نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد، هدایت نقدینگی به سمت تولید مورد توجه است و باید راههای فرار را بست، بندهایی که می بندیم نظام مالیاتی است، گفت: در همین راستا مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اصفهان در نشست فرهنگی-اقتصادی با موضوع « آسیب‌های کاهش ارزش پول ملی و اقدامات مجلس شورای اسلامی» که به همت دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر با همکاری بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، با بیان این که تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد، هدایت نقدینگی به سمت تولید مورد توجه است و باید راههای فرار را بست، بندهایی که می بندیم نظام مالیاتی است، گفت:  در همین راستا مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: موضوع کاهش ارزش پول ملی و مشکلاتی که در این مسیر برای مردم بوجود آمده از موضوعات بروز کشور ماست و متاسفانه بار سنگینی را به مردم در حوزه های معیشتی و زندگی تحمیل کرده است.

وی با بیان این که در همه جای دنیا پول دوره های مختلفی را طی کرده است نزدیکترین دوره آن به زمان ما پولهای فلزی است پولهایی که ارزش  خود را از فلزات گرانبها می گرفتند، و در کشور ما هم  بین ریال با طلا نسبتی بود.  

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در تحولات اقتصاد دنیا رفته رفته این نسبت قطع شده و هیچ کدام از پولهای دنیا یک نسبت ثابتی با فلزات گرنبها ندارند همچنین از دهه 70 به بعد و نشست برتن وودز ارتباط بین پولهای ملی با دلار هم قطع شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: بعد از پولهای فلزی دوره ای است که کشورها خودشان پول ملی را به نوعی مدیریت می کردند، کشورما هم این گونه بوده که عرضه ارز خارجی در بازار این کشور ها بیشتر می شود در مقابل واردات و خروج سرمایه هم اتفاق می افتد و در کنار این عرضه تقاضایی هم شکل می گیرد که برآیند این عرضه و تقاضا تعیین کننده نرخ تسعیر است و این که تومان ما با چقدر دلار معامله بشود.

وی ادامه داد: تا قبل از تحریم نفتی و مالی عمده ارز ما توسط دولت عرضه می شد که درصد بالایی از آن از صادرات نفت خام  یا وابسته به نفت خام بود.

 

تخصیص ارز بر اساس اولویت های کشور است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سپس به بحث انباشت کالا در گمرک و این که اغلب اینها کالاهایی هستند که بقول بانک مرکزی بدون منشا ارز مشخص وارد شده اند، گفت:  اینها تخصیص را از سامانه های بانک مرکزی نگرفته اند و اهمیت تخصیص ارز هم  از این جهت است که تخصیص هم بر اساس اولویت های کشور است کالاهای اساسی، مواد اولیه خط تولید و سوم قطعات و ماشین آلات خطوط تولید و دارو اینگونه موارد است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که واردکننده های این کالاها ارز را از بازار تهیه کرده یا جایی پس انداز ارزی داشته یا به شکل اعتباری این کالاها را آورده است، گفت: مسئله ای که بانک مرکزی برای اجازه ورود این کالاها مطرح می کند؛ این است که این موجب می شود نرخ برابری حفظ نمی شود.

 

قدرت اقتصادی کشورها عملا پشتوانه حفظ ارزش پول ملی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که قدرت اقتصادی کشورها عملا پشتوانه حفظ ارزش پول ملی است، اظهار داشت: قدرتی که بتواند با تولید کالا ها و خدمات؛ اولا صادرات انجام دهد و ارز آوری کند دوم جلو واردات کالاهایی که نیاز ضروری نیستند را بگیرد.

 

عدم موازنه بین قلم کالای وارداتی با قلم کلای صادراتی

طغیانی با بیان این که هیچ کشوری از شیر مرغ تا جون آدم را داخل خودش تولید نمی کند اما موازنه وجود دارد،گفت: در حال حاضر این موازنه در اقتصاد ایران وجود ندارد یعنی تعداد قلم ردیف کالاهای وارداتی بسیار بیشتر از  کالاهای صادراتی ما است که همین کالای صادراتی هم عمدتا وزن ارزشی ندارد.

 

کالاهای صادراتی ما تنوعی ندارد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه شاخص پیچیدگی اقتصادی را مورد بحث قرار  و گفت: این شاخص به تنوع صادرات اشاره دارد که بصورت یک دیاگرام رنگی دانشگاه MIT برای همه کشورها ارائه می دهد که متاسفانه دیاگرام ایران تقریبا یک رنگ است و تنوع صادرات ما بسیار کم عمدتا صادرات نفت خام را شامل می شود.

وی ادامه داد:  در مورد قدرت اقتصادی  علاوه بر تولید و توان تولید؛ جذابیت سرمایه گذاری هم مهم است که چون دو طرفه است باید برآیند به سمت ورود باشد.

طغیانی اظهار داشت: تراز تجاری واردات صادرات کالا، تراز سرمایه و در مجموع تراز پرداختهای کشور که مثبت یا منفی است؛ در مجموع قدرت پول ملی را تعین می کند که در حال کاهش یا افزایش ارزش است و اگر اقتصادی بخواهد ثبات اقتصادی خود را حفظ کند چند متغییر را باید سعی کند بدون نوسان زیاد در شیب مثبت حفظ کند. این متغیرها باید متغیرهای قابل پیش بینی برای فعال اقتصادی باشد.

وی با تصریح این که این خیلی هم  به رشد اقتصادی کشور کمک می کند، گفت: وقتی که این متغیرها نوسان می کنند افقی که آینده را میشود دید نزدیک و نزدیکتر میشود اما اگر بشود مثلا یکسال مطمئنا وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا می کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی متغیرهای مهم در ثبات اقتصادی را نرخ تورم عنوان کرد و گفت: تورم های طبیعی نرخ حدود 7 تا 8 درصد بهترین تورم ها برای پیشرفت اقتصادی کشور است چون به فعالان امکان می دهد با امیدواری سرمایه گذاری کنند همچنین گران شدن کالاها باعث فشار آنچنانی به مردم نمی شود. اما هرگاه نرخ رشد پول از نرخ رشد کالاها و تولید  بیشتر باشد نشان دهنده تورم است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به رشد روز افزون و بالای نقدینگی، اظهار داشت: نقدینگی چند برابر شده کالا چه به شکل واردات چه به شکل تولید اضافه نشده و نرخ تولید هم فوق العاده پایین است.

 طغیانی اظهار کرد: در واقع اگر دلار داشته باشید بتوانید صادرات انجام دهید می توانید نیازمندیهای اصلی مردم را از  طریق واردات تامین کنید و جلو افزایش قیمت را بگیرد این کاری است که در اقتصاد ایران زیاد استفاده شده است، واردات نیازهای عمومی مردم که نتیجه آن هم جهش نقدینگی در کالاهای غیر وارداتی مثل خانه و زمین بوده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید به این که پس در بحث ثبات زمانی که در داخل حجم پول را بالا می برید یا باید روز به روز دلار بیشتر خرج کنید یا باید پول ملی را متناسب با تورم تعدیل کنید، تصریح کرد: در ده سال گذشته هر ساله حداقل درصدی تورم  اتفاق افتاده اما نرخ دلار را تعدیل نمی کردیم چه اتفاقی افتاده ارز نفتی سرشار را  وارد می کردیم در اقتصاد پمپاژ می کردیم تا بتوانیم نرخ ارز را ثابت نگه داریم سیر افزایش قیمتها را در کالای غیر وارداتی مثل ملک  جلوش را بگیریم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:  نتیجه دیگر هم در طول این ده سال به زیان صادرات و به کمک واردات کشور رفته اید از همه جنس چون می خواستید پول ملی را تقویت کنید برخلاف جریان اقتصاد کشور که تورمی بوده پول ملی تقویت شده که باید تضیف شده باشد.

 

نرخ ارز باید همپای نرخ تورم تغییر کند

طغیانی با تاکید بر این که نرخ ارز باید همپای نرخ تورم تغییر کند تا روابط تجاری در واردات و صادرات و خروج و ورود سرمایه بهم نخورد، گفت: در دوره هایی سعی کردم به قیمت حراج دلار در اقتصاد ملی نرخ ارز را حفظ کنیم در این میان  صادرات کشور ضربه اساسی خورده و بازار صادراتی را از دست دادیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که متغیرهای نرخ تورم، نرخ ارز، نرخ بهره و نرخ رشد باید باثبات باشد، اظهار داشت: در این ده سال نوسانات زیادی حتی از سالی به سال دیگر داشته  اینها نشان می دهد که اقتصاد از ثبات لازم برخوردار نیست.

 

درآمد ارزی کاهش و وابستگی به واردات افزایش داشته

وی در خصوص این که چرا دچار کاهش ارزش پول ملی می شویم ادامه داد: بخاطر این که تورم داریم و در بقیه متغیرها ثبات نیست در عین این که هیچ قید و بستی در بازار نبوده که بتواند ارز را در اقتصاد ملی نگه دارد. و در کل وضعیت فعلی کشور نتیجه اتفاقات و زمینه هایی است که در ده سال گذشته ایجاد شده است. در این جند سال درآمد ارزی ما هرسال کاهش قابل توجه داشته و از طرفی وابستگی به واردات بیشتر شده است.

 

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا و  چگونه کاهش ارزش پول ملی رخ می دهد و چه شکلی می شود جلوش را بگیریم و برگردیم به ثبات، اظهار داشت: تقریبا در تمام تولیدات ما حتی آنهایی که کاملا ایرانی می بینید رد پای واردات وجود دارد، لااقل ماشین آلات، مواد اولیه در برخی کالای ساخت داخل وارداتی است.

نماینده مردم اصفهان در محلس شورای اسلامی با تصریح این که یک زمانی صادر کننده پنبه و ابریشم در دنیا بودیم الان درصد قابل توجهی پنبه را وارد می کنیم، افزود:  در انواع و اقسام نخ هم وارد کننده بودیم که اخیرا برای تولید در داخل دستگاهها وارد شده، در کاغذ و چاپ هم متاسفانه عمدتا واردات است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اذعان به این که  یک مسئله اصلی این است که تولید صنعتی متاثر از نرخ ارز است، بیان کرد: هزینه تمام شده تولید که  بالا می رود خود را در تمام اقتصاد وارد می کند و زندگی مردم سخت می شود، و این موقعی که نقدینگی افزایش پیدا می کرد اتفاق افتاده است .

وی خاطرنشان کرد: این اصلی ترین عامل در وضعیت فعلی نه به دلیل نرخ ارز و مشکلات اقتصادی و غیره است بلکه به دلیل حجم  بالای نقدینگی است  که روزانه به کشور اضافه می شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این رشد نقدینگی به ضرر تولید کننده نیز هست چرا که سرعت افزایش درآمد مردم به آن مقدار نیست بنابراین تولید کننده رفته رفته بخشی از بازار خود را از دست می دهد مقیاس تولیدکوچکتر می شود، که مصداق بارز آن همین که امروز عمده صنعت نشب شده فعال نیست، در این میان راهکار تولید کننده تعدیل نیروی انسانی و بخشی از هزینه تمام شده سرمایه گذاری را  روی مقیاس کوچ شده تولید پخش کند.

 

اقدامات مجلس برای بهبود وضعیت موجود و توقف کاهش ارزش پول ملی چیست؟

نماینده مردم  اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بخشی از کارهایی که مجلس به آن مشغول است نیازهای ضروری مردم است. بخشی از نقدینگی وارد بازار ملک (خانه و زمین) این نقدینگی سرگردان در حوزه املاک خریداری شده برای مصرف نیست برای سرمایه گذاری و  حفظ قدرت پول است.

 

طرح مقابله با احتکار مسکن

طغیانی ادامه داد: در این خصوص کاری که مجلس انجام داده طرح مقابله با احتکار مسکن یا  اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم که سال 95 تصویب شده بود اما مالیات بر خانه ها خالی قانون عمل نمی کرد نرخها پایین و بازدارنده نبود بانک اطلاعاتی هم شکل نمی گرفت، بنابراین اصلاح  با نیت عرضه خانه های خالی به بازار اجاره که نرخ اجاره کمتر شود.

 

بحث ساماندهی تامین مالی و جهش تولید مَسکن

وی افزود: اقدام دیگر در حوزه مسکن فکری برای آینده است بحث ساماندهی تامین مالی و جهش تولید مَسکن عرضه یک میلیون مسکن در سال  که با توجه به آمار ازدواج است، همچنین استهلاک و تقاضای انباشته قبلی هم داریم.

 

طرح اصلاح نظام مالیاتی کشور

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سومین طرح اصلاح نظام مالیاتی کشور است بالاخره سامانی به کسری بودجه دولت که بخشی از نقدینگی را تولید می کند می باشد، در حال حاضر کار تولیدی مالیات گرفته می شود اما دلالی مالیات ندارد و هر چه بازار بیشتر ملتهب شود دلال بازی بیشتر و سودآور تر میشود.

 

هدایت نقدینگی به سمت تولید زیر ساخت می خواهد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: سومین مسئله این است که مالیات را غیر از تامین درآمدهای دولت بعنوان یک ابزار حکمرانی در بیاوریم یعنی دولت بتواند هدایت کند منابع را به سمت آن جایی که می خواهد؛ کدی در فرمایشات مقام معظم رهبری داریم زیاد گفته میشود نقدینگی برود به تولید کمک کند این زیر ساخت می خواهد و باید راههای فرار را بست، بندهایی که می بندیم نظام مالیاتی است.

 

مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) در آینده نزدیک به صحن مجلس می رود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یعنی نظام مالیاتی باید حکمرانی را کمک کند؛ مثلا طرحهای مالیات بر عایدی سرمایه، مثل مالیات بر عایدی سرمایه ملک که 178 کشور دنیا این را دارند فقط 33 کشور ندارند ایران هم یکی از آنهاست؛ بر ملک، طلا،  خودرو، سکه باید مالیات وضع کنیم مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) کارهای آن در کمیسیون انجام شده  که  در آینده نزدیک به صحن مجلس می رود.

 

مالیات بر مجموع درآمد (PIT) در کمیسون در حال پیگیری است

طغیانی با تصریح این که دوم مالیات بر مجموع درآمد (PIT)  است که در کمیسون پیگیری می کنیم، گفت: در خصوص حقوق مالیات پرداخت می شود در بازه هایی هم نرخ آن تصاعدی می شود اما قانون مالیاتهای مستقیم اگر جایی کامل رصد نشود یا معاف از مالیات است یا در پلکان تصاعدی اصلا قرار نمی گیرد ، مالیات بر مجموع درآمد (PIT) تمام درآمدهای افراد را یک کاسه می کند براکتها را روی مجموع می بندد این مالیات در اغلب کشورهای دنیا وجود دارد که یک قدری زیرساخت اطلاعاتی و دیتا می خواهد که فراهم شدنی است.

 

دیگر اقدامات مجلس، ساماندهی معافیتها، ساماندهی بازار خودرو و جهش تولید دانش بنیان 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که از دیگر اقدامات بحث ساماندهی معافیتها است، افزود: همچنین ساماندهی بازار خودرو و جهش تولید دانش بنیان  که در کمیسیون صنایع مطرح است، طرحهایی است که در مجلس بر اساس مسئله شناسی از اقتصاد ایران بنظرمان رسیده که کارهای ریشه ای مهم برای اصلاح ساختار اقتصادی ایران است.

 انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 91404

مطالب مرتبط :
همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا برگزار می شود

توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان؛

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا برگزار می شود

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان و همکاری بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان ۹ استان مجاور برگزار می شود.

داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر بیشتری برای تعویض مفصل زانو و مفصل ران ارتباط دارد

بر طبق گزارشی کالج آمریکایی روماتولوژی؛

داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر تعویض مفصل زانو و ران همراه است

تحقیقات جدید ارائه شده در نشست سالانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی، نشان می دهد که استفاده از وارفارین، داروی ویتامین K که به طور گسترده برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز می شود، با خطر قابل توجهی بیشتر در تعویض مفصل زانو و مفصل ران در بیماران مبتلا به آرتروز همراه است.

جشنواره

مصاحبه با برگزيده جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل

جشنواره جهادگران علم و فناوری، همه ساله به منظور تجليل از محققين و مخترعین برجسته استان جهت معرفي فعاليت‌هاي علمی، تحقيقاتي و فناوری های برتر با تأکيد بر جنبه‌هاي نو‌آوري برگزار شد.

محققان اصفهانی کشتی تصفیه هوا ((AirShip را اختراع کردند/ کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات جشنواره ITE ۲۰۲۰ لندن

مدیر مجموعه فناورجنرال تک گفت؛

محققان اصفهانی کشتی تصفیه هوا را اختراع کردند/ کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات جشنواره ITE ۲۰۲۰ لندن

محققان اصفهانی کشتی تصفیه هوا (AirShip) را اختراع و با شرکت در جشنواره ITE ۲۰۲۰ لندن موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات این جشنواره شدند. این سیستم تکمیل کننده چرخه فیلترهای از بین برنده آلاینده ها است و با آن می توان مانند کشتی هایی که کف رودهانه را جایروبی می کنند هر چند وقت داخل هوا را جایروبی کرد.

۲۲۵۵

محققان استرالیایی گزارش کردند؛

فناوری بیونیک بر روی سه بیمار پیوند داده شد/ افراد فلج با افکار خود رایانه ها را کنترل می کنند+ عکس

محققان استرالیایی فناوری را توسعه داده اند که به افراد فلج اندام فوقانی امکان می دهد با استفاده از افکار و حرکات چشم خود پیام، پیام الکترونیکی و انجام کارهای آنلاین را انجام داده و ارسال کنند. این فناوری تا به حال با موفقیت بر روی سه بیمار پیوند داده شده است.

طرح اقدام ملی مسکن

چرا طرح جهش تولید و تامین مسکن باعث گرانی خواهد شد؟

در هفته‌های اخیر، مجلس شورای اسلامی طی دو فوریت با طرحی به عنوان "جهش تولید و تامین مسکن" موافقت کرد که بی‌شک یکی از بزرگترین طرح‌هایی است که می‌تواند به صورت مستقیم در بازار مسکن و به صورت غیرمستقیم در دیگر حوزه‌ها موثر واقع شود.

میدان های الکترومغناطیسی دیابت نوع ۲ را در موش ها درمان می کند

محققان کشف کردند؛

میدان های الکترومغناطیسی دیابت نوع ۲ را در موش ها درمان می کند

یک پروژه منحصر به فرد نشان می دهد که دیابت می تواند توسط میدان های الکترومغناطیسی درمان شود.این می تواند در آینده بعنوان گزینه سوم درمان دیابت در دسترس باشد.

 سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

محققان دانشگاه گنت گزارش کردند؛

سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

ماکولا بینایی و خواندن را تیز می کند اما در بسیاری از افراد مسن تحت تأثیر قرار می گیرد. دژنراسیون ماکولای وابسته به سن مهمترین علت نابینایی در افراد بالای ۶۵ سال است و تقریباً ۳۰٪ افراد بالای ۷۵ سال مبتلا هستند. متأسفانه، هیچ درمانی برای این بیماری نابینا اثبات نشده است. اکنون تحقیقات در دانشگاه گنت برای درمان با قطره های چشم برای مقابله با ریشه این بیماری کور ادامه دارد.

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵  بعنوان

هشدار چهار محقق باسابقه برای داوطلبان واکسن کووید۱۹؛

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵ بعنوان "ناقل" پیشینه خوبی ندارد

چهار محقق بر مبنای آزمایشات گذشته واکسن ایدز مبتنی بر آدنوویروس۵ (Ad۵ ) شرکت MERK که منجر به نتیجه معکوس؛ افزایش انتقال ایدز شد، اکنون پرچم هشداردهنده ای را برای داوطلبان واکسن کووید۱۹ برافراشته اند و به این مسئله اشاره دارند که چهار واکسن کووید۱۹ کاندیدا که اکنون در چندین کشور از جمله ایالات متحده تحت آزمایشات بالینی قرار دارد، Ad۵ به طور مشابه به عنوان "ناقل" برای حمل ژن پروتئین سطح SARS-CoV-۲، عامل ویروسی همه گیر عمل می کند.

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد

گزارشی از یک نظریه؛

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد+ عکس

محققان آلمانی چگونگی رخ دادن عفونت کروناویروس جدید از طریق اتصال مشخصات کربوهیدرات به گروه های خونی را بررسی کرده و نشان دادند گروه خونی O فعالیت های ضد گلیکان بسیاردارد، فعالیتهای ضد A و ضد B را حفظ کرده و فقط ضد H را از دست می دهد همچنین آنتی بادی های ضد A و ضد B ناشی از محیط زیست فقط در گروه خونی O تولید می شوند و در گروه خونی O، کمترین تماس با ویروس وجود دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب