مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی؛

بیانیه گام دوم ناظر بر حرکت کلان ملت است/دانشگاهیان و نخبگان جایگاه خود را پیدا کنند

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی، با بیان این که انقلاب اسلامی ایران مظهر دگر اندیشی در جهان مدرن است، گفت: بیانیه ناظر بر حرکت کلان ملت است از استاد تا دانشجو تا نخبگان در رده های مختلف در رسته ها و رشته های گوناگون باید جایگاه خود را پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، وحید جلیلی مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی که توسط بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، با بیان این که انقلاب اسلامی ایران مظهر دگر اندیشی در جهان مدرن است، گفت: بیانیه ناظر بر حرکت کلان ملت است از استاد تا دانشجو تا نخبگان در رده های مختلف در رسته ها و رشته های گوناگون باید جایگاه خود را پیدا کنند.

وی در مقدمه گفت: بیانیه گام دوم را اگر بخواهم با پیامها و بیانات حضرت امام (ره) مقایسه کنم؛ بیانیه گام دوم نسخه دیگری از نامه امام (ره) به گورباچف است.

جلیلی با اشاره به شکست تمدن غرب در پی جویی آرمان عدالت و شکستن استخوانهای نظامهای کمونیستی؛ و این که آنها مبتنی برآرمان و مبانی با تعریف خودشان از عدالت توانسته بودند نظامهایی تاسیس کنند تا حدی که نصف جهان را هم تسخیر کرده بودند،  به فروپاشی بلو ک شرق اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت امام (ره) سال 1367 در آن نامه اعلام کردند که اگر آرمان عدالت منهای دین، عدالت منهای توحید به جایی نرسید و شکست خورد؛ این بار از جای دیگری پرچم عدالت خواهی و ظلم ستیزی و استکبار ستیزی توسط مومنان و موحدان احیا و پیگیری خواهد شد.

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، گفت: اگر پیام امام (ره) به گورباچف نفی عدالت منهای معنویت و توحید بود، بیانیه گام دوم  نفی پیشرفت منهای معنویت است.

وی سپس با اشاره به تلازم و ملازمه ای ایجاد شده از زمان رنسانس در 700 سال پیش و همچنین انقلاب فرانسه تشکیل ایالات متحده که حدودا 230 سال از آنها می گذرد، خاطرنشان کرد: در تمام این سالها چه در غرب و چه در بین شیفتگان غرب در  کشورهای دیگر تاکید بر این بوده که آرمان پیشرفت بشری باید فارغ از نگاههای معنوی و اعتنا به دین و توحید پیگیری شود.

 

نیروهای مومن و ملتزم به محافل دینی علمدارن و پرچم داران اصلی پیشرفت هستند

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم بعد از 40 سال تلاش جمهوری اسلامی این ادعا را مطرح می کند که نشان داده ایم که پیشرفت در امور دنیوی در ساحات گوناگون زندگی فردی و اجتماعی  بشر نه تنها مخالفتی با دین و معنویت ندارد، بلکه در همه عرصه های پیشرفت؛ علمدارن و پرچم داران اصلی نیروهای مومن، موحد، مخلص، معنوی و ملتزم به محافل دینی هستند.

 

انقلاب اسلامی ایران مظهر دگر اندیشی در جهان مدرن است

 جلیلی با تاکید بر این که از همان ابتدای انقلاب اسلامی طلایه های آن آشکار شده بود و متفکرین در غرب آنها که هوش بیشتری داشتند و دقت نظری قویتری داشتند حس کرده بودند، اظهار کرد: میشل فوکو در ابتدای انقلاب اسلامی به ایران سفر کردند و در برگشت به فرانسه خطاب به نخبگان جهان نوشت که این انقلاب با انقلابهای دیگر فرق دارد انقلاب اسلامی ایران رایحه متفاوتی دارد مبانی دیگر گونی دارد و خبر از آغار یک نوع دگر اندیشی در جهان مدرن داد.

 مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی  ادامه داد: و انقلاب اسلامی ایران واقعا مظهر دگر اندیشی در جهان جدید است یعنی بعد از دهها سال که نحله های مختلف تمدن غرب از فاشیسم، سوسیالیسم، کاپیتالیسم و لیبرالیسم شکل گرفته بود به تفصیل رسیده بود و نظامهای مبتنی بر آنها روی کار آمده بود و ادعاهای زیادی مطرح کرده بود اما انقلاب ایران آمد و علم دگر اندیشی برداشت و در یک پاردایم تازه ای حرفهای خود را مطرح کرد.

جلیلی سپس با اشاره به این که مهمترین شعار مردم ما استقلال آزادی جمهوری اسلامی بود، و صرفا استقلال سیاسی یا اقتصادی نبود، اظهار کرد: اصل اول در استقلال؛ استقلال معرفتی است استقلال در هویت است.

 وی سپس با اشاره به این که این عَلَم بلند شد و نخبگانی در جهان حس کردند که اتفاقات تازه ای دارد می افتد، بیان کرد: اما نگرانیهایی وجود داشت که این به سرانجامی خواهد رسید یانه.

جلیلی با بیان این که انقلابهای دیگری در همان دوران وحتی قبل از آن در دنیا اتفاق افتاده بود، به دخالت ابرقدرت شرق یا غرب اشاره کرد و گفت: در واقع تحولات اجتماعی معمولا میدان کشاکش و چالش بلوک شرق و غرب بود. اما در انقلاب ایران چپ و راست غرب با هم متحد بودند علیرغم همه اختلافاتی که با هم داشتند در تقابل با انقلاب اسلامی ایران در اکثر صحنه ها متحد بودند که مهمترین آن حمایت فراگیری از صدام در جنگ علیه ایران بود.

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با تاکید بر این که انقلاب ما به بلوک شرق یا غرب متکی نبود شعار ایران نه شرقی نه غربی بود، به این مهم که هنوز هم تحولات اجتماعی در کشورهای جهان متاثر از ورود بلوک شرق و غرب است، به انقلاب مصر اشاره کرد و گفت:  انقلابی که در مصر اتفاق افتاد خیلی انقلاب مهمی بود، هیچ کدام از چالشهای انقلاب اسلامی هم نخواستند تجربه کنند و در کمتر از دوسال با حمایت قدرتهای خارجی؛ انقلابی که اینقدر شوق انگیز بود و اینقدر امید ایجاد کرده بود نابود شد و یک جریان ارتجاعی دومرتبه حاکم شد.

 

سال 1343؛ بر سر حداقلها با امریکا درگیر بودیم و امروز درگیری به قله ها رسیده است

وی سپس با اذعان به این که بنابراین نگرانی ها بی مورد نبود، این که چگونه انقلاب ما شکست نخورد موفق شد و پیشرفت کرد و در بسیاری از عرصه ها به رده های بالای جهانی رسید را مورد بررسی قرار داد و یادآور شد: ما یک زمانی  با امریکاییها در حداقلها درگیر بودیم؛ سال 43 امام (ره)؛ حضرت امام (ره) بعد از کاپیتلاسیون فریاد می زند که ما آدم هستیم ما را حیوان حساب نکنید درگیری ما با امریکا از اینجا شروع شد.

جلیلی با بیان این که قانونی در مجلس ایران تصویب شده بود ، گفت: ذلت؛ ما از اینجا شروع کردیم ما بر سر حداقلها با امریکا درگیر بودیم و امروز درگیری به قله ها رسیده است این که می خواهم جزو سه تای اول بیوتکنولوژی، جزو هشت تای هسته ای و پنج تا نانو باشیم و جزو اولین های موشکی و صنایع هوا فضا و دیگر عرصه باشیم مطرح است.

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: حالا همانهاییکه امریکاییها در این حد تحقیر می کردند؛  "خاورمیانه جدید" امریکا را به شکست می کشاند حاج قاسم سلیمانی با چند رزمنده باصفای پرشور مخلص می رود و امریکا بقول ترامپ 7 هزار میلیارد دلار هزینه می کند و شکست می خورد.

 

بیانیه گام دوم ناظر بر حرکت کلان ملت است/ دانشگاهیان و نخبگان جایگاه خود را پیدا کنند

جلیلی با اشاره به این که بیانیه گام دوم ناظر به اعتماد به نفسی است که  انقلاب اسلامی و جریان رو به جلو و علمدار پرچم پیشرفت در کشور ایجاد کرده است، گفت: بیانیه ناظر بر حرکت کلان ملت است از استاد تا دانشجو تا نخبگان در رده های مختلف در رسته ها و رشته های گوناگون باید جایگاه خود را پیدا کنند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 91319

مطالب مرتبط :
ل

بیانیه خانه نخبگان بسیج استان ایلام در محکومیت اقدام نابخردانه رئیس جمهور فرانسه:

هتک حرمت پیامبر (ص) بی اعتنایی به اعتقادات مسلمانان است

حمایت رئیس جمهور فرانسه از توهین کنندگان به ساحت مقدس پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) ، در آستانه میلاد آن حضرت ، دگر بار بی اعتنایی به اعتقادات ارزشی صدها میلیون مسلمان

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد، هدایت نقدینگی به سمت تولید مورد توجه است و باید راههای فرار را بست، بندهایی که می بندیم نظام مالیاتی است، گفت: در همین راستا مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود.

دو آزمایش واکسن کووید۱۹ به دلیل رعایت نکات ایمنی در عرض ۲۴ ساعت متوقف شدند

آخرین شکست دانشمندان؛

دو آزمایش واکسن کووید۱۹ به دلیل رعایت نکات ایمنی در عرض ۲۴ ساعت متوقف شدند

دو آزمایش پزشکی مرحله آخر کووید۱۹ در مدت ۲۴ ساعت به دلیل نگرانی های احتمالی در مورد ایمنی موقتاً متوقف شده اند، این آخرین شکست دانشمندان در مبارزه طولانی مدت با بیماری همه گیر است.

آیا رشته مراقبت و مانیتورینگ اعصاب حین عمل جراحی نیاز کشور نیست؟/ اپراتور می تواند وارد اتاق عمل شود؟

گفتگوی علم و فناوری با بنیانگذار مراقبت و مانیتورینگ اعصاب کشورمان؛

آیا رشته مراقبت و مانیتورینگ اعصاب حین عمل جراحی نیاز کشور نیست؟/ اپراتور می تواند وارد اتاق عمل شود؟

مراقبت و مانیتورینگ اعصاب (IONM) برای جراحی های مغز و اعصاب، ستون فقرات و درمان اسکولیوز که با احتمال معلولیت همراه هستند ضرورت دارد، دکتر حمید آزاده بنیانگذار این رشته در ایران و بلکه در خاورمیانه است چند سالی هم هست پیگیر بود این رشته در ایران راه اندازی شود، در این خصوص،موافقت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و بعد هم شورای معین وزارتخانه را گرفته اما شورای عالی برنامه ریزی وزارتخانه نوشتند لزومی به ایجاد چنین رشته ای نیست!، البته شرکتهای خارجی دستگاههای مراقبت و مانیتورینگ را به شرکتهای ایرانی می فروشند و اپراتور هم آموزش می دهند.

طراحی و ساخت قرص سر وقت بیدار شدن

مدیر دبیرخانه کشوری اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران؛

طراحی و نمونه سازی قرص سر وقت بیدار شدن

مهرداد امید سالاری مدیر دبیرخانه کشوری اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران، از طراحی و نمونه سازی قرصی تحت عنوان قرص سر وقت بیدار شدن خبر داد و گفت: این قرص در حال حاضر وارد مرحله نمونه سازی شده است.

رتبه چهارم گروه علوم انسانی در کنکور۱۳۹۹؛
توکل به خدا و حمایت های روحی و روانی خانواده به من بسیار کمک کرد

در کنکور۱۳۹۹؛

رتبه چهارم گروه علوم انسانی، توکل به خدا و حمایت های روحی و روانی خانواده به من بسیار کمک کرد

محسن سیاهمرد رتبه چهارم گروه علوم انسانی در کنکور سال۱۳۹۹ در خصوص عامل اصلی موفقیت خود گفت: توکل به خدا وقتی که با تلاش همراه شود می‌تواند هر غیر ممکنی را ممکن کند حمایت های روحی و روانی خانواده نیز به من بسیار کمک کرد.

سرخرگ

کشف سرخرگ میانه در بازوی انسان مدرن نشان می دهد که تکامل متوقف نشده است

محققان در استرالیا یک روند فیزیولوژیکی را در بدن انسان کشف کرده اند که نشان می دهد تکامل انسان پایان نیافته است.

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد:

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد:

ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم/ نخبه ها در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند

وحید جلیلی مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی بابیان این که ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم، گفت: دهها هزار نخبه داریم اما در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند.

برنده نوبل که به نجات لایه ازن کمک کرد مُرد

برنده نوبل که به نجات لایه ازن کمک کرد مُرد

ماریو مولینا، شیمی دان که با کار بر روی لایه ازن در سال ۱۹۹۵ برنده جایزه نوبل شد، روز گذشته در سن ۷۷ سالگی در مکزیکو سیتی درگذشت.

طی چند روز، حذف پست های ترامپ در فیس بوک و توییتر

طی چند روز، حذف پست های ترامپ در فیس بوک و توییتر

توییتر یکی از پست های ترامپ را حذف کرد و حساب وی را به دلیل انتشار مشخصات شخصی روزنامه نگار به طور موقت مسدود کرد، در حالی که فیس بوک یکی از پست های ترامپ را به دلیل دروغ گفتن آنفولانزا کشنده تر از کووید۱۹ است حذف کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب