معرفی کتاب؛

کتاب خون دلی که لعل شد

کتاب « خون دلی که لعل شد » خاطرات حضرت آیت الله سید علی خامنه ای (مدظله العالی) از زندان ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی بوسیله دکتر محمد علی اذرشب گردآوری شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، دانستن تاریخ و آنچه بر مردم و سرزمین ایران گذشته می تواند بسیار پندآموز و تاثیرگذار برای نسل های بعد باشد. گفتن خاطرات و اتفاقات دوران پیش از انقلاب برای نسل های سوم و چهارم پس از انقلاب 57 نیز می تواند حائز نکات و موارد مفید و مثبتی باشد.

کتاب « خون دلی که لعل شد » خاطرات حضرت آیت الله سید علی خامنه ای (مدظله العالی) از زندان ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی بوسیله دکتر محمد علی اذرشب گردآوری شده است.

در ادامه این مطلب خلاصه ای از بخش های آن را آورده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست، با ما همراه باشید:::

 

 

حجره طبقه دوم

من در شهر مشهد، مرکز استان خراسان ،در جوار امام هشتم علی بن موسی الرضا(ع) به دنیا آمدم .زاد روز من ۲۸ماه صفر ۱۳۵۸ه.ق (فروردین ۱۳۱۸ه.ش)است.

خانه ای که در آن به دنیا آمدم خانه ای کوچک و ساده بود که دو اتاق داشت؛ یک اتاق در طبقه بالا مخصوص پدر و مادرم و فرزندان کوچکشان بود، در طبقه پایین هم اتاقی برای خواهرانمان بود که مادرشان پیش از ازدواج پدرم با مادرم از دنیا رفته بود و...

 

 معلم سخت گیر

تحصیلات من در مکتب آغاز شد .قسمت چنین بود که پیش از ورود به دبستان، در دو مکتب خانه درس بخوانم .نخستین مکتب را_که در چهار سالگی وارد آن شدم_را یک زن اداره می کرد.من میل به گوشه گیری داشتم و خود را با درس سازگار نمی یافتم.شاید_چنان که خواهم گفت_این به خاطر ضعف بینایی ام بود و...

 

 فرشی ارزان تر از گلیم

خانه ما طبق معمول اغلب خانه های ایرانی با قالی مفروش بود ؛ ام دیدم این قالی هم جزو زوائد است و لذا آن را فروختم تعدادی زیر انداز ارزان قیمت و کم حجم خریدم و...وقتی قالی ها را فروختیم ، دایی ها و برادرهای همسرم آمدند و دیدند ما چه کرده ایم. متعجب شدند و مرا بابت آن سرزنش کردند و گفتند قالی ماندنی است و زیر انداز میپوسد و فرسوده میشود  اینکار نه زهد بلکه اسرافکاری است.یکی از آنها گفت قالی های هست که از زیر انداز ارزان تر است ،قالی های که فرش فروش ها آن را قالی کل می‌نامند..قالی های که پود برخی قسمت های آن رفته و فقط تار مانده....و نهایتا خانه ما با این قالی های کل مفروش شد...

 

 محبوبیت ما تبعیدی ها

ماه رمضان فرا رسید و فرصت ارتباط با مردم ،بیش از سایر ماهها فراهم شد .رئیس پلیس از این محبوبیت و پایگاه مردمی سخت ناراحت بود و نمی‌دانست در قبال ما تبعیدی ها چه کند ...خوشبختانه این رئیس پلیس به مرخصی دو هفته ای رفت و به جای او یک افسر جوان و فهمیده آمد که از گفت و گویش با ما آثار همدلی دیده میشد و...

آنچه خواندید بخشی از خاطرات مقام معظم رهبری از دستگیری و زندان ها و ...در دوران مبارزات ملت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی ره در دوران ستم شاهی ست که نخستین بار به زبان عربی در بیروت منتشر شده و اینکه ترجمه شده تا در اختیار علاقمندان قرار بگیرد.

 تمام کسانی که دوست دارند یک کتاب خاطره محور جذاب را بخوانند و اندکی هم با گوشه از دریای بیکران شخصیت ارزشمند رهبر عزیز انقلاب اسلامی آشنا شوند و بار دیگر دوران شاهنشاهی را نه در کتابهای تاریخ بلکه باکلام ایشان تجربه کنند، خواندن این کتاب توصیه می شود.

 

خبرنگار: زینب گلکار

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91337

مطالب مرتبط :
۰

معرفی کتاب:

کتاب قنوت در قفس

کتاب قنوت در قفس اثر ارزشمند دکتر سرفراز عبدالهی که بیان خاطرات پر فراز و نشیب دوران اسارت آزاده عزیز سرفراز عبدالهی است.

دانشجویان

آینده روشن کشور با با وجود جوانان مستعد، متخصص و متعهد

افراد نخبه بسیاری در کشور داریم که باید باتوجه به نیازهای کشور، محدودیت ها و ضربات دشمن، برنامه ریزی های خوب و منسجمی برای بهره گیری از این نخبگان صورت گیرد.

روانشناسی عزت نفس/ یک نیاز اساسی انسان برای رشد طبیعی و سالم

معرفی کتاب:

روانشناسی عزت نفس/ یک نیاز اساسی انسان برای رشد طبیعی و سالم

عزت نفس تجربه‌ای است که در عمق وجود اشخاص قرار دارد و نحوه‌ای است که ما در مورد خودمان می‌اندیشیم و احساس می‌کنیم، چیزی نیست که دیگران بخواهند در مورد آن برای ما تصمیم بگیرند.

نخبه

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

نخبگی و شروط آن

در حال حاضر از واژه نخبه بیشتر برای افرادی استفاده میشود که در امتحانات مختلف المپیادها و کنکور رتبه ی بالایی کسب می نمایند و یا رتبه تک رقمی می شوند. درحالی که تعریف نخبه با این مدلی که درحال حاضر متداول هست متفاوت می باشد.

۰

اقدامات حوزه بسیج خواهران حضرت رقیه شیراز درمبارزه کرونا

فرمانده حوزه بسیج خواهران حضرت رقیه گفت: افتخار داریم که تعدادی از اعضای کادر درمانی عضو پایگاه بسیج علمی حوزه بسیج حضرت رقیه ناحیه بقیه الله (عج) هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب