هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش برای کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد

بر طبق مطالعات انجام گرفته هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد و از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند آکالابروتینیب را دریافت کنند، این یک داروی سرطانی است که آنزیمی را که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان دارد مهار می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس مگ؛ روز گذشته یکی از بزرگترین آزمایشهای درمانی کووید19 در جهان نتایج میان دوره ای مورد انتظار خود را منتشر کرد - و این روند ناامیدی است. هیچ یک از چهار روش درمانی در همبستگی، که بیش از 11 هزار بیمار را در 400 بیمارستان در سراسر جهان ثبت نام کرد، باعث افزایش بقا نشد - حتی داروی ضد ویروسی رمدسیویر که بسیار مورد توجه قرار گرفت، تجدید نظر شد. دانشمندان سازمان بهداشت جهانی (WHO)  پیش از انتشار برنامه ریزی شده آن در مجله پزشکی نیوانگلند، شب گذشته این داده ها را به عنوان پیش چاپ در medRxiv منتشر کردند. از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند "آکالابروتینیب" را دریافت کنند.

با این وجود دانشمندان این مطالعه بی سابقه و این واقعیت را که باعث ایجاد شفافیت در چهار روش درمانی موجود "مجدداً" شده و هر کدام نویدبخش کووید19 بودند، ستودند. جرمی فارار  مدیر ولکام تروست می گوید: "این ناامیدکننده است که هیچ یک از این چهار مورد تفاوت در مرگ و میر نشان نداده اند، اما این نشان می دهد که چرا شما به آزمایش های بزرگ نیاز دارید." سومیا سوامیناتان، دانشمند ارشد WHO، می گوید: "ما دوست داریم دارویی موثر داشته باشیم ، اما بهتر است بدانیم که آیا دارویی موثر است یا نه.

چشم انداز دو مورد از چهار روش درمانی - داروی مالاریا هیدروکسی کلروکین و ترکیب دارویی اچ آی وی ریتوناویر / لوپیناویر - پس از یک مطالعه بزرگ دیگر، در ماه ژوئن نشان داد که آنها بقا را افزایش نمی دهند. پس از تجزیه و تحلیل آن مطالعه و داده های خود را تا آن زمان، WHO تصمیم گرفت که آن دو را از مطالعه حذف کند..

هنوز امید به رمدسیویر و اینترفرون بتا وجود داشت که در ابتدا در ترکیب با ریتوناویر / لوپیناویر تجویز می شد اما پس از انتشار اطلاعات بازیابی به عنوان یک داروی مستقل مورد آزمایش قرار گرفت. اما هیچ یک از این روشها باعث کاهش مرگ و میر یا تأخیر در زمان نیاز بیماران به تهویه برای کمک به تنفس آنها نشد. نتایج به دست آمده در این دو بازوی درمانی بیشترین بررسی را دارند.

رمدسیویر، که به یک آنزیم خاص در چندین ویروس RNA حمله می کند و قبلاً علیه ابولا آزمایش شده بود، در ابتدا به عنوان یک نامزد امیدوار کننده دیده می شد. در یک آزمایش ایالات متحده با بیش از 1000 بیمار کووید19 که هفته گذشته منتشر شد، کسانی که رمدسیویر دریافت کردند زمان بهبودی کمتری نسبت به بیماران گروه کنترل داشتند، اما تفاوت معنی داری در مرگ و میر وجود نداشت. دو آزمایش کوچک مزایای قابل توجهی پیدا نکرد. رمدسیویر مجوز استفاده اضطراری از سازمان غذا و داروی ایالات متحده در ماه مه برای بیماران کووید19 شدید دریافت کرد که بعداً شامل همه بیماران شد.

اما آزمایش همبستگی نشان می دهد که کارایی این دارو در موارد شدید بسیار کم است. از 2743 بیمار بستری در بیمارستان که این دارو را دریافت کرده اند ، 11٪ در مقابل 11.2٪ در گروه کنترل تقریباً هم اندازه فوت کرده اند. تفاوت آنقدر کم است که می توانست به طور اتفاقی به وجود بیاید.

هنگامی که نویسندگان داده های همبستگی را با اطلاعات سه آزمایش دیگر جمع کردند، کاهش کمی در مرگ و میر پیدا کردند که از نظر آماری نیز قابل توجه نبود. نویسندگان می نویسند: "این کاملاً از این پیشنهاد که رمدسیویر می تواند از کسر قابل توجهی از کل مرگ جلوگیری کند، مستثنی است." "فاصله اطمینان به راحتی با پیشگیری از بخش كمی از مرگ و میر سازگار است اما با جلوگیری از عدم مرگ سازگار نیست."

اریک توپول، مدیر موسسه تحقیقاتی اسکریپس، می گوید: "این آزمایش به رمدسیویر کمک نمی کند ، مطمئناً". "این اردک مرده به اندازه هیدروکسی کلروکین نیست، اما مطمئناً امیدی نیست که در ابتدا اعلام شد."

اما تولید کننده دارو، گلیاد ساینس، این تحقیق را به تردید می اندازد. این شرکت در بیانیه ای می گوید: "طرح آزمایش دسترسی گسترده را در اولویت قرار داده و منجر به ناهمگنی قابل توجهی در پذیرش آزمایش، پیاده سازی، کنترل و جمعیت بیمار می شود" و در نتیجه، مشخص نیست که آیا می توان از نتایج مطالعه یافته های قطعی گرفت. "

به گزارش WHO، گلیاد نسخه خطی مربوط به همبستگی را در 28 سپتامبر دریافت کرد. در 8 اکتبر، قبل از علنی شدن نتایج، این شرکت یک قرارداد 1 میلیارد دلاری برای تهیه 6 ماه دارو با کمیسیون اروپا امضا کرد.

توپول می گوید: "ناامیدکننده ترین نتایج همبستگی" نتایج مربوط به اینترفرون بتا است. میزان مرگ و میر در بین 2050 نفری که آن دارو را دریافت کرده اند (به تنهایی یا همراه با لوپیناویر / ریتوناویر) 9/11 درصد بود، در مقابل 10.5 درصد در گروه کنترل. مطالعات قبلی نشان داده اند که اینترفرون فقط در صورت تجویز زودهنگام و نه در زمان بستری شدن بیماران در بیمارستان، می تواند کمک کند. توپول می گوید: "بنابراین من فکر می کنم این هنوز یک سوال باز است."

بنجامین تن اوور، یک ویروس شناس در دانشکده پزشکی ایکان، در نامه ای به ساینس نوشت: "درمان دیرتر کووید بسیار دشوار است." "در این مرحله از بیماری، مسئله بیشتر مربوط به التهاب و لخته شدن است، به همین دلیل احتمالاً این چهار رژیم دارویی ارزش کمی نشان دادند."

 

خنثی کردن چهار استراتژی مختلف داروی، و در این مدت کوتاه و در سراسر جهان، خیلی خارق العاده است

خط نقره ای ممکن است این باشد که خود آزمایش، از چندین جهت بی سابقه بوده است. در مدت کوتاهی در ماه مارس و همه گیر دنیا، این پروتکل از پروتکل ساده ای استفاده کرد که به پزشکان در بیمارستان های بیش از حد کشیده در هر نقطه اجازه می داد بیماران خود را به هر داروی مورد مطالعه یا مراقبت های استاندارد منتقل کنند. توپول می گوید: "خنثی کردن چهار استراتژی مختلف دارویی و در این مدت کوتاه و در سراسر جهان، بسیار خارق العاده است." "من آنها را بسیار تحسین می کنم که این نتایج را با سرعت فوق العاده برای ما بدست آوردند." فارار اضافه می کند: "من فکر می کنم که بازیابی و آزمایش همبستگی بین آنها مقیاس مورد نیاز را برای پاسخگویی صریح به شما تعیین کرده است."

ماری پیر پیرزیوزی از WHO می گوید ، بزرگترین مشکل مدت طولانی بود که برای تأیید نظارتی برای مطالعه در برخی کشورها طول کشید. "نهادهای نظارتی، و همچنین کمیته های اخلاقی مربوط به این موضوع،  باید رویکردهای خود را در زمینه بیماری های همه گیر تجدید نظر کنند و باید برای مقابله با این مسئله بسیار آماده تر باشند، زیرا گاهی اوقات مدت زمان مجوز واقعا مناسب نیست."

هنوز هم، این آزمایش بیش از11 هزار بیمار را از 30 کشور جهان، از جمله آرژانتین، پرو، هند، فیلیپین و اسپانیا را افزایش داده است، که بیشتر برای پیوستن به آنها است. اکنون هر ماه حدود 2000 بیمار شامل می شوند. جان آرن روتینگن، مدیر عامل شورای تحقیقات نروژ، که رئیس گروه اجرایی کمیته راهبری همبستگی است، می گوید: برای مدتی، بازوی رمدسیویر "برای به دست آوردن شواهد دقیق تر" ادامه خواهد یافت. او می گوید، اما داروهای جدید اضافه خواهد شد.

 

از اوایل هفته آینده، آزمایش داروی جدید «آکالابروتینیب»

از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند "آکالابروتینیب" را دریافت کنند، داروی سرطانی که آنزیمی را که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان دارد مهار می کند. امید است که به زودی درمان های هدفمندی مانند آنتی بادی های مونوکلونال را نیز شامل شود زیرا احتمال موفقیت آنها نسبت به داروهای مورد استفاده مجدد بیشتر است. تن آور نوشت: "تلاش برای یافتن مزایای خارج از هدف از داروهای مورد تایید FDA استراتژی خوبی نیست (اگرچه بدون شک بهترین کاری که می توانیم تحت این شرایط انجام دهیم)".

 

آنا ماریا هنائو رسترپو ، رئیس گروه تحقیق و توسعه در WHO ، می گوید که همبستگی مبتنی بر تجربه اپیدمی ابولا در غرب آفریقای غربی است. در آن زمان، بحثهای زیادی پیرامون اینکه آیا حتی انجام آزمایشات بالینی تصادفی - که از درمان بالقوه بیماران در گروههای کنترل جلوگیری می کند - در حین شیوع مرگبار، اخلاقی است نیز وجود دارد. او می گوید: "اکنون شما هیچ بحثی نمی بینید" در مورد این سوال. "جامعه، همه ما، منتقل شده ایم، از آفریقای غربی چیزهای زیادی آموخته ایم."

 

ناهید بهادلیا، پزشک در مرکز پزشکی بوستون می گوید ، دامنه جهانی این مطالعه فواید مهمی دارد. او می گوید انجام یک آزمایش در بسیاری از مکان ها به معنای افزایش تعداد بیماران است که منجر به نتایج سریع تر همچنین داده های قوی تر می شود. "شما انواع مختلفی از زیرگروه ها و جمعیت ها را در مناطق مختلف جهان شامل می شوید."

 

حنائو ریسترپو  در خصوص مزیت دیگر: می گوید: 1300 پزشک شرکت کننده در سراسر جهان احساس مالکیت نتایج را خواهند داشت. "هنگامی که آنها نتایج را در مجله پزشکی نیوانگلند مشاهده می کنند، [آنها] می گویند ،" من در آن سهیم بوده ام و می فهمم که چرا آن دارو کار می کند یا موثر نیست. می دانم، من به آن اعتماد دارم. ”” او می گوید. "این با برخی از انتشارات گروه های نیمکره شمالی متفاوت است، و آنها می گویند:" در جایی در یک کشور ثروتمند آنها آزمایش کردند و اکنون همه ما باید نتایج را باور کنیم. "

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.sciencemag.org/news/2020/10/remdesivir-and-interferon-fall-flat-who-s-megastudy-covid-19-treatments

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91428

مطالب مرتبط :
 سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

محققان دانشگاه گنت گزارش کردند؛

سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

ماکولا بینایی و خواندن را تیز می کند اما در بسیاری از افراد مسن تحت تأثیر قرار می گیرد. دژنراسیون ماکولای وابسته به سن مهمترین علت نابینایی در افراد بالای ۶۵ سال است و تقریباً ۳۰٪ افراد بالای ۷۵ سال مبتلا هستند. متأسفانه، هیچ درمانی برای این بیماری نابینا اثبات نشده است. اکنون تحقیقات در دانشگاه گنت برای درمان با قطره های چشم برای مقابله با ریشه این بیماری کور ادامه دارد.

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵  بعنوان

هشدار چهار محقق باسابقه برای داوطلبان واکسن کووید۱۹؛

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵ بعنوان "ناقل" پیشینه خوبی ندارد

چهار محقق بر مبنای آزمایشات گذشته واکسن ایدز مبتنی بر آدنوویروس۵ (Ad۵ ) شرکت MERK که منجر به نتیجه معکوس؛ افزایش انتقال ایدز شد، اکنون پرچم هشداردهنده ای را برای داوطلبان واکسن کووید۱۹ برافراشته اند و به این مسئله اشاره دارند که چهار واکسن کووید۱۹ کاندیدا که اکنون در چندین کشور از جمله ایالات متحده تحت آزمایشات بالینی قرار دارد، Ad۵ به طور مشابه به عنوان "ناقل" برای حمل ژن پروتئین سطح SARS-CoV-۲، عامل ویروسی همه گیر عمل می کند.

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد

گزارشی از یک نظریه؛

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد+ عکس

محققان آلمانی چگونگی رخ دادن عفونت کروناویروس جدید از طریق اتصال مشخصات کربوهیدرات به گروه های خونی را بررسی کرده و نشان دادند گروه خونی O فعالیت های ضد گلیکان بسیاردارد، فعالیتهای ضد A و ضد B را حفظ کرده و فقط ضد H را از دست می دهد همچنین آنتی بادی های ضد A و ضد B ناشی از محیط زیست فقط در گروه خونی O تولید می شوند و در گروه خونی O، کمترین تماس با ویروس وجود دارد.

۱

در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

یک کارشناس اظهار کرد: در صورت ابتلای افراد به کرونا استراحت مطلق، خوردن سوپ و نوشیدن زیاد مایعات نظیر آبمیوه طبیعی، چای کمرنگ و دوغ خانگی توصیه می‌شود. همچنین باید از استفاده زیاد از شیرینی جات پرهیز کرد چرا که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

مالیات اسلامی

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

عدالت مالیاتی فصل مهمی از عدالت اجتماعی

اخذ مالیات از افراد می تواند سدی در برابر فساد و سبب توزیع عادلانه ثروت در کشور شود بطوریکه امیر المومنین برای اسب ها نیز مالیات می بست اما باید از آفت هایی مانند تبعیض در اخذ مالیات خودداری کرد

لللبررر

به تازگی مشخص شد :

آزمایش بزرگ WHO نشان می دهد که رمدسیویر مرگ در اثر کرونا را کاهش نمی دهد.

در یک مطالعه بزرگ بین المللی داروی ضد ویروسی رمدسیویر خطر مرگ برای افراد به شدت بیمار بستری به خاطر کرونا را کاهش نداد.

سرماخوردگی

افرادی که زیاد سرما می‌خورند احتمالا در برابر کرونا مقاوم‌ترند

آیا پیش از این از اینکه زود به زود سرما می ‌خوردید دچار کلافگی می‌شدید؟ یک پژوهش جدید خبر خوبی برای شما دارد. یک مطالعه نشان نشان داده است که سرماخوردگی‌های که شما سال‌های پیش تجربه کرده‌اید، ممکن است محافظی دربرابر کووید-۱۹ باشند. پژوهش مورد نظر را متخصصان بیماری‌های عفونی در دانشگاه پزشکی «روچستر» نوشته‌اند.

دو آزمایش واکسن کووید۱۹ به دلیل رعایت نکات ایمنی در عرض ۲۴ ساعت متوقف شدند

آخرین شکست دانشمندان؛

دو آزمایش واکسن کووید۱۹ به دلیل رعایت نکات ایمنی در عرض ۲۴ ساعت متوقف شدند

دو آزمایش پزشکی مرحله آخر کووید۱۹ در مدت ۲۴ ساعت به دلیل نگرانی های احتمالی در مورد ایمنی موقتاً متوقف شده اند، این آخرین شکست دانشمندان در مبارزه طولانی مدت با بیماری همه گیر است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب