خبرگزاری علم و فناوری

گفت و گوخبرگزاری علم وفناوری با مبتکرخلاق استان سمنان؛

سمنان| شکل گیری ایده ازیک تجربه /امکان جابه جایی بیمار برروی تخت های بیمارستانی بدون دخالت انسانی

این مخترع و مبتکر طرح های نوآورانه وخلاقانه در ادامه افزود:این دستگاه که ساختار مکانیکی و الکترونیکی دارد قادر است با نصب بر روی تمامی تخت های بیمارستانی مشکلات جابه جایی بیمار را برای نیروی درمانی به حداقل ممکن برساند.

به گــــزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛بسیاری از اختراعات و دستاوردهای پژوهشی توسط افراد از یک ایده و فکری نو به وجود آمده و در نهایت ساخته شده اند.ایده هایی که بر اساس یک نیاز شکل می گیرند و قرار است به محصولی ختم شوند.کاربردمحوری و توجیه اقتصادی برای یک محصول دوشاخصه ی مهم به حساب می آیند.

این گفت و گو با آقای حسن شیبی به عنوان طراح دستگاه جابه جایی بیمار از تخت های بیمارستانی بدون دخالت انسانی ترتیب داده شده است.به گفته ایشان،این ایده با تلاش بسیار به سرانجام رسیده و می تواند بسیاری از مشکلات پیش روی بیماران و کادر درمانی در بیمارستان هارا مرتفع و کاهش دهد.

وی که شکل گیری این ایده را با استفاده از تجربه ی شخصی خود معرفی می نماید دراین باره اظهارداشت:از آنجا که بیماران با مشکلات زیادی در هنگام جابه جایی از تخت های بیمارستانی روبرو هستند و این موضوع کار کادر درمانی را سخت می نماید برهمین اساس این ایده پس از دفعات متعدد ازمایش و بررسی شکل گرفت و برنامه ریزی روی آن انجام گرفت.

شیبی با تاکید براین که تا به حال در دنیا چنین محصولی با این میزان قابلیت به تولید نرسیده است افزود:این دستگاه دارای بالاترین حد کیفی در جابه جایی بیمار آنهم بدون دخالت انسان می باشد بطوریکه تمام متعلقات تخت خواب بیمارستانی نیز به وسیله ی این دستگاه انجام خواهد گرفت.

این مخترع و مبتکر طرح های نوآورانه وخلاقانه در ادامه افزود:این دستگاه که ساختار مکانیکی و الکترونیکی دارد قادر است با نصب بر روی تمامی تخت های بیمارستانی ،مشکلات جابه جایی بیمار را برای نیروی درمانی به حداقل ممکن برساند.

وی در پایان یادآورشد:هزینه های زیادی در طول انجام و تکمیل این ایده به محصول نمونه و آزمایشی متحمل شده است که متاسفانه تنها حمایت محدودی از سوی دستگاه های ذیربط به این ایده اختصاص پیدا کرده که چندان موثر و چشمگیر نبوده است.

انتـــهای متن/ص

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷:۳۷

شناسه خبر: 91434

مطالب مرتبط :
۰۲۳

به مناسبت روز جهانی غذا بررسی می شود؛

ورود تحقیقات در علوم غذایی برای ارتقای امنیت پایداردر کشور

یکی از موضوعات مهم در حوزه صنایع غذایی، امنیت غذایی و تامین غذای سالم به شمار می رود.موضوعی که در این سال ها شاید خیلی اهمیت آن برای مردم جامعه محسوس و قابل توجه نبوده است.

۰

پزشک جهرمی برنده مدال طلا و جایزه ویژه مسابقات بین المللی اختراعات کانادا

سجاد شعبانپور حقیقی» پزشک جهرمی برنده مدال طلا و همچنین جایزه ویژه مسابقات بین المللی اختراعات کانادا شد.

۲۰۲۰

در جریان رژه نظامی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب کارگران کره شمالی؛

نمایش قدرت در کـــره شمالی/رونمایی از غول پیکر قاره پیما در رژه نظامی

کره شمالی در مراسم رژه نظامی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب کارگران کره از یکی از بزرگترین موشک های بالستیک جهان رونمایی کرد.

پایگاه علمی باید مسیر رشد را برای نخبگان فراهم سازد

پایگاه علمی باید مسیر رشد را برای نخبگان فراهم سازد

مسئول علمی پژوهشی شهرستان جم گفت: یک پایگاه علمی بسیج باید نسبت به توانمندی‌های خود واقف بوده و بسیجیان حوزه استحفاظی خود را نسبت به شکوفایی استعداد هایشان راهنمایی کرده، و زمینه رشد علمی و پژوهشی آنان را فراهم سازد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب