علمی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر افتتاح شد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب