مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن اوری:

امروز نیازمند کشاورزی علمی درمناطق روستایی هستیم

یوسفی فربا بیان اینکه همه اهداف ما براساس منویات رهبر معظم انقلاب در حمایت از محصولات کشاورزی داخلی است، گفت: امروز برای اینکه کشاورزی نوین برپایه علم روز باشد نیازمند فرهنگ سازی دراین عرصه هستیم.

حسین یوسفی فر در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی با اشاره به اینکه درحوزه علم و فن آوری سازمان بسیج کشاورزی استان براساس اعلام نیاز و مشکلات کشاورزی فعالیت می کند، اظهارداشت: این سازمان با حمایت از طرح های پژوهشی وطرح ها و ایده ها نیز فعالیت انجام می دهد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه انصارالرضا(ع) گفت: آموزش و تولید یکی از اهداف این سازمان است که با حمایت از نخبگان عرصه کشاورزی و طرحها به بسیج علمی و پژوهشی استان جهت حمایت های مادی و معنوی معرفی می شوند.

حمایت از نخبگان علمی در عرصه کشاورزی

وی با اشاره به دو محصول استراتژیک زرشک و زعفران استان تصریح کرد: از طرح های علمی و ساخت دستگاه دان کن زرشک و خشک کن زعفران در طی دوسال اخیر از نخبگان این عرصه حمایت شده است.

یوسفی فر گفت: تمام سعی ما براین است تا کشاورزی علمی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب با استفاده از حداقل ها گام برداریم.

وی ادامه داد: باهمکاری جهاد کشاورزی استان و بااستفاده از منابع آبی و خاکی سعی برآن است که با استفاده از محصولات کشاورزی مزیت دار به سمت توسعه و پیشرفت قدم برداریم.

قطع وابستگی به خارج از کشور از ادهاف بسیج مهندسین کشاورزی است

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه انصارالرضا(ع) گفت: قطع وابستگی به خارج از کشور و عملکرد محصولات کشاورزی در واحد سطح ، استفاده از تجربیات کشاورزان نمونه در عرصه باغبانی و اصلاح دام از اهداف بسیج مهندسین کشاورزی است.

وی قوی شدن کشاورزی استان درخصوص محصولات مزیت دار را از دیگر اهداف بسیج مهندسین کشاورزی عنوان کرد و افزود: برای اینکه کشاورزی ما به سمت کشاورزی علمی پیش برود نیاز به فرهنگ سازی داریم.

یوسفی فر بیان کرد: اگر ایده های علمی مانند بهره وری آب فرهنگ سازی شود نیاز اب زمین کشاورزی ما تامین خواهدشد .

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴:۳۳

شناسه خبر: 91397

مطالب مرتبط :
کشاورزی

در نشست کارگروه کشاورزی مطرح شد

از دست رفتن میلیاردها دلار سرمایه به دلیل نبود صنایع تبدیلی/ تامین امنیت غذایی با سرمایه گذاری در کشاورزی

وظیفه شناس گفت: در مناطق روستایی حدود ۳۰ درصد از تولیدات کشاورزی با ارزش ۳۶ میلیارد دلار به دلیل نبود صنایع تبدیلی نابود میشود.

۱

ترسیم نقشه راه کشاورزی کلید خورد

مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی یزد اعلام کرد: کشاورزی در کشور نیاز به یک نقشه راه دقیق داشت که به همین منظور سامانه‌ای تحت‌عنوان "سیاک" که مخفف سیستم یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی است در مجموعه معاونت برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی پایه‌گذاری شده است.

​فعالیت ۸۶ هسته علمی در سطح پایگاه های مقاومت بسیج این شهرستان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان خبر داد:

​فعالیت ۸۶ هسته علمی در سطح پایگاه های مقاومت بسیج این شهرستان

​قاسمی از فعالیت ۸۶ هسته علمی در سطح شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: شناسایی، حمایت مادی و معنوی از مخترین، مبتکرین، رفع موانع و معرفی آنها به مرکز استان از اهداف این معاونت در حمایت از جامعه نخبگان علمی شهرستان است.

ساخت دوچرخه دونفره با وسایل دورریختنی

نخبه نوجوان خراسان جنوبی:

ساخت دوچرخه دونفره با وسایل دورریختنی

سیارنوجوان خلاق بشرویه ای است که توانسته است تا کنون سه دوچرخه دونفره را با وسایل دور ریختنی بسازد واگر حمایت مادی و معنوی از طرف مسئولان شود می تواند کارگاه کوچک خود به کارگاهی بزرگ تبدیل کند.


پویش لبخند مهربانی در دوران کرونا برگزار می شود

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی:

​پویش لبخند مهربانی در دوران کرونا برگزار می شود

قاسمی از برگزاری "پویش لبخند مهربانی " در دوران کرونا خبر داد و گفت: این پویش با همکاری فرهنگیان سراسر استان برای کمک به دانش آموزان محروم و بی بضاعت در دوران کرونا برگزار می شود.

پلاسما

کاربرد پلاسما در درمان بیماری همه گیر و محصولات کشاورزی

دانشمندان کشف کردند که درمان با پلاسما منجر به رشد سریعتر و بازده بالاتر برخی از محصولات کشاورزی می شود و در درمان بیماریهای همه گیر کاربرد دارد، فیزیکدانان، شیمی دانان و زیست شناسان با هم همکاری می کنند تا مکانیزم های محرک این پدیده را تحریک کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب