خبرگزاری علم و فناوری

سخنگوی وزارت بهداشت در مراسم اختتامیه جشنواره فرصت سازی کرونایی:

عملکرد قابل قبول فارس در مواجهه با کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت با قدردانی از فعالیت های دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس در برگزاری جشنواره فرصت سازی کرونایی گفت: فارس از استانهایی است که بهترین مدیریت در مبارزه با کرونا داشته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، دکتر سیماسادات لاری امروز در مراسم اختتامیه مجازی جشنواره ملی فرصت سازی کرونایی که به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و سایر مسئولان دانشگاهی برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره ملی فرصت کرونایی و تولید محتوای فن ورز که به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس برگزار شد، جشنواره ای بسیار ارزشمند است که وزارت بهداشت و سایر متولیان آموزش را در تولید محتوا کمک می کند.
وی با قدردانی از دکتر صالحی عمران رئیس و دکتر مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و دکتر جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس در میزبانی از جشنواره فرصت کرونایی تاکید کرد: استان فارس توانمندی های زیادی در در برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی دارد و بدون شک برگزاری این جشنواره در فرهنگ سازی و آموزش جامعه برای پیشگیری از کرونا موثر است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به موضوع کرونا اشاره کرد و گفت:   دانشگاه علوم پزشکی استان فارس نیز یکی از استان های پیشتاز زمینه پیشگیری از کرونا است و یکی از بهترین مدیریت های بیماری کرونا در فارس اتفاق افتاده که این مهم نشان دهنده هم افزایی مدیران این استان است که امیدواریم به همین صورت ادامه یابد و شاهد کاهش افراد مبتلا به کوید 19 و فوتی ها باشیم.
دکتر لاری تاکید کرد: برگزاری جشنواره فرصت سازی کرونایی و تولیدمحتوا به روش های نوین برای فرهنگ سازی آحاد مردم جامعه در پیشگیری از کرونا با بهره گیری از روش های نوین بسیار موثر است و باید بیشتر به این سمت برویم.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آموزش های مهارتی اشاره کرد و گفت: امروز مهارت یکی از اصول اساسی و مهم در جامعه به شمار می رود و در موضوع کرونا نیز با توجه به نیاز به دوره های کوتاه مدت مهارتی در پیشگیری و درمان کرونا آماده استفاده از ظرفیت های دانشگاه فنی و حرفه ای هستیم.
وی گفت: بیماری کرونا هشت ماه است گریبان گیر کشور شده و مردم در ابتدا همکاری خوبی داشتند اما پس از مدتی همکاری ها کمتر شده که نیاز است آموزش ها را به روش های نوین به جامعه از جمله نسل جوان انتقال دهیم.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به سخنان رئیس سازمان جهانی بهداشت مبنی بر اینکه آموزش بر سلامت مقدم است، خاطرنشان کرد: باید آموزش در پیشگیری از کرونا به عنوان یک اصل دنبال شده وآموزش ها را نیز به سمت مجازی پیش ببریم به طوری که این مهم با تعداد کم و رعایت پروتکل ها ادامه یابد.
وی گفت: درخواست ما از مردم این است در این شرایط وزارت بهداشت و به خصوص  همکاران ما در نظام سلامت که هشت ماه است جوانمردانه پای کار آمده اند را تنها نگذاشته و پیشگیری و توجه به شیوه نامه های بهداشتی را در اولویت زندگی خود قرار دهند.
سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر نیز ابتلا به بیماری بالا رفته و باید فرهنگ سازی کنیم که مردم بیمار نشوند و در این راه نیز نخستین قدم این است نظارت بر پروتکل ها صورت گیرد.
معاون وزیر بهداشت همچنین در سخنان خود از اقدام دانشگاه فنی و حرفه ای در تولید ماسک، گان و سایر ملزومات بهداشتی قدردانی کرد و گفت: اینها نشان از مسئولیت و رسالت اجتماعی دانشگاه است.
براساس این گزارش، آیین اختتامیه نخستین دوره مسابقات ملی فرصت سازی کرونایی و تولید محتوای فن ورز به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و با حضور معاونان وزارت علوم و بهداشت، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و سایر مسئولان دانشگاهی امروز 27 مهرماه 99 برگزار شد.
این جشنواره در پنج بخش شامل فرهنگ سازی سلامت و آسیب های اجتماعی، خلاقیت، آموزشی، مهارتی و اخلاقی  به شیوه ارائه آثار به صورت هنری و ارسال از طریق فضای مجازی توسط اداره کل دفتر برنامه ریزی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس برگزار و همکاری وزارتخانه های علوم و بهداشت، دانشگاه شیراز، 16 اتحادیه انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از جمله انجمن علمی عمران، معماری دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز و اتحادیه انجمن های علمی عمران دانشگاه فنی و حرفه ای  و همچنین   اداره کل فنی و حرفه ای استان فارس برگزار شد
.پس از تشکیل شورای سیاست گذاری و ارسال فراخوان به تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یک هزار و 526 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شدکه پس از داوری این آثار 19 اثر به عنوان برگزیده نهایی شناخته و 10 اثر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند که امروز در مراسم اختتامیه از برگزیدگان تجلیل شد.
انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 91439

مطالب مرتبط :
مردم در خیابان کرونا

تاخت و تاز مرگبار کرونا در پیک سوم

همچنان در سطح شهرها شاهد عدم استفاده برخی از مردم از ماسک هستیم و عده ای همچنان این ویروس مرگبار را شوخی می دانند، شوخی ای که می تواند عامل مرگ هرکدام از انسان ها باشد، پیر و جوان، زن و مرد، فقیر و غنی برایش فرقی ندارد .

۱

در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

یک کارشناس اظهار کرد: در صورت ابتلای افراد به کرونا استراحت مطلق، خوردن سوپ و نوشیدن زیاد مایعات نظیر آبمیوه طبیعی، چای کمرنگ و دوغ خانگی توصیه می‌شود. همچنین باید از استفاده زیاد از شیرینی جات پرهیز کرد چرا که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

طب سنتی

طب سنتی می تواند گزینه مناسبی برای پیشگیری از کرونا باشد

در شرایطی که ویروس کرونا وارد کشور شده است،شاید حالا فرصت مناسبی برای مزاج شناسی و بیان ویژگی های مزاجی نباشد. طب سنتی راهکارهای مهمی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب