با همکاری محقق ایرانی مطرح شد:

نانو ژنراتور مهار انرژی قدرت اطراف ما را پیدا می کند

محققان استرالیایی به رهبری دانشگاه فلیندرز و محققان ایرانی در حال چالش "مهار" انرژی نامرئی ناشی از ارتعاشات با فرکانس پایین در محیط اطراف هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از فیز؛ شارژر تلفن همراه را تصور کنید که نیازی به منبع برق بی سیم یا برق ندارد. یا یک ضربان ساز با منابع انرژی آلی داخلی در بدن انسان.

محققان استرالیایی به رهبری دانشگاه فلیندرز و محققان ایرانی در حال چالش "مهار" انرژی نامرئی ناشی از ارتعاشات با فرکانس پایین در محیط اطراف هستند، از جمله باد، هوا یا حتی انرژی جداسازی تماس (برق ساکن).

پروفسور یوهونگ تانگ، از دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه فلیندرز، می گوید: این نانو ژنراتورهای triboelectric (یا TENG) را می توان با کمترین هزینه در تنظیمات مختلف ساخت، و آنها را برای رانندگی الکترونیک های کوچک مانند الکترونیک شخصی (تلفن های همراه)، دستگاه های بیومکانیک (ضربان سازهای قلب)، سنسورها (سنسورهای دما ، فشار ، شیمیایی) و موارد دیگر مناسب ساخت.

تحقیقات بیشتر با هدف توسعه بیشتر این شکل تجدیدپذیر برداشت انرژی با طراحی ساخت ساده از مواد ارزان قیمت و پایدار، با بازده بالا انجام می شود.

دکتر محمد خرسند، نویسنده اصلی مقاله های اخیر در مجله بین المللی انرژی نانو گفت: آنها می توانند از مواد غیرتهاجمی استفاده کنند، بنابراین می تواند روزی برای اهداف برداشت انرژی قابل کاشت و پوشیدنی استفاده شود.

آخرین مقاله با استفاده از مدل سازی ریاضی پیشرفته AI برای مقایسه عملکرد تعداد قسمت ها، سرعت چرخش و فاصله سطح تریبو از نمونه اولیه پیشرفته TENG برای بهینه سازی ذخیره سازی و عملکرد است.

محققان با همکاری محققان دانشگاه فناوری سیدنی و سایر مناطق در تلاشند تا تولید برق TENG  را بهبود بخشیده و انرژی تولید شده را روی ابر خازن یا باتری ذخیره کنند.

پروفسور تانگ گفت: ما توانسته ایم به طور موثر بیشترین نیرویی را از حرکت لغزشی و حرکتی دورانی که در محیط زندگی ما بسیار زیاد است، برداشت کنیم.

آخرین مقاله با عنوان "هوش مصنوعی مدل سازی ریاضی تقویت شده بر روی نانو ژنراتورهای تریبوالکتریک چرخشی تحت شرایط مختلف حرکتی و هندسی" (2020) توسط محمد خرسند، جواد توکلی (دانشگاه فنی سیدنی)، هاون گوان و یوهونگ تانگ در Nano Energy منتشر شده است. 

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶:۰۷

شناسه خبر: 91498

مطالب مرتبط :
نانو

دستگاه جدید حسگرهای پوشیدنی را از طریق حرکت انسان تأمین می کند

دانشمندان روش جدیدی برای تأمین انرژی حسگرهای بی سیم پوشیدنی ابداع کرده است، این دستگاه انرژی حرکتی را که توسط شخص تولید می شود در حین حرکت جمع می کند.

سرطان

نانوذرات کلسیم می تواند به مقاومت دارویی سرطان کمک کند

محققان دانشگاه ژنگژو دریافته اند که انفجار کلسیم می تواند مکانیسم دفاعی سلول های سرطانی را از درون تضعیف کرده و داروها را بار دیگر موثر سازد.

پنجره

تغییر رنگ پنجره های هوشمند در هنگام گرما

محققان پنجره هایی را ایجاد کرده اند که هنگام گرم شدن توسط نور خورشید می تواند به طور خودکار تغییر رنگ دهد، تا ساختمان ها را خنک نگه دارد و علاوه بر این، آنها همچنین صفحه های خورشیدی هستند.

زمان

با همکاری محقق ایرانی مطرح شد؛

نظریه زمان سنجی ترکیبی از ساعتهای کوانتومی و نسبیت انیشتین است

محققان کالج دارتموث، با همکاری محقق ایرانی، پدیده ای از مکانیک کوانتوم که به عنوان بر هم نهی شناسایی کردند که می تواند بر ساعت با دقت بالا تأثیر بگذارد.

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵  بعنوان

هشدار چهار محقق باسابقه برای داوطلبان واکسن کووید۱۹؛

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵ بعنوان "ناقل" پیشینه خوبی ندارد

چهار محقق بر مبنای آزمایشات گذشته واکسن ایدز مبتنی بر آدنوویروس۵ (Ad۵ ) شرکت MERK که منجر به نتیجه معکوس؛ افزایش انتقال ایدز شد، اکنون پرچم هشداردهنده ای را برای داوطلبان واکسن کووید۱۹ برافراشته اند و به این مسئله اشاره دارند که چهار واکسن کووید۱۹ کاندیدا که اکنون در چندین کشور از جمله ایالات متحده تحت آزمایشات بالینی قرار دارد، Ad۵ به طور مشابه به عنوان "ناقل" برای حمل ژن پروتئین سطح SARS-CoV-۲، عامل ویروسی همه گیر عمل می کند.

کروم

به سرپرستی محقق ایرانی تحقق یافت؛

ایرانیان باستان ۹۰۰ سال پیش در حال ساخت فولاد کروم "قرن ۲۰" بودند

محققان دانشگاه کالج لندن به سرپرستی محقق ایرانی خود یک مکان باستانی به نام چاهک در جنوب ایران را به عنوان یک سایت تولید فولاد باستان شناسایی کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب