مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد:

ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم/ نخبه ها در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند

وحید جلیلی مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی بابیان این که ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم، گفت: دهها هزار نخبه داریم اما در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، وحید جلیلی مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بعنوان سخنران نشست تخصصی «جنبش استادی ایران و نقش آن در تشکیل دولت جوان حزب الهی» که به همت بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، بابیان این که ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم، گفت: دهها هزار نخبه داریم اما در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند، اگر قرار است دولت جوان حزب اللهی داشته باشیم، دولت جوان حزب اللهی، دولت معیارها بوده و گرفتار کلیشه ها و شعارها و بزن درروی ها و ظاهر سازیها نیست.

 

فضای رسانه ای ما در حوزه های گوناگون در ساحات گوناگون دچار اعوجاجاتی است

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، با حضور در نشست «جنبش استادی ایران و نقش آن در تشکیل دولت جوان حزب الهی» گفت: در این خصوص مشکل عمده ای که در کشور داریم این است که فضای رسانه ای ما در حوزه های گوناگون در ساحات گوناگون دچار اعوجاجاتی است. رسانه در حوزه فرهنگ، اقتصاد، سیاست دارد خیلی زرد عمل می کند بنظرم نقطه آغاز برای هر تحول مثبتی این است که فضای رسانه ای را از این قناسی در بیاوریم.

وی با اشاره به مبحث دولت جوان حزب اللهی با بیان این که در قانون اساسی گفته شده مثلا ریس جمهور جزو رجال سیاسی مذهبی باشد، عنوان کرد: دستگاه رسانه ای ما در این چند سالی که مقام معظم رهبری فرمودند دولت حزب الهی سر کار بیاید چقدر تلاش کرده که چهره های حزب الهی را که در سطوح بالا می توانند در دولت نقش آفرینی کنند اینها را معرفی کنند.

 

ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای کشور هستیم از جمله به فضای سیاسی؛ ملت ما بخاطر همین قناسی در فضای سیاسی از بسیاری از داشته های خودش محروم است بسیاری از چهره ها هستند که قابلیتهای بسیار دارند ولی اینها در قاب رسانه دیده نمی شوند، ده سال از شهادت مجید شهریاری می گذرد واقعا فضای رسانه ای کشور این همه تشکیلات از آموزش پرورش گرفته تا  صدا و سیما و این همه دستگاهای گوناگون که در بخشهای مختلف فعال هستند توانستند کاری بکنند؟ که مثلا آدمی در تراز مجید شهریاری را 20 درصد مردم ایران بشناسند بجا بیاورند یا خیلی افراد نه فقط شهدا،  ولی  فلان آدم سیاسی که بلد است سیاست زدگی را دامن بزند و جنجال بکند بیشتر می شناسند.

وی گفت: اینها در فضای رسانه ای برجسته نمی شوند و بیم آن می رود که اگر دولت جوان حزب اللهی هم بخواهد شکل بگیرد باز گرفتار یکسری سیاست زدگیها بشود و این سیگنال بدی است که ما به جوانان خودمان بخصوص بدهیم که یک تعریف کلیشه ای از انقلابیگری یا حزب اللهی گری ارائه بکنیم که اتفاقا تعریف درست تر و دقیق تری و کارآمدتری از او در جامعه وجود دارد.

 

نخبه ها در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند

جلیلی در ادامه با بیان این که ولی مصادیق، نسبت زیادی با اهل سیاست و سیاست زده ها برقرار نمی کنند و کارآنها یک چیز دیگری است مشغول مجاهدت خود هستند، بیان کرد: دهها هزار نخبه داریم در سطوح مختلف علمی، مدیریتی، اجتماعی، صنعتی،  اقتصادی و فرهنگی و غیره اما در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند.

 

دولت جوان حزب اللهی، گرفتار کلیشه ها و شعارها و بزن درروی ها و ظاهر سازیها نیست

وی تاکید کرد: اگر قراراست دولت جوان حزب الهی شکل بگیرد دولت جوان حزب اللهی مهمترین ویژگی آن این است که شاخص مند است گرفتار کلیشه ها و شعارها و بزن درروی ها و ظاهر سازیها نیست، اولین ویژگی دولت حزب اللهی این است که دولت معیارهاست معیار در او وجود دارد شاخص در او وجود دارد شاخصهایی که اهل ریا اهل ظاهر سازی نمی توانند از این شاخصها عبور کنند؛ و نخبگان و دلسوزها باید سعی کنند که تعاریف درست طرح شود جامعه به تعاریف درست برسد با شاخصهای معلوم با معیارهای مشخص وگرنه تحولات سیاسی با تبلیغات و ظاهرسازیهای انتخاباتی ممکن است به بیراهه برده شود.   

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 91315

مطالب مرتبط :
آیا رشته مراقبت و مانیتورینگ اعصاب حین عمل جراحی نیاز کشور نیست؟/ اپراتور می تواند وارد اتاق عمل شود؟

گفتگوی علم و فناوری با بنیانگذار مراقبت و مانیتورینگ اعصاب کشورمان؛

آیا رشته مراقبت و مانیتورینگ اعصاب حین عمل جراحی نیاز کشور نیست؟/ اپراتور می تواند وارد اتاق عمل شود؟

مراقبت و مانیتورینگ اعصاب (IONM) برای جراحی های مغز و اعصاب، ستون فقرات و درمان اسکولیوز که با احتمال معلولیت همراه هستند ضرورت دارد، دکتر حمید آزاده بنیانگذار این رشته در ایران و بلکه در خاورمیانه است چند سالی هم هست پیگیر بود این رشته در ایران راه اندازی شود، در این خصوص،موافقت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و بعد هم شورای معین وزارتخانه را گرفته اما شورای عالی برنامه ریزی وزارتخانه نوشتند لزومی به ایجاد چنین رشته ای نیست!، البته شرکتهای خارجی دستگاههای مراقبت و مانیتورینگ را به شرکتهای ایرانی می فروشند و اپراتور هم آموزش می دهند.

طراحی و ساخت قرص سر وقت بیدار شدن

مدیر دبیرخانه کشوری اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران؛

طراحی و نمونه سازی قرص سر وقت بیدار شدن

مهرداد امید سالاری مدیر دبیرخانه کشوری اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران، از طراحی و نمونه سازی قرصی تحت عنوان قرص سر وقت بیدار شدن خبر داد و گفت: این قرص در حال حاضر وارد مرحله نمونه سازی شده است.

رتبه چهارم گروه علوم انسانی در کنکور۱۳۹۹؛
توکل به خدا و حمایت های روحی و روانی خانواده به من بسیار کمک کرد

در کنکور۱۳۹۹؛

رتبه چهارم گروه علوم انسانی، توکل به خدا و حمایت های روحی و روانی خانواده به من بسیار کمک کرد

محسن سیاهمرد رتبه چهارم گروه علوم انسانی در کنکور سال۱۳۹۹ در خصوص عامل اصلی موفقیت خود گفت: توکل به خدا وقتی که با تلاش همراه شود می‌تواند هر غیر ممکنی را ممکن کند حمایت های روحی و روانی خانواده نیز به من بسیار کمک کرد.

بیانیه گام دوم ناظر بر حرکت کلان ملت است/دانشگاهیان و نخبگان جایگاه خود را پیدا کنند

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی؛

بیانیه گام دوم ناظر بر حرکت کلان ملت است/دانشگاهیان و نخبگان جایگاه خود را پیدا کنند

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی، با بیان این که انقلاب اسلامی ایران مظهر دگر اندیشی در جهان مدرن است، گفت: بیانیه ناظر بر حرکت کلان ملت است از استاد تا دانشجو تا نخبگان در رده های مختلف در رسته ها و رشته های گوناگون باید جایگاه خود را پیدا کنند.

​تجلیل از دانش آموزان برتر کنکوری سال جاری در نهبندان

مسئول بسیج دانش آموزی ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان خبرداد:

​تجلیل از دانش آموزان برتر کنکوری سال جاری در نهبندان

​کوهگرد گفت: در راستای حمایت از نخبگان علمی ۷نفر از دانش آموزان بسیجی که در کنکور سال جاری رتبه زیر ۱۰۰۰را کسب کرده بودند تجلیل شدند.

وزوز گوش

سیستم جدیدی که با تحریک زبان می تواند وزوز گوش را درمان کند

دانشمندان نشان داده اند که تحریک زبان همراه با یک برنامه صوتی با دقت طراحی شده می تواند علائم اختلال وزوز گوش را کاهش دهد.

j,vfdk

با این توربین کوچک مسافرتی می توان در خشکی و آب برق تولید کرد!

به تازگی نوعی توربین کوچک با نام "WaterLily" ساخته شده است که به راحتی می توان در مسافرت ها آن را حمل کرد و با این دستگاه شما قادر خواهید بود در دور افتاده ترین نقاط نیز برق داشته باشید.

برنده نوبل که به نجات لایه ازن کمک کرد مُرد

برنده نوبل که به نجات لایه ازن کمک کرد مُرد

ماریو مولینا، شیمی دان که با کار بر روی لایه ازن در سال ۱۹۹۵ برنده جایزه نوبل شد، روز گذشته در سن ۷۷ سالگی در مکزیکو سیتی درگذشت.

طی چند روز، حذف پست های ترامپ در فیس بوک و توییتر

طی چند روز، حذف پست های ترامپ در فیس بوک و توییتر

توییتر یکی از پست های ترامپ را حذف کرد و حساب وی را به دلیل انتشار مشخصات شخصی روزنامه نگار به طور موقت مسدود کرد، در حالی که فیس بوک یکی از پست های ترامپ را به دلیل دروغ گفتن آنفولانزا کشنده تر از کووید۱۹ است حذف کرد.

نظرسنجی :WHO کووید۱۹خدمات بهداشت روانی را در ۹۳٪ کشورها متوقف کرد

نظرسنجی WHO: کووید۱۹خدمات بهداشت روانی را در ۹۳٪ کشورها متوقف کرد

، بر اساس یک نظرسنجی جدید سازمان بهداشت جهانی، بیماری همه گیرکووید۱۹ خدمات بهداشت روان را در ۹۳٪ از کشورهای جهان مختل یا متوقف کرده است. نظرسنجی از ۱۳۰ کشور اولین داده جهانی را ارائه داده و نشان دهنده تأثیر مخرب کووید۱۹ در دسترسی به خدمات بهداشت روان و نیاز فوری به افزایش بودجه را تأکید می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب