خبرگزاری علم و فناوری

در کنکور۱۳۹۹؛

رتبه چهارم گروه علوم انسانی، توکل به خدا و حمایت های روحی و روانی خانواده به من بسیار کمک کرد

محسن سیاهمرد رتبه چهارم گروه علوم انسانی در کنکور سال۱۳۹۹ در خصوص عامل اصلی موفقیت خود گفت: توکل به خدا وقتی که با تلاش همراه شود می‌تواند هر غیر ممکنی را ممکن کند حمایت های روحی و روانی خانواده نیز به من بسیار کمک کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان،  محسن سیاهمرد رتبه چهارم گروه علوم انسانی در کنکور سال1399 در خصوص عامل اصلی موفقیت خود گفت: توکل به خدا وقتی که با تلاش همراه شود می‌تواند هر غیر ممکنی را ممکن کند حمایت های روحی و روانی خانواده نیز به من بسیار کمک کرد.

محسن سیاهمرد در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با بیان این که متولد ۱۳۷۹ و فارغ التحصیل و دارای دیپلم علوم تجربی در سال 1399 هستم، گفت: در کنکور علوم انسانی شرکت کردم و توانستم رتبه چهارم کشوری را کسب کنم.

 وی در ادامه با بیان این که دوره دبستان را در مدرسه ابتدایی فیض الاسلام خمینی شهر گذارانده و در دوره متوسطه اول وارد دبیرستان فرهیختگان شده است، اظهار کرد: سال نهم هنگام انتخاب رشته علی رغم علاقه زیادی که به رشته علوم انسانی داشتم تحت تاثیر جو غالب و با توجه به شرایط معدلم که بیست شده بود رشته علوم تجربی را انتخاب کردم.

دارنده رتبه برتر علوم انسانی در کنکور ۹۹  تصریح کرد: حضور من در رشته تجربی در حد پر کردن صندلی بود ولی بلافاصله مطالعه دروس علوم انسانی را شروع کردم و به لطف خدا و با تلاش های خودم موفق به کسب این نتیجه شدم.

 

اگر ممکن است از خانواده و مدرسه هم برایمان بگویید

وی با اشاره به این که من فرزند دوم خانواده هستم پدرم کارگر موزاییک سازی و مادرم خانه دار است، افزود: به دلیل علاقه زیادی که به دروس علوم انسانی داشتم سعی می کردم همه توان خود را برای آن بگذارم به‌طور کلی میانگین مطالعه روزانه من حدود ۸ ساعت بود البته من یک سال خودم معلم خودم بودم و برای دروس انسانی هیچ معلمی نداشتم با این حال در طی سه سالی که علوم تجربی را در دبیرستانه شهید مطهری می‌خواندم از کادر مدرسه راضی بودم و آن ها را همواره حامی خود می دیدم.

 سیاهمرد در خصوص این سوال که آیا از کلاسهای و ابزارهای کنکور هم استفاده می کردید، اظهار کرد: انکار ناپذیر است و استفاده از ابزار کنکوری لازم است ولی در این زمینه افراط نباید کرد من در یک آزمون آزمایشی شرکت کردم و برای هر درس نیز یک منبع تستی داشتم.

 

مهمترین عامل موفقیت را چه چیزی یا چیزهایی می دانید؟

رتبه چهارم گروه علوم انسانی بیان کرد: توکل به خدا وقتی که با تلاش همراه شود می‌تواند هر غیر ممکنی را ممکن کند حمایت های روحی و روانی خانواده نیز به من بسیار کمک کرد.

 

چه رشته ای انتخاب و ادامه تحصیل می دهید؟ چرا این رشته را انتخاب کرده اید؟

سیاهمرد اظهار کرد: رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی را انتخاب کرده‌ام و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری تهران را دارم، به نظرم امروزه عدالت یکی از مهم‌ترین نیازهای کشور است البته در این زمینه گام‌های مهمی نیز برداشته شده است ولی امیدوارم بتوانم نقشی هرچند کوچک در پیشرفت عدالت ایفا کنم.

 

آیا فقط سرتان مشغول درس و مدرسه بوده یا در جمع ها و گروهها و مراکز دیگری هم حضور داشته و نقش ایفا می کردید؟

رتبه چهارم گروه علوم انسانی تصریح کرد: من به مدت یک هفته درس می خواندم و بعد از ظهر جمعه ها را به طور کامل استراحت می‌کردم که شامل حضور من در اجتماعاتی مانند مسجد، پایگاه بسیج و جلسات قرآنی می‌شد از نظر من این بسیار مهم است که دانش آموزان کنکوری تفریح نیز داشته باشد و این خود کمک کننده است.

 

چرا این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید؟

وی عنوان کرد: دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری تهران  به این خاطر که این دانشگاه یک دانشگاه تخصصی برای تربیت قضات است و من هم علاقه بسیار به قضاوت دارم و این دانشگاه را انتخاب کردم.

 

شما در آینده برای استان و کشور چه برنامه هایی دارید؟

رتبه چهارم گروه علوم انسانی، گفت: البته من در حدی نیستم که بخواهم برنامه ارائه کنم ولی امیدوارم بتوانم نقشی هر چند کوچک در ارتقای سطح عدالت کشور داشته باشم.

 

در آخر چنانچه دوست دارید در خصوص موضوعی صحبت داشته باشید بفرمایید

رتبه برترگروه علوم انسانی در پایان اظهار کرد: پیشنهاد من به دانش آموزان مقطع متوسطه اول انتخاب رشته آگاهانه است چراکه این یکی از مهم ترین انتخاب های آنهاست تاثیر زیادی در آینده آنها خواهد داشت من خودم تجربه انتخاب رشته غلط و تبعات آن را داشته‌ام به دانش آموزان کنکوری نیز توصیه می کنم که بدون توجه به شرایط فعلی درس بخوانند و تلاش خود را برای کنکور انجام دهند خود محور باشند و حتی اگر شرایط مطلوب تحصیل از طریق مدرسه فراهم نشد خود این شرایط را آماده کنند ارتباط با خدا را فراموش نکنند که او یاری گر همه ما در هنگام بروز سختی هاست.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱:۴۳

شناسه خبر: 91348

مطالب مرتبط :
 سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

محققان دانشگاه گنت گزارش کردند؛

سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

ماکولا بینایی و خواندن را تیز می کند اما در بسیاری از افراد مسن تحت تأثیر قرار می گیرد. دژنراسیون ماکولای وابسته به سن مهمترین علت نابینایی در افراد بالای ۶۵ سال است و تقریباً ۳۰٪ افراد بالای ۷۵ سال مبتلا هستند. متأسفانه، هیچ درمانی برای این بیماری نابینا اثبات نشده است. اکنون تحقیقات در دانشگاه گنت برای درمان با قطره های چشم برای مقابله با ریشه این بیماری کور ادامه دارد.

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد/ از هفته آینده، آزمایش داروی جدید «آکالابروتینیب»

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش برای کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد

بر طبق مطالعات انجام گرفته هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد و از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند آکالابروتینیب را دریافت کنند، این یک داروی سرطانی است که آنزیمی را که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان دارد مهار می کند.

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد، هدایت نقدینگی به سمت تولید مورد توجه است و باید راههای فرار را بست، بندهایی که می بندیم نظام مالیاتی است، گفت: در همین راستا مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود.

دو آزمایش واکسن کووید۱۹ به دلیل رعایت نکات ایمنی در عرض ۲۴ ساعت متوقف شدند

آخرین شکست دانشمندان؛

دو آزمایش واکسن کووید۱۹ به دلیل رعایت نکات ایمنی در عرض ۲۴ ساعت متوقف شدند

دو آزمایش پزشکی مرحله آخر کووید۱۹ در مدت ۲۴ ساعت به دلیل نگرانی های احتمالی در مورد ایمنی موقتاً متوقف شده اند، این آخرین شکست دانشمندان در مبارزه طولانی مدت با بیماری همه گیر است.

مغز

سروتونین و دوپامین در تصمیم گیری و درک انسان نقش دارند

دانشمندان دانشکده پزشکی ویک فارست تغییرات واقعی در سطح دوپامین و سروتونین را در مغز انسان ثبت کرده اند که با درک و تصمیم گیری درگیر هستند.

سرخرگ

کشف سرخرگ میانه در بازوی انسان مدرن نشان می دهد که تکامل متوقف نشده است

محققان در استرالیا یک روند فیزیولوژیکی را در بدن انسان کشف کرده اند که نشان می دهد تکامل انسان پایان نیافته است.

۱

سیل؛ بزرگترین بحران اقلیمی

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد گفت: سیل بزرگترین و مهمترین بحران اقلیمی است که هر ساله خسارت فراوانی در بر دارد.

بیانیه گام دوم ناظر بر حرکت کلان ملت است/دانشگاهیان و نخبگان جایگاه خود را پیدا کنند

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی؛

بیانیه گام دوم ناظر بر حرکت کلان ملت است/دانشگاهیان و نخبگان جایگاه خود را پیدا کنند

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی، با بیان این که انقلاب اسلامی ایران مظهر دگر اندیشی در جهان مدرن است، گفت: بیانیه ناظر بر حرکت کلان ملت است از استاد تا دانشجو تا نخبگان در رده های مختلف در رسته ها و رشته های گوناگون باید جایگاه خود را پیدا کنند.

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد:

مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد:

ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم/ نخبه ها در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند

وحید جلیلی مسئول مطالعات و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک نشست تخصصی بابیان این که ما فاقد یک نگاه فعال و مبتکرانه به فضای سیاسی کشور هستیم، گفت: دهها هزار نخبه داریم اما در فضای رسانه ای کشور درست بازنمایی نمی شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب