سرانجام مشخص شد کدام حیوانات مستعد ابتلا به کرونا هستند

محققان در یک پژوهش جدید به این یافته رسیدند که برخی حیوانات مثل گوسفند و میمون‌های بزرگ( شانپانزه‌ها،گوریل‌ها و اورانگوتان‌ها) دارای پروتئین‌های ایس دو هستند که به قوت پروتئین‌های ایس دو انسان‌ها می‌تواند مستعد اتصال ویروس و ابتلای آنها باشد. گمان می‌رود که حیوانات فروخته شده برای غذا منشأ یا واسطه این ویروس باشند.

تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد کثیری از حیوانات امکان دارد به ویروس کووید-19 مبتلا شوند. پژوهش جدید صورت گرفته نشان می‌دهد که چگونه گونه‌های مختلف حیوانی ممکن است به بیماری کرونا مبتلا شوند. درنتیجه تعداد بیشماری از حیوانات دربرابر ویروس سارس-کووید-2 که دلیل بیماری کووید-19 است، آسیب‌پذیر می‌باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ECNS، این پژوهش که توسط محققان دانشگاه لندن، هدایت شده در مجله گزارشات علمی به چاپ رسیده است، شواهد ارائه شده در این پژوهش نشان می‌دهد، 26 حیوان مختلف که معمولا با انسان‌ها ارتباط نزدیک‌تری دارند، مستعد ابتلا به ویروس کووید-19 هستند.

تعداد زیادی از گونه‌های جانوری می‌توانند به کرونا مبتلا شوند!

محققان در این پژوهش درصدد بررسی این موضوع بودند که چگونه پروتئین‌های حمله‌گر و چسبنده ویروس سارس-کووید-2 با پروتئین‌های ایس 2 هنگامی که به آنها می‌‌چسبند، واکنش نشان می‌دهند. اما تمرکز اصلی این تحقیق در حقیقت این بوده‌است که آیا جهش اتفاق افتاده در پروتئین ایس دو 215 گونه جانوری مختلف که متفاوت با نوع انسانی آن است، امکان پایداری پیچیده اتصال بین پروتئین ویروس و پروتئین میزبان را کاهش می‌دهد یا خیر؟

اتصال به پروتئین ویروس را قادر می‌سازد که اجازه ورود به سلول میزبان را پیدا کند. اگرچه راه‌های دیگر برای ابتلای حیوانات به ویروس کووید-19 ممکن است وجود داشته باشد، اما احتمال آنکه حیوانات به دلیلی  به غیر از اتصال ویروس به پروئتین‌های ایس دو مبتلا شوند بسیار بعید است.

محققان در این پژوهش به این یافته رسیدند که برخی حیوانات مثل گوسفند و میمون‌های بزرگ (شانپانزه‌ها،گوریل‌ها و اورانگوتان‌ها) دارای پروتئین‌های ایس دو هستند که به قوت پروتئین‌های ایس دو انسان‌ها می‌تواند مستعد اتصال ویروس و ابتلای آنها باشد. گمان می‌رود که حیوانات فروخته شده برای غذا منشأ یا واسطه این ویروس باشند.

زیرا بسیاری از نخستین کسانی که مبتلا شدند کارگرانی در بازار غذاهای دریایی هوانان بودند. در نتیجه، آنها در معرض تماس بیشتر با حیوانات قرار داشتند. بازاری که با فروش حیوانات زنده برای غذا نیز در شیوع سارس در سال ۲۰۰۳ مقصر شناخته شد.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶:۴۲

شناسه خبر: 91390

مطالب مرتبط :
۳۳

بمناسبت روز جهانی حفاظت خاک

حفظ خاک و تنوع زیستی بستر حیات و سرمایه ملی است

سرعت رشد جمعیت جهان با نسبت۱.۸درصد در هرسال و متعاقب آن ناآگاهی و عدم مدیریت مناسب با توجه به توزیع نامتعادل منابع خاک در کره زمین، تلاش انسان به منظور دستیابی به انواع مواد غذائي و محصولات کشاورزي، محدوديت موجود در منابع خاک و سرانه زمين و… اين تخريب و هدر رفت را تشديد نموده است.

کرونا چشم

هشدار متخصصان نسبت به انتقال ویروس کرونا از راه چشم+عکس

یک متخصص اوپتومتری نسبت به انتقال کروناویروس از طریق چشم هشدار میدهد. او ميگوید: «عینک‌های محافظ برای جلوگیری از ابتلا افراد از طریق چشم، موثرند. همچنین افرادی که از لنز استفاده می‌کنند بهتر است لنز خود را به جای هر هفته هر روز تعویض نمایند.» این علاوه بر آن است که بیماران کرونایی ممکن است ویروس را از طریق سرفه، عطسه و یا صحبت منتقل کنند.

دگزامتازون

دگزامتازون چگونه منجر به بهبود حال کرونایی‌ها می‌شود؟

داروی استروئیدی دگزامتازون چه تاثیری بر بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می گذارد؟ دکتر «گالیاتساتوس» میگوید: «علاوه بر این سرخوشی استروئیدی، دگزامتازون عوارض جانبی مانند، افزایش قند خون، اختلال خواب و روان پریشی نیز دارد. و بیماران کووید-۱۹ عموما یک دز ۶ میلی گرمی را در یک مقطع ده روزه، روزی یک بار مصرف می‌کنند.»

نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان تکامل ژنوم انسانی در دانشگاه اوکیناوا؛

نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان واحد تکاملی ژنوم انسانی در دانشگاه فارغ التحصیلان علوم و فناوری اوکیناوا،بر طبق یک بررسی گزارش کردند: مدتها پیش، در جنوب اروپا، انسانهای مدرن و نئاندرتالها حداقل یک برخورد داشتند که منجر به فرزندانی شد. اما هیچ کس احتمالاً پیش بینی نمی کند که این برخورد ۶۰ هزار سال بعد و در طی همه گیری ویروس کرونا بر جهان ما چنین تأثیر دلخراشی نیاز برای تهویه مکانیکی سه برابر بیشتر و مرگ و میر بیشتر داشته باشد.

سندرم

شیوع هشداردهنده یک سندرم التهابی در کودکان بهبودیافته از کووید-۱۹+عکس

یک سندرم التهابی اخیرا در بین کودکان بهبودیافته از کرونا شایع شده است. این بیماری منشاء عصبی داشته و نگرانی‌هایی را در میان والدین به دنبال داشته است. کودکان ممکن‌ است هیچ علامتی نداشته باشند و هیچکس نفهمد که آنها دچار بیماری شده‌اند با این حال ممکن‌ است پس از چند هفته متوجه بشوند که سندورم التهاب چند سیستمی به بدن آنها حمله کرده‌ است.

اپلیکیشن

اپلیکیشنی که موجودات سمی را شناسایی می‌کند+لینک

کشور استرالیا طبیعت بکر و ناشناخته‌ای دارد که برای بسیاری از طبیعت‌گردان و علاقه‌مندان به سفر می‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد. اما تنوع گونه های گیاهی و جانوری موجود در این کشور از سویی دیگر می تواند خطر قرار گرفتن در معرض موجودات خطرناک نظیر مارها و عنکبوت های سمی را افزایش دهد. از همین رو گروهی از محققان دست به ابتکار جالبی زده اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب