در پی عمل جراحی موفقیت ‌آمیز توسط کادرپزشکی در سمنان

سمنان| گفت و گو با دکتر الهام صفاریه -پزشک زنان و زایمان

در هفته ای که گذشت خبر انجام عمل جراحی موفقیت آمیز تیم پزشکی زنان و زایمان با استفاده از شیوه ای جدید و نو در شهر سمنان منتشر گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛با توجه به پیشرفت روزافزون بشر در حوزه های مختلف علمی به ویژه پزشکی و سلامت،استفاده از بهترین شیوه در درمان و اقدامات بالینی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که متخصصان به آن توجه ویژه دارند.

در هفته ای که گذشت خبر انجام عمل جراحی موفقیت آمیز تیم پزشکی زنان و زایمان با استفاده از شیوه ای جدید و نو در شهر سمنان اتفاقی بود که نشانگر تلاش و همت شبکه درمان و پزشکی استان و نیز زمینه ساز اقدامات مهم پزشکی در آینده استان و کشور.

گفت و گوی پیش رو توسط خبرگزاری علم و فناوری با پزشک موفق و عضو دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ،خانم دکتر الهام صفاریه متخصص زنان، زایمان و نازایی پیرامون همین موضوع ترتیب داده شده است.باماهمراه باشید...

دکتر صفاریه در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری ودر تشریح کامل عمل جراحی بیماری که بعد از ۴بار زایمان طبیعی،دچار مشکل در ناحیه رحم خود شد اظهارداشت:وی که دچار پرولاپس اندام های تناسلی داخلی شده بود ودر حقیقت اندام های تولید مثل او افتادگی پیدا کرده بود در نتیجه سرویکس بیمار از ناحیه هایمن خارج شده بود.

متخصص زنان و زایمان افزود:معمولا در چنین شرایطی نیاز است رحم وی خارج شود و سپس عمل های محافظه کارانه که باعث جبران افتادگی شود را انجام دهند.اما با توجه به سن کم بیمار و احتمال آنکه در سال های آتی نیز باردار شود لذا تصمیم براین شدکه به انجام عملی برای حفظ اندام های تولیدمثلی،رحم و نیز سرویکس و افتادگی سایر اندام ها منجر بشودو بتواند این مشکلات را حل نماید.

وی در ادامه تشریح کرد:در موارد کلی ابتدا رحم خارج و سپس آن را فیکس می کنیم ولی در موارد نادری مشابه این مورد نمی خواستیم رحم خارج شود و به همین دلیل اندام های تولید مثلی بیمار را از طریق یک مش به مهره اول خارجی او وصل کردیم و درادامه مش را پوشش دادیم و آناتومی آن ناحیه را به فرم اولیه بازگرداندیم که هم بیمار اندام تولیدمثلی خودرا حفظ کند بدین وسیله هم در بارداری های آتی مشکلی نخواهد داشت و هم این که پرولاپس او برطرف خواهد شد.

دکتر صفاریه تاکید کرد:در این شرایط از بیمار درخواست می شود که اقدام به زایمان مجدد نکند اما اگر بعد از این عمل زایمان مخصوصاً اگر نوزاد سنگین باشد انجام شود و پرولاپس بازگردد،قابل ترمیم خواهد بود.

وی در پایان یادآورشد:این عمل معمولا توسط فلوشیپ های کف لگن انجام می شود.

انتــــهای متن/ص

 

زمان انتشار: جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷:۵۴

شناسه خبر: 91549

مطالب مرتبط :
۰۱۴۴

رئیس علوم پزشکی استان سمنان در نشست خبری؛

سمنان|موج چهارم کرونا درصورت عدم رعایت/سهم استان سمنان در میزان فوتی ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی سمنان با نگرانی از ورود موج چهارم کرونا به این استان افزود:در صورتی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجهی شود باید شاهد ورود موج چهارم کرونا به استان سمنان باشیم.

زایمان زودرس

یک متخصص هشدار داد

خطرات زایمان زودرس برای جنین و مادر

دکتر نیرومنش گفت: یک تاریخ نباید عاملی شود تا والدین پزشک را تحت فشار قرار دهند و درخواست زایمان زودتر از موعد داشته باشند.

۵۶۴

با تلاش یک شرکت دانش بنیان دارویی؛

تولید داروی ضد سرطان برای دو عارضه در کشور/انحصار آمریکا به پایان رسید

یک شرکت دانش بنیان ایرانی، دارویی را برای درمان ۲ نوع سرطان تولید کرده است.این در حالی است که نمونه خارجی این دارو توسط یک شرکت در آمریکا تولید می شود.

۱

گام بلند محققین برای ساخت داروی کرونا؛

ریه مصنوعی در محیط آزمایشگاه ساخته شد

محققان دانشگاه دوک و دانشگاه کمبریج نوعی ریه‌های مصنوعی تولید کرده اند که در آزمایشگاه به دانشمندان اجازه می‌دهد تا ببینند چگونه ویروس کرونا در ریه منتشر می‌شود و آن را آلوده می‌کند تا به کمک آن بتوانند داروی برای درمان این بیماری بسازند.

میدان های الکترومغناطیسی دیابت نوع ۲ را در موش ها درمان می کند

محققان کشف کردند؛

میدان های الکترومغناطیسی دیابت نوع ۲ را در موش ها درمان می کند

یک پروژه منحصر به فرد نشان می دهد که دیابت می تواند توسط میدان های الکترومغناطیسی درمان شود.این می تواند در آینده بعنوان گزینه سوم درمان دیابت در دسترس باشد.

۰۱۲

مدیر تعاون روستایی استان سمنان اعلام داشت؛

سمنان | توزیع ۱۵هزار تن کود شیمیایی در در بین فعالان کشاورزی

مدیر تعاون روستایی استان سمنان خبرداد: برای رفع نیاز کشاورزان استان به ویژه در آن دسته از واحدهای تولیدی توزیع کودشیمیایی در سطح استان آغاز گردید.این اقدام تاپایان سال و به حجم ۱۵هزار تن از این نهاده ادامه خواهد داشت.

۰۲۵

باهدف رونق تولید و رفع موانع تولیدی در استان؛

سمنان| استمرار رصد کمیته پایش تولید در استان

معاون استاندار سمنان:کمیته استانی پایش تولید در تلاش است تا با حمایت ویژه از واحدهای تولیدی سطح استان حمایت کند تا در آینده ای نزدیک شاهد رونق تولید و افزایش آن باشیم.

۰۲۳

به مناسبت روز جهانی غذا بررسی می شود؛

ورود تحقیقات در علوم غذایی برای ارتقای امنیت پایداردر کشور

یکی از موضوعات مهم در حوزه صنایع غذایی، امنیت غذایی و تامین غذای سالم به شمار می رود.موضوعی که در این سال ها شاید خیلی اهمیت آن برای مردم جامعه محسوس و قابل توجه نبوده است.

۰۲۳۳۳

موفقیتی دیگر از کادر درمانی علوم پزشکی استان سمنان؛

سمنان|اولین عمل ساکروهستروپکسی در سمنان/هیستروسکوپی چه نوع عملی است؟

دکتر سید محمد حسینی رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی اميرالمومنين (ع) از انجام اولین عمل ساكرو هيسترو پكسي در این مرکز درمانی خبرداد.

۰۸۷

با هدف ایجاد درمان موثر برای عوارض مفصلی انجام شد؛

تحقیقات برای بازسازی مفاصل آسیب دیده به روش نوین

ناراحتی شدید ناشی از درد در ناحیه مفصل ها از جمله شایع ترین عارضه هایی که افراد در سنین مختلف به آن دچــــار می شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب