به تازگی مشخص شد :

آزمایش بزرگ WHO نشان می دهد که رمدسیویر مرگ در اثر کرونا را کاهش نمی دهد.

در یک مطالعه بزرگ بین المللی داروی ضد ویروسی رمدسیویر خطر مرگ برای افراد به شدت بیمار بستری به خاطر کرونا را کاهش نداد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Sciencenews، یک تحقیق بزرگ بین المللی نشان داد   رمدسیویر کهیک داروی ضد ویروسی است که برای اولین بار در مبارزه با COVID 19یافت شد، مرگ و میر ناشی از این بیماری را کاهش نمی دهد.

آزمایش همبستگی سازمان بهداشت جهانی، که داده های 405 بیمارستان در 30 کشور را ترکیب می کرد، به طور تصادفی بیش از 11000 نفر را که با COVID 19 بستری بودند برای دریافت یکی از چهار دارو با مراقبت استاندارد، که می تواند شامل سایر داروها مانند استروئیدها باشد، تعیین کرد. داروهای مورد آزمایش شامل رمدسیویر، داروی ضد مالاریا هیدروکسی کلروکین، داروی ضد اچ آی وی به نام لوپیناویر و اینترفرون بتا 1 است. اینترفرون یک ماده شیمیایی سیستم ایمنی بدن است که باعث دفاع ضد ویروسی بدن می شود.

http://stnews.ir/provinces/khj/

محققان در 15 اکتبر در یک مطالعه مقدماتی که در medRxiv.org منتشر شده است، اعلام کردند هیچ یک از این داروها هیچ فایده ای در کاهش مرگ و میر، یا مدت زمان بستری در بیمارستان نشان ندادند. کارشناسان می گویند این کار هنوز توسط سایر دانشمندان تأیید نشده است و برخی از تجزیه و تحلیل ها ممکن است در طول روند بررسی تغییر کند.

مطالعات دیگر قبلاً نشان داده بود که نه لوپیناویر - در ترکیب با ریتوناویر، دارویی که باعث افزایش سطح لوپیناویر در بدن می شود - و نه هیدروکسی کلروکین علیه ویروس کرونا ویروس جدید موثر نیستند. دیوید برت میجر، اپیدمیولوژیست پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا در اوماها، می گوید این مطالعات، علاوه بر داده های جدید، پیام واضحی را ارائه می دهد که این داروها برای درمان COVID 19 مفید نیستند.

زمان انتشار: شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸:۴۹

شناسه خبر: 91420

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد/ از هفته آینده، آزمایش داروی جدید «آکالابروتینیب»

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش برای کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد

بر طبق مطالعات انجام گرفته هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد و از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند آکالابروتینیب را دریافت کنند، این یک داروی سرطانی است که آنزیمی را که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان دارد مهار می کند.

۴۵۱۲۲۲۲۲

محققان پاسخ دادند :

با هم زمانی کووید ۱۹ و آنفلوآنزا در پاییز چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

SARS CoV ۲، ویروسی که باعث ایجاد COVID ۱۹ می شود، ممکن است به زودی در برابر آنفلوآنزا قرار گیرد، به طوری که حتی دانشمندان هنوز نمی دانند چگونه این برخورد پایان می یابد.

ویروس

آيا توسعه واکسن کرونا قرار است ۱۵ سال طول بکشد؟

همزمان با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، تلاش‌ها نیز برای یافتن واکسن مناسب شدت گرفته است. واکسن‌ها بدون ایجاد خطر ویروس‌ها و میکروب‌ها را به دستگاه ایمنی بدن نشان می‌دهند. ارکان تدافعی بدن نیز عامل مهاجم را می‌شناسند و راه مبارزه با آن را یاد می‌گیرند.

دارو

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پایان انحصارطلبی آمریکا در خرید امتیاز داروی درمان کرونا/ رمدسیویر با دانش کاملا ایرانی در کشور بومی سازی شد

با توجه به تأیید سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اثربخشی داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کروناویروس، آمریکا اقدام به خرید تمام محصولات این شرکت تا پایان مهرماه نمود که این امر بازار داخل را با مشکلات عدیده ای روبه رو کرد که خوشبختانه محققان کشورمان توانسته اند این دارو را به کیفیت بالا بومی سازی نمایند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب