خبرگزاری علم و فناوری

نتایج یک مطالعه ۳۵ ساله بر روی کروناویروس‌ها منتشر شد

یک مطالعه که در دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز شده نتایج قابل توجه ای در خصوص کروناویروس ها داشته است. با تجزیه و تحلیل ۵۱۳ نمونه جمع‌آوری شده از دهه ۱۹۸۰ از ده مرد سالم که ساکن آمستردام هستند، محققان متوجه چند آنتی بادی مرتبط با ویروس‌های کرونا شدند. هر یک از این خوشه‌های آنتی بادی را محققان به عنوان یک عفونت جدید تفسیر کردند.

تحقیقات 35 ساله بر روی ویروس کرونا، نشان می‌دهد که ایمنی دراز مدت محتمل نیست. پژوهش جدید نشان می‌دهد که وقتی یک نفر مبتلا به ویروس کرونا شود، هیچ تضمینی برای مبتلا نشدن دوباره او وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس‌الرت، در حالی که نوع SARS-Cov-۲ از ویروس‌های کرونا توجه جهان را به خود جلب کرده است، پژوهش‌های متعددی درمورد اشکال دیگر این ویروس که ما انسان ها دهه‌هاست که از آن خبر و اطلاعات داریم( البته برخی از آنها، هنوز به انسان‌ها منتقل نشده است) انجام شده است و  آنچه درمورد انواع این ویروس محرز و مشخص است این نکته است که آنها به شدت ویروس‌های فصلی هستند.

نتایج یک تحقیق ۳۵ ساله در مورد کروناویروس‌ها

پژوهشگران، به مطالعه 4 گونه از کرونا ویروس‌های فصلی در 35 سال گذشته پرداخته‌اند، آنها پس از اتمام این پژوهش متوجه شدند، عفونت و شیوع مجدد این ویروس‌ها حدود یک سال پس از اولین دوره دوباره رخ می‌دهد.اگرچه لزوما این پژوهش درباره کووید-19 چیزی خاصی نمی‌گوید، اما در حداقل‌ترین شکل ممکن، این یافته نشانه خوبی برای امید بشریت به ایمنی بلند مدت دربرابر این ویروس نخواهد بود.

با تجزیه و تحلیل 513 نمونه جمع‌آوری شده از دهه 1980 از ده مرد سالم که ساکن آمستردام هستند، محققان متوجه چند آنتی بادی مرتبط با ویروس‌های کرونا شدند. هر یک از این خوشه‌های آنتی بادی را محققان به عنوان یک عفونت جدید تفسیر کردند. برای هر چهار ویروس کرونا فصلی مورد مطالعه، در هر بیمار 3 تا 17 عفونت دیده شد.

برخی از عفونت‌های مجدد شش ماه پس از  ابتلا به بیماری اولیه نشان داده شد، اما اغلب آنها تقریبا یک سال پس از بیماری اولیه بازگشتند، این نشان می‌دهد که ایمنی محافظتی صرفا برای مدتی کوتاه دوام دارد. از ۴۰ گونه مختلف خانواده کروناویروس، تاکنون هفت گونه منتقل شده به انسان کشف شده‌است که موجب بروز بیماریهایی همچون خانواده سرما خوردگی در انسان می‌گردند.

گاهی برخی از کروناویروس‌ها به دستگاه تنفسی حمله می‌کنند و گاهی علائم خود را در روده و معده افراد نمایان می‌کنند. علائم ویروس کرونا در ریه، معمولاً در سرماخوردگی‌های معمول و نوعی سرماخوردگی ترشح آور به نام پِنومونیا ظاهر می‌شودکه معمولاً در بیشتر افراد با سرماخوردگی ملایمی همراه است.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱:۲۷

شناسه خبر: 91406

مطالب مرتبط :
آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵  بعنوان

هشدار چهار محقق باسابقه برای داوطلبان واکسن کووید۱۹؛

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵ بعنوان "ناقل" پیشینه خوبی ندارد

چهار محقق بر مبنای آزمایشات گذشته واکسن ایدز مبتنی بر آدنوویروس۵ (Ad۵ ) شرکت MERK که منجر به نتیجه معکوس؛ افزایش انتقال ایدز شد، اکنون پرچم هشداردهنده ای را برای داوطلبان واکسن کووید۱۹ برافراشته اند و به این مسئله اشاره دارند که چهار واکسن کووید۱۹ کاندیدا که اکنون در چندین کشور از جمله ایالات متحده تحت آزمایشات بالینی قرار دارد، Ad۵ به طور مشابه به عنوان "ناقل" برای حمل ژن پروتئین سطح SARS-CoV-۲، عامل ویروسی همه گیر عمل می کند.

سرماخوردگی

افرادی که زیاد سرما می‌خورند احتمالا در برابر کرونا مقاوم‌ترند

آیا پیش از این از اینکه زود به زود سرما می ‌خوردید دچار کلافگی می‌شدید؟ یک پژوهش جدید خبر خوبی برای شما دارد. یک مطالعه نشان نشان داده است که سرماخوردگی‌های که شما سال‌های پیش تجربه کرده‌اید، ممکن است محافظی دربرابر کووید-۱۹ باشند. پژوهش مورد نظر را متخصصان بیماری‌های عفونی در دانشگاه پزشکی «روچستر» نوشته‌اند.

کرونا چشم

هشدار متخصصان نسبت به انتقال ویروس کرونا از راه چشم+عکس

یک متخصص اوپتومتری نسبت به انتقال کروناویروس از طریق چشم هشدار میدهد. او ميگوید: «عینک‌های محافظ برای جلوگیری از ابتلا افراد از طریق چشم، موثرند. همچنین افرادی که از لنز استفاده می‌کنند بهتر است لنز خود را به جای هر هفته هر روز تعویض نمایند.» این علاوه بر آن است که بیماران کرونایی ممکن است ویروس را از طریق سرفه، عطسه و یا صحبت منتقل کنند.

دگزامتازون

دگزامتازون چگونه منجر به بهبود حال کرونایی‌ها می‌شود؟

داروی استروئیدی دگزامتازون چه تاثیری بر بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می گذارد؟ دکتر «گالیاتساتوس» میگوید: «علاوه بر این سرخوشی استروئیدی، دگزامتازون عوارض جانبی مانند، افزایش قند خون، اختلال خواب و روان پریشی نیز دارد. و بیماران کووید-۱۹ عموما یک دز ۶ میلی گرمی را در یک مقطع ده روزه، روزی یک بار مصرف می‌کنند.»

کووید ۱۹

با ۶ عضو خانواده ویروس کرونای جدید (SARS-CoV-۲) آشنا شوید!

سرفه، تب و از دست دادن حس بویایی از علائم شایع بیماری کووید ۱۹ هستند، اما طیفی از علائم دیگر نظیر سردرد، درد عضلانی، خستگی، اسهال، سردرگمی و گیجی، از دست دادن اشتها، تنگی نفس و موارد دیگر هم می توانند وجود داشته باشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب