خبرگزاری علم و فناوری

به همت گروه نوآوری هنرستان شهید رجایی فسا ساخته شد؛

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک

مدیر هنرستان شهید رجایی فسا گفت: دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک به همت گروه پنج نفری نوآوری هنرستان به سرپرستی بنده و با حضور دانش آموزانی از رشته های الکترونیک، مکانیک و ساخت و تولید ساخته شده است.

هنرستان شهید رجایی درسال ۱۳۴۸ افتتاح گردیده  و در حال حاضر در پنج رشته الکتروتکنیک (برق)، الکترونیک، مکانیک خودرو، ماشین ابزار (ساخت و تولید) و ساختمان (عمران) دانش آموز دارد .

مهندس علی شکرگو، مدیر هنرستان شهید رجایی فسا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فسا اظهار داشت: درسی به نام کاربرد نوآوری های نوین وجود دارد که به منظور بررسی راهکارهای نوین در صنعت و نیازهای روز آن ارائه می شود.

وی ادامه داد: دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک به همت گروه پنج نفری نوآوری هنرستان به سرپرستی بنده و با حضور دانش آموزانی از رشته های الکترونیک، مکانیک و ساخت و تولید ساخته شده است.

شکرگو از استقبال خوب از این دستگاه ضدعفونی کننده گفت و تصریح کرد: تاکنون 20 عدد از دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک ساخته و 20 دستگاه دیگر نیز در دست ساخت می باشد.

وی درخصوص ساختار و ابعاد فنی دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک عنوان کرد: این دستگاه با ماژول چشم الکترونیکی، پمپ الکتریکی و ورق پلیت طراحی و ساخته شده است.

مدیر هنرستان شهید رجایی فسا افزود: مخزن دستگاه دو لیتری بوده و هنگامی که چشم الکترونیکی دست انسان را روبروی خود تشخیص دهد، با فاصله دو ثانیه مواد ضدعفونی را بر روی دست می پاشد.

به گفته وی مصرف دستگاه پایین بوده و به اندازه ضد عفونی کردن دست در هر مرحله می باشد.

شکرگو درخصوص ویژگی های این دستگاه خاطر نشان کرد: از ویژگی بارز دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک می توان به حساسیت مناسب چشم الکترونیکی، مصرف مناسب، قابلیت نصب بر روی دیوار و میز، ظاهر شیک و وجود پیام «لطفا دستهای خود را ضد عفونی کنید» بر روی دستگاه و قیمت پایین آن نسبت به دستگاه های مشابه در بازار می باشد.

وی پیرامون تولید انبوه دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک توسط گروه نوآوری هنرستان شهید رجایی فسا بیان داشت: توان برطرف کردن تمامی نیازهای مدارس شهرستان را داریم و تنها مشکل ما کمبود قطعات می باشد که در صورت تامین قطعات، در هفته 20 تا 30 دستگاه توان تولید داریم.

مدیر هنرستان شهید رجایی فسا با تاکید بر اینکه همه مراحل ساخت این دستگاه از طراحی، ساخت و تولید در مجموعه هنرستان انجام شده، اظهار داشت: با شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه به منظور کاهش هزینه های مدارس و برطرف کردن این نیاز آن ها و همچنین افزایش خودباوری در میان دانش آموزان و دبیران هنرستان اقدام به طراحی و ساخت این دستگاه کردیم.

وی در پایان گفت: به همت گروه پنج نفری نوآوری هنرستان پیش از این توانسته ایم دستگاه تراش معمولی را به دستگاه cnc تبدیل کنیم، همچنین ساخت ماکت آموزشی سیستم انژکتور و ساخت ماکت آموزشی سیستم برق خودرو نیز بصورت کامل در هنرستان انجام شده است.

 

گفتگو از زینب حق گو

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 91423

مطالب مرتبط :
جهاد علیه کرونا

چگونه اتاق فرد کرونایی را ضدعفونی کنیم؟

نحوه ضد عفونی کردن اتاق بیمار کرونایی

در این روزها که امکان ابتلا یکی از افراد خانه به کرونا محتمل است برای جلوگیری از آلوده شدن دیگر اعضای خانواده چه راهکاری مناسب تر است ؟

۰

اولین قاضی که مجازات جایگزین حبس را در فسا پایه ریزی کرد

خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری فارس با اولین قاضی که به جای حبس کیفرهای جایگزین از جمله خدمات عمومی رایگان و کمک های عام المنفعه را در فسا پایه گذاری کرد ، گفتگو نموده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب