افتتاح خانه نخبگان شهرستان گرمی در استان اردبیل

خانه نخبگان شهرستان با حضور جانشین سپاه شهرستان گرمی، مسئول معاونت علمی و پژوهشی سپاه استان اردبیل، روسا و اساتید دانشگاه ها و نخبگان شهرستان در محل دانشگاه پیام نور به همت معاونت علمی و پژوهشی سپاه این شهرستان راه اندازی گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تربیت کادر علمی تراز انقلاب، جریان سازی و مطالبه گری علمی، خانه نخبگان شهرستان گرمی با حضور اساتید و نخبگان در سالن جلسه دانشگاه پیام نور تشکیل و اهداف، وظایف و مأموریت آن توسط معاون علمی و پژوهشی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تشریح گردید.

فاضل احدی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: موتور محرکه توسعه یافتگی در هر کشوری نتیجه عمل و فکر نخبگان است. به عبارت دیگر توسعه یافتگی در کشور ارتباط مستقیمی با نخبگان دارد و معاشرت منطقی و سامان یافته میان نخبگان فکری و نخبگان ابزاری می تواند سرنوشت یک جامعه را تعیین کند. درهمین راستا و با توجه به اهمیت بحث نخبگان در توسعه همه جانبه کشور خانه نخبگان این شهرستان افتتاح شد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری افزود: نخبه به فرد برجسته و کارآمدی اطلاق می شود که اثرگذاری وی در تولید علم، هنر و فناوری کشور محسوس باشد و هوش، خلاقیت، کارآفرینی و نبوغ فکری وی در راستای تولید دانش و نوآوری موجب سرعت بخشیدن به رشد و توسعه علمی و متوازن کشور گردد.

وی خودباوری و ایمان داشتن به توان داخلی را بسیار مهم دانست و افزود: این موضوع برای امروز کشورمان که در حوزه های علم و فناوری رو به قله های پیشرفت و حرکت است ضروری است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری به اهداف و محورهای عمده از تشکیل خانه نخبگان اشاره کرد و افزود: خانه نخبگان به منظور جذب، سازماندهی و تاثیر گذاری ظرفیت نخبگی و دانشی شهرستان و در راستای توسعه و شکوفایی و همچنین احصاء مسائل، مشکلات و پیگیری و شناخت موانع پیشرفت تشکیل گردید.

 احدی اظهار داشت: راه اندازی خانه نخبگان گرمی نقشی بسیار مهم در توسعه پایدار این شهرستان خواهد داشت و باعث بروز استعدادها و شکوفایی جوانان تحصیل کرده و نخبه این شهرستان می‌شود.

وی در ادامه افزود: خانه نخبگان بسیج علمی با برگزاری نشست های متعدد و با حضور اساتید دانشگاهی به بررسی مشکلات مهم شهرستان، استان و کشور می پردازد و با بررسی های کارشناسی فرصت ها و تهدیدات توسعه و پیشرفت استان بررسی کرده و راه کارهای علمی و عملی مناسب ارائه می شود.

احدی با تاکید بر اینکه بسیج یک فرهنگ و تفکر است که باید در همه جای کشور جاری شود، گفت: فرهنگ و تفکر بسیج باید در سطح دانشگاهها و مدارس ترویج داده شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ادامه داد: بسیج تاکنون دستاوردهای زیادی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و عمرانی داشته است.

احدی خاطر نشان کرد: با توجه به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری باید به حوزه اقتصادی توجه جدی صورت بگیرد و ضرورت دارد مردم در کارهای تولیدی و اقتصادی مشارکت لازم داشته باشند.

وی اظهار داشت: باید در سطح مدارس و دانشگاه‌ها به نسل جوان آگاهی بخشی داده شود و آنها در جریان اهداف شوم دشمنان قرار بگیرند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اضافه کرد: نخبگان علمی گرمی باید با توجه به ظرفیت‌های این شهرستان در حل مشکلات فرهنگی، علمی و اقتصادی به مسئولان و فعالان این حوزه ها کمک کنند.

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴:۳۲

شناسه خبر: 91405

مطالب مرتبط :
جشنواره

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل خبر داد:

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج برگزار می گردد

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج به صورت ویدئو کنفرانس در تمامی شهرستان های استان به صورت همزمان برگزار می گردد.

بتن

بتن کربن پایین با تقویت کننده های شبکه پلیمری محکم می ماند

دانشمندان با استفاده از چاپ سه بعدی ساختار مشبک پلیمری تولید کرده اند که می تواند به عنوان ستون فقرات برای بتن کم کربن عمل کند که از استحکام و دوام بالایی نیز برخوردار است.

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد، هدایت نقدینگی به سمت تولید مورد توجه است و باید راههای فرار را بست، بندهایی که می بندیم نظام مالیاتی است، گفت: در همین راستا مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود.

داده

پیش بینی عود اسکیزوفرنی با استفاده از داده های گوشی های هوشمند

محققان کرنل تک از داده های منفعل تلفن های هوشمند برای پیش بینی موثر دوره های عود در بیماران اسکیزوفرنی استفاده کردند.

خانه نخبگان شهرستان دشتستان افتتاح شد

خانه نخبگان شهرستان دشتستان افتتاح شد

نشست و افتتاح خانه نخبگان به میزبانی واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان و با حضور سرهنگ غلامپور فرمانده ناحیه سپاه جواد الائمه شهرستان دشتستان، دیگر مسئولین و اصحاب رسانه برازجان برگزار شد.

پرسشگری

برگزاری دوره پرسشگری در پارس آباد اردبیل به روایت تصویر

دوره آموزشی پرسشگری بسیجیان نواحی پارس آباد، اصلاندوز، بیله سوار استان اردبیل با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام در پارس آباد برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب