در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

یک کارشناس اظهار کرد: در صورت ابتلای افراد به کرونا استراحت مطلق، خوردن سوپ و نوشیدن زیاد مایعات نظیر آبمیوه طبیعی، چای کمرنگ و دوغ خانگی توصیه می‌شود. همچنین باید از استفاده زیاد از شیرینی جات پرهیز کرد چرا که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ شب گذشته وبینار آموزشی رعایت نکات بهداشتی ورزشی در ایام کرونا به همت انجمن علمی تربیت بدنی دانشگاه یزد برگزار شد.

 داوود معلم کارشناس بهداشت محیط در این نشست عنوان کرد: برخی نکات بارها اعلام شده اما باید مجدداً بر آن ها تاکید شود. یکی از این نکات شستشوی مداوم دست ها بوده که بسیار مهم است. همچنین در جایی که دسترسی وجود ندارد باید از مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل استفاده شود.

 وی گفت:  ویروس کرونا بسیار خطرناک است اما حُسنی که دارد این است که به راحتی از بین می‌رود و بعد از شستشوی دست‌ها و ضدعفونی به راحتی می‌توان از دست این ویروس خلاص شد.

معلم بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و افزود: قطرات تنفسی افراد حداقل یک تا دو متر منتفل می شود و اگر فرد ناقل باشد می‌تواند عامل انتقال بیماری باشد لذا باید فاصله گذاری را رعایت کنیم در غیر اینصورت به راحتی ویروس را استنشاق می کنیم و به کرونا مبتلا خواهیم شد.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار و ارقام منتشر شده در صورت استفاده از ماسک درصد  احتمال ابتلا افراد به کرونا تا ۹۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. همچنین باید سعی شود در طول روز به قسمت T صورت یعنی دو چشم، بینی و دهان دست نزنیم.

وی ابراز داشت: حتماً می بایست بهداشت تنفسی رعایت شود و در صورت سرفه و عطسه از دستمال استفاده شود تا پاشش قطرات ریز تنفسی به حداقل برسد.

معلم با تاکید بر شکل گیری سبک جدید زندگی در ایام کرونا گفت:  زندگی ما باید تغییر کند. مثلاً در اوایل شیوع کرونا خیلی برای ما دست ندادن هنگام ملاقات سخت بود اما اکنون عادی شده است. همچنین ناچاریم تا اقلام مصرفی خود را به مقدار زیاد و برای یک مدت طولانی تر خریداری ‌کنیم چرا که با این کار رفت و آمد و انتظار در فروشگاه کاهش می یابد و همین عامل به قطع زنجیره انتقال کمک می کند.

وی افزود: البته در بعضی از موارد نباید سخت گیری داشت. مثلاً تعطیل کردن تمام مهمانی ها درست نیست چرا که ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. می‌توان مهمانی ها را با دعوت افراد کمتر، کاهش زمان مهمانی، حفظ فاصله فیزیکی و رعایت موارد بهداشتی همچنان ادامه داد.

وی تصریح کرد: همانطور که همه می دانیم کرونا یک ویروس تنفسی است که دستگاه تنفسی بدن را درگیر می‌کند و اکنون نیز در فصل سرد سال هستیم و سرماخوردگی و آنفولانزا به طور طبیعی به شدت زیاد است. بنابراین تعداد مراجعه بیمار به مراکز درمانی زیاد می‌شود و تشخیص بیماری نیز برای کادر درمان دشوار می‌شود چون علائمی شبیه به سرماخوردگی و آنفولانزا دارد. پس باید مواجهه خود با این ویروس را به حداقل برسانیم.

 معلم ابراز داشت: نکته مهم این است که استرس سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. در مواجهه با کرونا نباید استرس داشت چراکه تحقیقات نشان می دهد که افرادی که بیماری زمینه خاصی نداشت و سیستم ایمنی بدنی قوی داشته باشند می توانند از پس این بیماری برآیند.

وی گفت: در صورت ابتلای افراد به کرونا استراحت مطلق، خوردن سوپ و نوشیدن زیاد مایعات نظیر آبمیوه طبیعی، چای کمرنگ و دوغ خانگی توصیه می‌شود. همچنین باید از استفاده زیاد از شیرینی جات پرهیز کرد چرا که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

وی اضافه کرد: باید دانست قرنطینه به معنای زندگی تنها و در یک اتاق نیست. فقط باید اتاق استراحت و سرویس بهداشتی از سایر اعضای خانواده جدا باشد اما با حفظ فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک می توان با سایر اعضای خانواده ارتباط داشت.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱:۱۶

شناسه خبر: 91445

مطالب مرتبط :
۱۲

مگر مبارزه با کرونا الویت اول کشور نیست؟

مگر مبارزه با کرونا الویت اول کشور نیست؟

۱

مثلث سلامتی را در دوران کرونا جدی بگیرید

کارشناس‌ارشد روانشناسی گفت: باید سه اصل مهم مصرف وعده غذایی سالم و به ‌موقع، انجام ورزش روزانه جهت مقابله با اضافه‌وزن و خواب کافی را برای داشتن یک بدن سالم که فکر سالم را به همراه دارد، جدی گرفت.

۲۲

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد تصریح کرد

اهمیت " تغذیه ورزشی" در موفقیت ورزشکاران را دست کم نگیرید/ باورهای غلط در مورد تغذیه

صادقیان گفت: علاوه بر تکنیک ها، تاکتیک ها، مهارت و نقشه‌های تیمی در حین مسابقات تغذیه مناسبِ رشته ورزشی در حین مسابقه و اجرای مناسب بسیار تاثیر گذار است.

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد

گزارشی از یک نظریه؛

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد+ عکس

محققان آلمانی چگونگی رخ دادن عفونت کروناویروس جدید از طریق اتصال مشخصات کربوهیدرات به گروه های خونی را بررسی کرده و نشان دادند گروه خونی O فعالیت های ضد گلیکان بسیاردارد، فعالیتهای ضد A و ضد B را حفظ کرده و فقط ضد H را از دست می دهد همچنین آنتی بادی های ضد A و ضد B ناشی از محیط زیست فقط در گروه خونی O تولید می شوند و در گروه خونی O، کمترین تماس با ویروس وجود دارد.

۱

یک کارشناس اقتصادی تاکید کرد

شیوه صحیح کشف و برخورد با مسائل مورد استفاده قرار گیرد

فردحسینی گفت: برای حل مشکلات علاوه بر وجود افراد و عناصر متعهد و خستگی ناپذیری که خود را وقف به حل مشکلات می کنند باید شیوه صحیح کشف مسئله و نوع مواجهه با آن نیز به درستی انتخاب شود.

چاقی

نگذاریم کرونا ما را کم تحرک کند/ عامل چاقی کم تحرکی است

در دوران کرونا افراد به خاطر کم تحرکی ممکن است به چاقی مبتلا شوند و همین چاقی زمینه ساز بسیاری از بیماری ها از جمله ناراحتی قلبی می شود.

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد/ از هفته آینده، آزمایش داروی جدید «آکالابروتینیب»

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش برای کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد

بر طبق مطالعات انجام گرفته هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد و از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند آکالابروتینیب را دریافت کنند، این یک داروی سرطانی است که آنزیمی را که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان دارد مهار می کند.

۱

رکوردهای بی سابقه دولت در کاهش ارزش پول ملی

عضو انجمن اقتصاددانان ایران اظهار داشت: با احتساب رشد بیش از ۱۰۰ درصد قیمت دلار در حال حاضر نسبت به اسفند ۱۳۹۸ که تکانه پنجم ارزی بود، دولت روحانی اولین دولتی است که دو تکانه ارزی را در عمر ۸ ساله خود رقم می زند.

۱

ترسیم نقشه راه کشاورزی کلید خورد

مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی یزد اعلام کرد: کشاورزی در کشور نیاز به یک نقشه راه دقیق داشت که به همین منظور سامانه‌ای تحت‌عنوان "سیاک" که مخفف سیستم یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی است در مجموعه معاونت برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی پایه‌گذاری شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب