هشدار متخصصان نسبت به انتقال ویروس کرونا از راه چشم+عکس

یک متخصص اوپتومتری نسبت به انتقال کروناویروس از طریق چشم هشدار میدهد. او ميگوید: «عینک‌های محافظ برای جلوگیری از ابتلا افراد از طریق چشم، موثرند. همچنین افرادی که از لنز استفاده می‌کنند بهتر است لنز خود را به جای هر هفته هر روز تعویض نمایند.» این علاوه بر آن است که بیماران کرونایی ممکن است ویروس را از طریق سرفه، عطسه و یا صحبت منتقل کنند.

یک اوپتومتریست اهل کشور ترکیه می‌گوید: « بعضی از موارد جدید ابتلا به ویروس کووید19 برخی از علائم مربوط به چشم را گزارش کرده‌اند.» دکتر « تونکای سیزگین» ادامه داد که این علائم در یک تا دو درصد موارد ابتلا وجود دارد که خود نشانگر این است که چشم‌ها یک راه مهم در انتقال ویروس است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از صباح‌دیلی، این نکته را نیز باید خاطر نشان سازیم که چشمان قرمز که به ورم ملتهمه نیز معروف است در این بیماران کرونایی شناسایی شده است. دکتر «سیزگین» پیشنهاد می‌دهد که افراد در موقعیت‌هایی که ارتباط نزدیک با دیگران دارند، باید از محافظ چشم استفاده کنند. این محافظ می‌تواند افراد را  از ابتلا به ویروس برحذر دارد و یا درحداقل‌ترین شکل درمعرض بیماری بودن را کاهش می‌دهد.

متخصصان نسبت به انتقال ویروس کرونا از طریق چشم هشدار می‌دهند

او همچنین اضافه می‌کند: «عینک‌های محافظ برای جلوگیری از ابتلا افراد از طریق چشم، بسیار بهتر است. همچنین افرادی که از لنز استفاده می‌کنند بهتر است، لنز خود را به جای هر هفته هر روز تعویض نمایند.» حال علاوه بر آنکه بیماران کرونایی ممکن است ویروس را از طریق سرفه، عطسه و یا صحبت منتقل کنند.

اگر قطرات ریز موجود در دهان و بینی فرد بیماری به قسمت «کانجاکتیوا» (غشایی که از درون پلک‌ها و قسمت سفید چشمان محافظت می‌کند) فرد در چشمانش برسد، فرد ممکن است مبتلا به کووید-19 شود. به‌همین جهت اگرچه قرمزی ناگهانی چشم، خارش چشم و آمدن اشک‌های بی مورد از چشم جزوه علائم کرونا به حساب نمی‌آید اما دکتر «سزگین» می‌گوید افرادی که با این علائم مواجه شدند سریعا باید به اوپتومتریست مراجعه کنند.

علائم کرونا ویروس سارس۲ که منجر به بیماری کووید ۱۹ می‌شود، معمولاً چند روز پس از آلوده شدن فرد به ویروس شروع می‌شود. اما در بعضی افراد ممکن است علائم کمی دیرتر ظاهر شوند. براساس آمارها و تحقیقات انجام شده علائم می‌توانند شامل: تب (در۴۳/۸ درصد افراد هنگام پذیرش و ۸۸/۷ درصد افراد هنگام بستری)، سرفه خشک (در ۶۷/۸ درصد موارد)، اختلال تنفسی، احساس خستگی و درد عضلانی (در ۱۱ تا ۱۴٪ موارد) و اسهال (در ۳٫۸ درصد موارد) باشند.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91392

مطالب مرتبط :
دستیابی ایران به فناوری‌های جدید/ ساخت اولین نمونه نسل سوم واکسن کرونا در کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

کرونا با دست زدن به پوست بیمار به افراد دیگر منتقل نمی شود/ استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی ممنوع

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بیماری کرونا از طریق دست زدن به پوست بیمار به افراد دیگر و اطرافیان منتقل نمی شود مگر اینکه ویروس بر اثر ترشحات بر پوست او نشسته باشد.

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد

گزارشی از یک نظریه؛

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد+ عکس

محققان آلمانی چگونگی رخ دادن عفونت کروناویروس جدید از طریق اتصال مشخصات کربوهیدرات به گروه های خونی را بررسی کرده و نشان دادند گروه خونی O فعالیت های ضد گلیکان بسیاردارد، فعالیتهای ضد A و ضد B را حفظ کرده و فقط ضد H را از دست می دهد همچنین آنتی بادی های ضد A و ضد B ناشی از محیط زیست فقط در گروه خونی O تولید می شوند و در گروه خونی O، کمترین تماس با ویروس وجود دارد.

سرماخوردگی

افرادی که زیاد سرما می‌خورند احتمالا در برابر کرونا مقاوم‌ترند

آیا پیش از این از اینکه زود به زود سرما می ‌خوردید دچار کلافگی می‌شدید؟ یک پژوهش جدید خبر خوبی برای شما دارد. یک مطالعه نشان نشان داده است که سرماخوردگی‌های که شما سال‌های پیش تجربه کرده‌اید، ممکن است محافظی دربرابر کووید-۱۹ باشند. پژوهش مورد نظر را متخصصان بیماری‌های عفونی در دانشگاه پزشکی «روچستر» نوشته‌اند.

کرونا ویروس

نتایج یک مطالعه ۳۵ ساله بر روی کروناویروس‌ها منتشر شد

یک مطالعه که در دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز شده نتایج قابل توجه ای در خصوص کروناویروس ها داشته است. با تجزیه و تحلیل ۵۱۳ نمونه جمع‌آوری شده از دهه ۱۹۸۰ از ده مرد سالم که ساکن آمستردام هستند، محققان متوجه چند آنتی بادی مرتبط با ویروس‌های کرونا شدند. هر یک از این خوشه‌های آنتی بادی را محققان به عنوان یک عفونت جدید تفسیر کردند.

دگزامتازون

دگزامتازون چگونه منجر به بهبود حال کرونایی‌ها می‌شود؟

داروی استروئیدی دگزامتازون چه تاثیری بر بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می گذارد؟ دکتر «گالیاتساتوس» میگوید: «علاوه بر این سرخوشی استروئیدی، دگزامتازون عوارض جانبی مانند، افزایش قند خون، اختلال خواب و روان پریشی نیز دارد. و بیماران کووید-۱۹ عموما یک دز ۶ میلی گرمی را در یک مقطع ده روزه، روزی یک بار مصرف می‌کنند.»

کرونا در حیوانات

سرانجام مشخص شد کدام حیوانات مستعد ابتلا به کرونا هستند

محققان در یک پژوهش جدید به این یافته رسیدند که برخی حیوانات مثل گوسفند و میمون‌های بزرگ( شانپانزه‌ها،گوریل‌ها و اورانگوتان‌ها) دارای پروتئین‌های ایس دو هستند که به قوت پروتئین‌های ایس دو انسان‌ها می‌تواند مستعد اتصال ویروس و ابتلای آنها باشد. گمان می‌رود که حیوانات فروخته شده برای غذا منشأ یا واسطه این ویروس باشند.

عینک

ساخت عینک هوشمندی که با توجه به نمره چشم شما می تواند خودش را تنظیم کند

شرکت "Mitsui Chemicals" عینک هوشمندی با نام "TouchFocus" ساخته است که می تواند با توجه به نمره چشم کاربران خود، عدسیش را تنظیم نماید .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب