برگزاری دومین همایش بین المللی تازه های پژوهش در علوم ورزشی در استان اردبیل

دومین همایش بین المللی تازه های پژوهش در علوم ورزشی در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ دومین همایش بین المللی تازه های پژوهش در علوم ورزشی در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

پژوهش، نقشه راه دستگاه های اجرایی برای تحقق اهداف برنامه های توسعه ای است

سجاد انوشیروانی مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل و عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در دومین همایش بین المللی تازه های پژوهش در علوم ورزشی در این همایش گفت: برای تحقق برنامه ششم توسعه، موظف هستیم که از پژوهش های علمی حمایت کنیم.

وی به اهمیت پژوهش در ورزش اشاره کرد و گفت: خلأهای بزرگی در بین علم ورزش وجود دارد و باید با استفاده از یافته های پژوهشی بتوانیم این خلأها را پر کنیم.

انوشیروانی با بیان اینکه پژوهشگری در واقع نقشه راه دستگاه های اجرایی برای تحقق اهداف برنامه های توسعه ای است، گفت: پژوهش های کاربردری در واقع زمانی معنی پیدا می کند که به انها اهمیت داده شده و به کارگیری شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در ادامه افزود: اداره کل ورزش و جوانان یکی از متولیان ساماندهی امور جوانان است و مدیران این اداره باید پژووهش را در اولویت برنامه های خود قرار دهند تا بتوانند در مسیر درست حرکت کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل به استفاده از یافته های علمی در استعددا سنجی ورزشی اشاره کرد و گفت: استفاده از شیوه های علمی استعداد سنجی بع ورزشکاران کمک می کند تا با برداشتن گام صد درصدی در مسیر درست هدایت شده و توانای انها شکوفا شود.

ارسال 325 مقاله علمی به دومین همایش بین المللی تازه های پژوهش در علوم ورزشی

مهرداد محرم زاده  دبیر علمی همایش بین المللی تازه های پژوهش در علوم ورزشی از پذیرش 325 مقاله علمی از دانشگاه های سراسر کشور  و همچنین دانشگاه های ترکیه و عراق خبرداد و گفت: فراخوان دومین همایش بین المللی تازه های  پژوهش در علوم ورزشی پس از دیافت مجوزهای لازم از آبان  98 اغاز شد که بعد از پایان مهلت فراخوان تعداد 267 مقاله به مرحله داوری راه یافتند.

وی با بیان اینکه داوری آثار رسیده در سه مرحله انجام گرفت، گفت: مقالات رسیده در سه پنل مدیریت رفتار، بیومکانیک و تکنولوژی  ورزشی و آسیب شناسی ورزشی طبقه بندی شدند که در نهایت 255 مقاله در قالب پوستر، 8 سخنرانی در پنل های تخصصی و 8 سخنرانی کلیدی توسط صاحبان مقالات از دانشگاه های ایران، ترکیه، عراق و آذربایجان ارائه خواهند شد.

 محرم زاده در پایان سخنان خود به سایر فعالیت های گزوه آموزشی تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی اشاره کرد و گفت: برگزاری کنکور عملی تربیت بدنی در مقطع کارشناسی و اخذ مجوز راه اندازی دکتری مدیریت ورزشیو ارتقای رتبه مجله تخصصی جَست در نشریات تخصصی وزارت علوم از جمله فعالیت های علمی اخیر مرتبط با تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی است.

سلامت جامعه فردا ، در گرو یافته های پژوهشی دانشمندان امروز

سیدعبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان به اهمیت تحقیق و پژوهش در حوزه ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: نهادهای علمی با ارائه راهکارهای علمی از فقر حرکتی در جامعه بکاهند.

وی در ابتدای سخنان خود به فراسیدن هفته تربیت بدنی پرداخت و گفت: هفته تربیت بدتی فرصت انعکاس دستاوردهای ورزشی به مردم است، دستگاه های متولی تربیت بدنی با انعکاس  توفیقات مختلف در حوزه های اجرایی، فنی و زیرساختی به جامعه  تلاش کنند تا پیشرفت ها در این حوزه بهتر دیده شده و مردم در جریان خدمت رسانی به جوانان قرار گیرند.

احمدی با بیان اینکه دست اندرکاران ورزش و جوانان باید زمینه های مشارکت حداکثری مردم در امر ورزش را فراهم کنند به شرایط کرونایی حاکم بر جهان  و کشور اشاره کرد و گفت: شرایط امروز با اینکه محدودیت های زیادی را در اجرای برنامه های اجتماعی محور ایجاد کرده است، اما پژوهشگران و صاحبان ایده و تفکر در این شرایط حاد بیکار ننشسته و با الگوسازی در برنامه های ورزشی، شرایطی را ایجاد کردند که مورد تحسین جوامع جهانی از جمله سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان افزود: پژوهشگران علوم ورزشی در ایام کرونا، شرایطی را در جامعه ایجاد کردند که به الگوهای جهانی تبدیل شدند، همه این برنامه ها در راستای ارتقای سلامت مردم برنامه ریزی و اجرا شد تا در این شرایط بحرانی، مردم با تحرک کافی ضمن ارتقای سلامت، شادابی جسم و روح با تقویت سیستم ایمنی خود برابر ویروس کرونا مقاوم شوند.

وی از برنامه های ورزشی به عنوان سالم ترین برنامه های غنی سازی اوقات فراغت نام برد و گفت: در برنامه های اجراشده در طول ایام کرونا، پژوهشگران و مربیان ورزشی با ترغیب مردم به ورزش در خانه ها این محیط ها کوچک را تبدیل به باشگاه های خانوادگی کردند تا نسل های جوان با بازخوانی بازی های ادوار تاریخی این مرز و بوم، ضمن تقویت نشاط خانوادگی به آداب و رسوم ابا و اجدادی بازگردند.

این مسئول ورزشی در بخش دیگری از سخنان خود به بخش دانشگاهی و امر آموزش و پژوهش نیز اشاره کرد و گفت: امروز دانشگاهیان با نیاز سنجی جامعه در خصوص ورزش می توانند با کارهای علمی و پژوهشی راهکارهای مناسبی را جهت  افزایش تحرک در جامعه ارائه کنند.

وی ادامه داد: دانشکده های تربیت بدنی در این زمینه باید با مسئولیت اجتماعی و دغدغه آینده محوری وارد امر آموزش و پژوهش در حوزه وزش شوند. در هر حال همه باید تلاش کنند تا با حس مسئولیت  پذیری اجتماعی در حوزه ورزش، تحرک را به میان مردم بیاورند تا با اقبال عمومی و مشارکت مردمی دوباره نشاط و پویایی به جامعه  برگردد.

احمدی خاطرنشان کرد: نهادهای علمی می توانند نیروی محرکه فقرزدایی تحرک در مردم شوند. آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه از جمله مهمترین اولویت های نهادهای علمی در خصوص ورزش به جامعه است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان در پایان سخنان خود خواستار ارتقای سطح همایش های ملی در زمینه تازه های علوم ورزشی شد و گفت: سلامت جامعه فردا ، در گرو یافته های پژوهشی دانشمندان امروز است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵:۰۲

شناسه خبر: 91388

مطالب مرتبط :
ورزش

آیا محققان بالاخره «قرص ورزش» را تولید کردند؟+عکس

آیا یک مکمل می‌تواند به اندازه ورزش کردن در مراقبت و محافظت از سلامتی موثر باشد؟

 سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

محققان دانشگاه گنت گزارش کردند؛

سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

ماکولا بینایی و خواندن را تیز می کند اما در بسیاری از افراد مسن تحت تأثیر قرار می گیرد. دژنراسیون ماکولای وابسته به سن مهمترین علت نابینایی در افراد بالای ۶۵ سال است و تقریباً ۳۰٪ افراد بالای ۷۵ سال مبتلا هستند. متأسفانه، هیچ درمانی برای این بیماری نابینا اثبات نشده است. اکنون تحقیقات در دانشگاه گنت برای درمان با قطره های چشم برای مقابله با ریشه این بیماری کور ادامه دارد.

همایش

۱ آبان ماه برگزار می شود؛

اولین همایش ملی مجازی زیست جهان پس از کرونا

اولین همایش ملی مجازی زیست جهان پس از کرونا در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۹ توسط دانشگاه ایلام برگزار خواهد شد.

ابررسانا

با همکاری دانشمند ایرانی تحقق یافت؛

اولین ابررسانای دمای اتاق ابداع شد

دانشمندان آمریکایی با همکاری دانشمند ایرانی یک ماده مرموز را ایجاد کرده اند که به نظر می رسد بدون هیچ گونه مقاومت در دمای حداکثر ۱۵ درجه سانتیگراد برق را هدایت می کند.

سرخرگ

کشف سرخرگ میانه در بازوی انسان مدرن نشان می دهد که تکامل متوقف نشده است

محققان در استرالیا یک روند فیزیولوژیکی را در بدن انسان کشف کرده اند که نشان می دهد تکامل انسان پایان نیافته است.

همایش

۱ مهرماه برگزار می شود؛

اولین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو

اولین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو در تاریخ ۱ مهر ۱۳۹۹ توسط پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار خواهد شد.

جدول

رونمایی از نخستین کتاب انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی

نخستین کتاب انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم اختتامیه طرح دانشگاه خلاق UMA UP در سالن خود سیانی دانشگاه رونمایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب