تشکیل شورای سیاستگذاری علمی بسیج در ایلام

شورای سیاستگذاری علمی بسیج ایلام با حضور نمایندگان کارگروههای تخصصی بسیج ، تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، شورای سیاستگذاری علمی بسیج ایلام با حضور نمایندگان کارگروههای تخصصی  بسیج ،  شامگاه امروز (29/07/99) در سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی ایلام ، تشکیل جلسه داد.

 

شورای سیاستگذاری بسیج  ، پل ارتباطی کارگروههای تخصصی و نخبگان است

محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام در این نشست ، ضمن تشریح اقدامات کارگروههای تخصصی خانه نخبگان ، به بیان اهداف شورای سیاستگذاری علمی بسیج پرداخت و اظهار کرد : اساس کار این شورا بر نیازسنجی مسائل و نیازهای استانی و حل مشکلات حوزه های مختلف استوار خواهد بود .

وی افزود: شناسایی ظرفیت ها ، قابلیت ها و استعدادهای موجود در استان ، تقویت ارتباط مراکز علمی و دانشگاهی و برنامه ریزی موثر و هوشمندانه برای حمایت از استعدادهای درخشان استان و هدایت آنها به سمت توسعه راهبردی کشور از جمله وظایف شورای سیاستگذاری علمی بسیج در استان خواهد بود .

 

آمادگی بسیج مهندسین صنعت ایلام در حمایت از طرح های کاربردی و فناورانه

 مسلم محمدی ، مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت استان ایلام نیز در این جلسه ، با مثبت ارزیابی کردن اهداف شورای سیاستگذاری علمی بسیج استان عنوان کرد : سازمان بسیج مهندسین صنعت استان ، همگام و همپای این شورا ، آماده حمایت از طرح های کاربردی و مورد نیاز استان خواهد بود و از هیچ کوششی برای رسیدن به اهداف ملی و استانی دریغ نخواهد کرد.

وی ، با تاسی از بیانات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) ، در حمایت از نخبگان و تحقق شعار جهش تولید عنوان کرد : قطعاً جامه عمل پوشاندن به منویات رهبری ، در گرو حمایت از نخبگان و محققان علمی خواهد بود و در این راستا سازمان بسیج مهندسین استان ، با تشکیل کارگروه استانی صنعت ، معدن و انرژی  ، گام های موثری برداشته است .

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت استان ایلام ، در پایان اظهارات خود عنوان کرد: کلینیک صنعتی راه اندازی شده در این سازمان ، نیازمند همکاری تمامی نخبگان علمی استان است و از شورای سیاستگذاری علمی بسیج انتظار داریم ، تا ضمن همکاری با کلینیک صنعتی ، در تحقق اهداف این کارگروه ، یاریگر سازمان بسیج مهندسین صنعت استان باشند .

 

شورای سیاستگذاری علمی ، محلی برای تفکر ، تقویت همکاری و مشارکت فکری

دکتر محمد ایدی رئیس شورای سیاستگذاری علمی بسیج استان ایلام ، با بیان اینکه گاهی یک طرح و ایده توانسته است ،  راهگشای بسیاری از مشکلات باشد اظهار کرد : یکی از اهداف اصلی شورای سیاستگذاری علمی بسیج ، حمایت از طرح های توجیهی و عملیاتی نمودن برنامه های کاربردی کارگروههای تخصصی است .

 وی ، با بیان اینکه شورای سیاستگذاری علمی ، محلی برای تفکر ، تقویت همکاری و مشارکت حداکثری خواهد بود عنوان کرد : در این شورا ، ضمن توجه به راه اندازی کسب و کارهای جدید و توسعه کارآفرینی ، زمینه تولید افکار جدید در زمینه های مختلف  فراهم خواهد شد .

مدرس دانشگاههای استان ، با تاکید بر اجرای برنامه های کاربردی عنوان کرد : تلاش شورای سیاستگذاری ، بر شناسایی فرصت ها ، تهدیدات و حمایت از نخبگان در عرصه های مختلف استوار خواهد بود و تلاش خواهیم کرد ، در عرصه های متعدد ، زمینه ساز ترسیم افق های روشن برای نخبگان استان باشیم.

 

 مشکلات اقتصادی مردم اولویت اصلی شورای سیاستگذاری علمی قرار گیرد 

دکتر محمد سلاورزی از اعضای هیات علمی دانشگاه ایلام نیز در این نشست ، بر مشکلات اقتصادی جامعه و استان اشاره و عنوان کرد : یکی از دغدغه های اصلی جامعه ، مشکلات معیشتی مردم و اوضاع نابسامان اقتصادی است و باید با تشکیل کارگروه اقتصادی ، ضمن بررسی و نیازسنجی مشکلات اقتصادی ، برنامه‌ ریزی و تدابیر لازم جهت کاهش مشکلات معیشتی مردم ، در شرایط حساس کرونایی اندیشیده شود.

وی ، با تاکید بر به حداقل رساندن مشکلات بیکاری و اقتصادی مردم عنوان کرد : در جدیدترین طرح آمایش سرزمینی استان ، مشکلات اقتصادی خصوصاً بیکاری ، در رآس مشکلات استانی قرار گرفته و باید مسئولان عالی استان و کشور ضمن کمک به تحقیق ، توسعه و ارتباط صنعت با دانشگاه ، تمام تمرکز خود را صرف حرکت  اقتصاد به سمت ریل اصلی نمایند

.

 

مهمترین مشکل حوزه صنعت ، کمبود سرمایه گذار است

دکتر حجت اله بلوچی ، از دیگر اعضای شورای سیاستگذاری علمی بسیج استان در این جلسه ، با تاکید بر ترسیم چشم انداز مطلوب برای کارگروههای تخصصی بسیج عنوان کرد : ترسیم چشم انداز مطلوب ، نیازمند شناسایی و نیازسنجی مشکلات و شکاف های موجود در استان است.

وی ، مهم ترین مشکل حوزه صنعت را کمبود سرمایه گذار و عدم وجود ضمانت اجرایی طرحهای کاربردی  دانست و اظهار کرد : با توجه به قولهای مساعد سپاه پاسداران ، در حمایت از طرح های کاربردی و فناورانه ، زمینه ی حضور سرمایه گذاران و معرفی محصولات بومی استان ، به جامعه ملی و فراملی فراهم گردد.

 

وضعیت وخیم کرونا در ایلام / طرح های حوزه سلامت در اولویت حمایت  قرار گیرد

دکتر رضا جوروند از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و مسئول کارگروه سلامت بسیج استان در این جلسه ، ضمن تاکید بر اجرای طرح های کاربردی و فناورانه در حوزه سلامت اظهار کرد : بسیاری از طرح های کاربردی نخبگان علمی ، بدلیل نداشتن ضمانت اجرایی ،در حد ایده مسکوت شده اند و با توجه به شرایط کنونی جامعه ، حمایت حداکثری تمامی نهادها در راستای ارتقاء سطح سلامت مردم استان امری لازم و ضرورتی  اجتناب ناپذیر است.

وی ، با تاکید بر بسترسازی حمایت از  ایده های نو و طرح های کاربردی حوزه سلامت در استان اظهار کرد : جهش تولید در عرصه سلامت ، خواسته ی اقشار مختلف مردم است و در جهت تحقق این مقوله اساسی و مهم ، نیازمند برنامه های کوتاه مدت وبلند مدت هستیم .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ، با تاکید بر استفاده تمامی ظرفیت های استان جهت آگاه سازی مردم در خصوص مشکلات بیماران کرونایی و لزوم توجه به پروتکل های بهداشتی عنوان کرد : هنجارشکنی و بی توجهی بسیاری از مردم به عواقب و مشکلات ویروس کووید 19 ،  بحرانی و نگران کننده است و ظرفیت مراکز درمانی ، پاسخگوی بیماران کرونایی در استان نیست.

 

تشکیل کارگروه بررسی مشکلات حوزه شهری در دستور کار قرار گیرد

دکتر حبیب اله محمودیان ، مسئول کارگروه گردشگری بسیج استان ، با تاکید بر شناسایی و بررسی مشکلات حوزه های مختلف در شورای سیاستگذاری استانی ، تشکیل کارگروه بررسی آسیب های حوزه شهری را از ضروریات این شورا دانست و اظهار کرد :براي رفع مشكلات حوزه شهری ، نیازمند پیاده سازی تفكرات بلند و  برنامه ریزی مناسب  هستیم.

وی رفاه ، منزلت و امنیت شهروندان را در حل مشکلات حوزه شهری ، دخیل دانست و تصریح کرد : افزایش سطح نشاط اجتماعی مردم ، همچون سایر مقوله ها از ضروریات جامعه است و باید ضمن بررسی مشکلات فرهنگی و اجتماعی ، زمینه  معرفی  مفاخر استان فراهم شود .

انتهای پیام

خبرنگار: فرشته نیازی

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸:۰۳

شناسه خبر: 91502

مطالب مرتبط :
ی

رونق تجارت الکترونیک در سایه کرونا

رئیس شورای سیاستگذاری علمی بسیج استان ایلام اظهار کرد : ویروس مرگبار کرونا و تعطیلی های مکرر بسیاری از مشاغل ، موجب شد تا کسب و کارهای اینترنتی با ارائه خدمت به مردم بتوانند در این فضا موفق عمل کنند

ل

بیانیه خانه نخبگان بسیج استان ایلام در محکومیت اقدام نابخردانه رئیس جمهور فرانسه:

هتک حرمت پیامبر (ص) بی اعتنایی به اعتقادات مسلمانان است

حمایت رئیس جمهور فرانسه از توهین کنندگان به ساحت مقدس پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) ، در آستانه میلاد آن حضرت ، دگر بار بی اعتنایی به اعتقادات ارزشی صدها میلیون مسلمان

۰۲۵

باهدف رونق تولید و رفع موانع تولیدی در استان؛

سمنان| استمرار رصد کمیته پایش تولید در استان

معاون استاندار سمنان:کمیته استانی پایش تولید در تلاش است تا با حمایت ویژه از واحدهای تولیدی سطح استان حمایت کند تا در آینده ای نزدیک شاهد رونق تولید و افزایش آن باشیم.

مهم ترین راهکار جهش تولید، افزایش بهره وری از طریق توسعه فناوری است

مهم ترین راهکار جهش تولید، افزایش بهره وری از طریق توسعه فناوری است

فناوری اطلاعات و ارتباطات عامل اساسی در توسعه و رشد اقتصادی و رسیدن به جامعه های دانش محور است و این ابزار تحول عظیمی در مفهوم اقتصاد جهان ایجاد کرده و در کاهش آسیب‌های اجتماعی، رفع مشکلاتی همچون بیکاری، تورم، مسکن و به‌حرکت درآوردن چرخ عظیم اقتصاد یک جامعه نقش‌آفرین است.

ی

جشنواره جهادگران علم و فناوری در ایلام برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : صاحبان طرح ها و محصولات فناورانه می توانند تولیدات خود را تا ۲۵ مهرماه جبه دبیرخانه جشنواره واقع در ایلام ، خیابان امیرکبیر ، روبروی مرکز بهداشت شهرستان ایلام ، موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام –واحد اول ارسال نمایند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب