مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج لارستان افتتاح شد

مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج لارستان با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لارستان، مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج لارستان روز چهارشنبه 30 مهر با حضور «مصطفی زیبایی‌نژاد» رئیس سازمان آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج کشور، «سرهنگ حسن گلزار»، معاون فرهنگی هنری سپاه فجر فارس، «سرهنگ امیر جاهدی» فرمانده سپاه لارستان، «امین دلخسته» معاون فرهنگی اجتماعی سپاه لارستان، «نسا خیل تاش» معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان، «علی پیروز» بخشدار مرکزی لارستان، «مصیب علیشیر» رئیس دفتر نماینده مجلس در لارستان، اعضای شورای شهر لار، جمعی از مسئولان، هنرمندان بسیجی و معتمدان محلی افتتاح شد.

 

فرمانده سپاه لارستان: این مرکز به یکی از مراکز پرقدرتِ تولید محتوای کارهای فرهنگی و هنری در کشور تبدیل شود

در ابتدای این مراسم، سرهنگ امیر جاهدی فرمانده سپاه لارستان گفت: امیدواریم در افق بلندمدت، این مرکز به یکی از مراکز پرقدرتِ تولید محتوای کارهای فرهنگی و هنری در کشور تبدیل شود.

 

معاون فرهنگی هنری سپاه فجر استان فارس: یکی از وظایف اصلی این مرکز شناسایی نمادها و الگوهای فرهنگی و بومی در شهرستان و استان است

در ادامه، معاون فرهنگی هنری سپاه فجر فارس اظهار کرد: برخی مواقع می توان یک موضوع یا هدف را از طریق هنر به صورت بهتری انتقال داد، یک کلیپ، نماهنگ یا مستند هنری می تواند بسیاری از اهداف و سیاست هایی که مدنظر ماست را به راحتی به مردم انتقال دهد.

سرهنگ حسن گلزار با اشاره به اینکه بسیاری از نوجوانان و جوانان امروز، مرحوم سید عبدالحسین لاری را نمی شناسند گفت: ما نمادهای فرهنگی و بومی بسیاری، هم در استان و هم در شهرستان داریم، اگر بتوانیم نمادهای بومی و فرهنگی مان را در کشور شناسایی کنیم و به مردم بشناسانیم اثرات مثبت بسیاری خواهد داشت.

وی افزود: یکی از وظایف اصلی این مرکز شناسایی نمادها و الگوهای فرهنگی و بومی چه در شهرستان و چه در استان است.

 

رئیس سازمان آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج کشور: در حال حاضر، 19 مرکز در کشور تولید محتوا انجام می دهند

در ادامه این مراسم، رئیس سازمان آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج کشور در مورد هدف از افتتاح این مرکز گفت: مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج چند سالی است که تولیدات خوب و فاخری را در سراسر کشور ارائه می کند.

مصطفی زیبایی نژاد خاطرنشان کرد: این مراکز در استان ها از سال 97 راه اندازی شدند و تا الآن نزدیک به چهار مرکز به صورت رسمی کار خودشان را در کشور شروع کرده اند و افتتاحیه ی رسمی گرفته اند.

وی افزود: 15 مرکز هم به صورت غیر رسمی کارشان را شروع کرده اند، یعنی تولید محتوا تا زمانی که تجهیزات و امکانات شان کامل شود و ما بتوانیم به عنوان مرکز رسمی افتتاح کنیم در حال انجام شدن است. بنابراین، در حال حاضر، 19 مرکز در کشور تولید محتوا انجام می دهند.

 

لارستان با جشنواره ای که در حوزه ی سرودها و آواها برگزار کرد ظرفیت خودش را نشان داد

مسئول سازمان آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج کشور تصریح کرد: در لارستان، از چند سال گذشته، شاهد پتانسیل خوب نوجوانان و جوانان در تولید محتوا و وجود گروه های سرود خوب در شهرستان لارستان هستیم که تولیدات فاخر و خوبی در سطح کشور و ملی انجام می دهند؛ در واقع، لارستان با جشنواره ای که در حوزه ی سرودها و آواها برگزار کرد ظرفیت خودش را نشان داده است.

 

ظرفیت بالای لارستان در تولید محتوا باعث شد با ایجاد مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری در این شهرستان موافقت شود

زیبایی نژاد خاطرنشان کرد: از اواخر سال 98، فرمانده سپاه لارستان درخواست کردند این مرکز در لارستان  افتتاح شود، مذاکرات از همان زمان شروع و هماهنگی های خوبی نیز از طرف معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس صورت گرفت.

وی با اشاره به ظرفیت بالای لارستان در حوزه های فرهنگی و هنری گفت: چند بار بسیجیان شهرستان لارستان برای سراسر کشور تولید محتوا انجام دادند، این ظرفیت ها دیده شد؛ بنابراین با ایجاد مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری در لارستان موافقت شد.

 

هم افزایی بین شهرستان های اطراف لارستان و استان می تواند به یک مرکز تولید محتوای فرهنگی هنری خوب تبدیل شود

مسئول مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج کشور در پاسخ به این سوال که این مرکز چه دستاوردهایی می تواند برای لارستان داشته باشد اظهار کرد: در منطقه ی جنوب استان فارس، قبلا یک سری جشنواره ها (جشنواره سرودهای آوایی) برگزار می شد و شهرستان های اطراف در آن حضور پیدا می کردند؛ این هم افزایی که بین شهرستان های اطراف لارستان و استان وجود دارد می تواند به یک مرکز تولید محتوای فرهنگی هنری خوبی با همین هنرمندانی که در شهرستان داریم تبدیل شود.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لارستان، در این مراسم، از اثر «سید علی مومن» هنرمند برجسته لاری، با موضوع «لحظه ظهور حضرت ولی‌عصر(عج)» رونمایی شد؛ همچنین، از زحمات «مصطفی زیبایی نژاد» رئیس مرکز آفرینش های فرهنگی هنری بسیج کشور، «حسن گلزار» معاون فرهنگی سپاه فجر استان فارس، «حیدر کمالی» خَیِر نیک اندیش، «مسعود شجاعی»، «محمد منیری»، «حمید کرم پور»، «علی پیروز» بخشدار مرکزی لارستان و «امین دلخسته» معاون فرهنگی اجتماعی سپاه لارستان نیز تجلیل شد.

 

خبرنگار: زینب دلام

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91548

مطالب مرتبط :
بسیج

فرمانده سپاه لارستان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

برنامه های هفته بسیج با محوریت خدمات و کمک های مومنانه است

نشست خبری فرمانده سپاه لارستان با اصحاب رسانه این شهرستان به مناسبت هفته بسیج، شنبه شب برگزار شد.

۰

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان:

فعالیت ۱۰ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد واحدهای فناور لارستان

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان گفت: از آغاز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان، با توجه به ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس، ماموریت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق کریدور صادراتی محصولات دانش بنیان در سرفصل سیاست های راهبردی پارک علم و فناوری استان برای این مرکز تعریف شد و امروز راه برای تحقق این مهم، نزدیک تر از گذشته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب