خبرگزاری علم و فناوری

محققان کشف کردند؛

میدان های الکترومغناطیسی دیابت نوع ۲ را در موش ها درمان می کند

یک پروژه منحصر به فرد نشان می دهد که دیابت می تواند توسط میدان های الکترومغناطیسی درمان شود.این می تواند در آینده بعنوان گزینه سوم درمان دیابت در دسترس باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل ازzmescience، یک پروژه منحصر به فرد نشان می دهد که دیابت می تواند توسط میدان های الکترومغناطیسی درمان شود.این می تواند در آینده بعنوان گزینه سوم درمان دیابت در دسترس باشد.

تنها گزینه هایی که بیماران برای مدیریت دیابت نوع 2 در دسترس دارند، قرص و آمپول است. اینها می توانند عوارض جانبی ناخوشایندی داشته باشند و انجام آنها گاهی اوقات دشوار است. در آینده، شاید گزینه سوم نیز در دسترس باشد، در اطراف میدان های الکترومغناطیسی است که می تواند قند خون را تنظیم کند. طبق مطالعه جدید، این نوع درمان غیر تهاجمی در موش های دیابتی موفقیت آمیز بود.

 

یک کنترل از راه دور برای کنترل دیابت

کالوین کارتر، فوق دکترای دانشگاه آیووا، در حال کار با موش ها برای مطالعه کاملاً نامرتبط اثرات میدان های الکترومغناطیسی    (EMF)  بر مغز و رفتار حیوانات بود. همکار وی سانی هوانگ از کارتر خواست که برای دکترای خود چند موش قرض کند. پروژه، که او را ملزم به ترسیم خون و اندازه گیری سطح قند خون می کند.

موش هایی که کارتر در آزمایش های خود استفاده کرد همه مبتلا به دیابت نوع 2 بودند، بنابراین باید قند خون بالایی داشته باشند. اما هوانگ با دریافت میزان قند خون در موش ها شوکه شد.

کارتر گفت: "این چیزی است که باعث ایجاد این پروژه شد." "در اوایل، ما تشخیص دادیم که اگر یافته ها به پایان برسد، آنها می توانند تأثیر زیادی در مراقبت از دیابت داشته باشند."

اگرچه این میدان ها نامرئی هستند، اما میدان های الکترومغناطیسی همیشه در اطراف ما هستند، خواه EMF های مصنوعی تولید شده توسط دستگاه های تلفن همراه باشند یا موارد طبیعی تولید شده توسط بارهای الکتریکی در جو باشد.

 

گاهی اوقات این EMF ها می توانند بر مکانیسم های بیولوژیکی تأثیر بگذارند. احتمالاً انواع شایعات و توطئه ها را درباره 5G و آسیب های احتمالی شبکه بی سیم برای سلامتی ما شنیده اید. برخی تا آنجا پیش رفته اند که می گویند ویروس کرونا توسط شبکه های 5G ایجاد شده است. همانطور که قبلا نشان دادیم این مسخره و دروغ است.

اما این بدان معنا نیست که انواع دیگر EMF ها اثر بیولوژیکی ندارند. پرندگان، لاک پشت ها، نهنگ ها و بسیاری دیگر از حیوانات مهاجر می توانند میدان الکترومغناطیسی زمین را حس کنند تا بتوانند جهت ناوبری جهت یابی کنند.

کارتر هنگام مرور ادبیات علمی منتشر شده در دهه  ، برخی از مطالعات را نشان داد که به پدیده های بیولوژیکی کوانتوم اشاره داشتند که در نتیجه EMF ها ممکن است با مولکول های خاصی تعامل داشته باشند.

کارتر می گوید: "مولکول هایی در بدن ما وجود دارند که احتمالا مانند آنتن مغناطیسی بسیار ریز عمل می کنند و پاسخ بیولوژیکی به EMF را می دهند." "برخی از این مولکول ها اکسیدان هستند که در زیست شناسی اکسیداسیون کاهش می یابد، یک منطقه تحقیقاتی که به رفتار الکترون ها و مولکول های واکنشی حاکم بر متابولیسم سلولی می پردازد."

 

کارتر و همکارانش در دانشگاه اوهایو و دانشگاه بریگام یانگ اقدام یک مولکول اکسیدان معروف به سوپراکسید را بررسی کردند، که قبلا مشخص شده بود که در دیابت نوع 2 نقش دارد.

هنگامی که مولکول های سوپراکسید توسط کبد موش ها حذف شد، اثر EMF بر قند خون و پاسخ انسولین مسدود شد. علاوه بر این، آزمایشات نشان می دهد که EMF ها سیگنالینگ مولکول های سوپراکسید را تغییر می دهند، باعث طولانی شدن فعالیت یک واکنش آنتی اکسیدانی و متعادل سازی پاسخ به انسولین می شوند.

"قرار گرفتن در معرض میدان های الکترومغناطیسی (EMF) برای دوره های نسبتاً کوتاه قند خون را کاهش می دهد و پاسخ بدن به انسولین را عادی می کند. این اثرات طولانی مدت هستند و امکان یک درمان EMF را فراهم می کنند که می تواند در هنگام خواب برای کنترل دیابت در تمام طول روز استفاده شود. "

این یافته ها کاملاً خارق العاده هستند ، اما آیا می توان آنها را به انسان ترجمه کرد؟ از این گذشته، مطالعات حیوانی غالباً پیش بینی کننده پاسخ در انسان نیستند. با این حال، آزمایشات انجام شده بر روی سلولهای کبدی انسان که به مدت شش ساعت با EMF تحت درمان قرار گرفتند نیز نشان داد که یک نشانگر جایگزین برای حساسیت به انسولین به شدت بهبود می یابد. این امیدواری می دهد که ترجمه این روش درمانی به انسان ممکن است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، EMF های کم انرژی برای سلامتی انسان بی خطر تلقی می شوند و کارتر و همکارانش هیچ مدرکی در مورد اثرات سوء در موش های مورد استفاده در این مطالعه پیدا نکردند. با این وجود، محققان قصد دارند این آزمایش ها را بر روی خوک هایی که قلب و سیستم قلبی عروقی آنها بیشتر شبیه انسان است، تکرار کنند. اگر همه چیز خوب پیش برود، آنها قصد دارند آزمایش های بالینی را شروع کنند که ممکن است نشان دهد میدان های مغناطیسی می توانند دیابت نوع 2 را در انسان درمان کنند.

"این پروژه بسیار بلند پروازانه و بسیار منحصر به فرد است. این چیزی نیست که شما حتی در علوم این روزها می بینید. "هوانگ گفت. "من فکر می کنم مستند بودن به مدارک و همچنین حمایت از این نهادهای معتبر گواهی بر این واقعیت است که در اینجا چیزهای جالبی وجود دارد."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.zmescience.com/medicine/electromagnetic-fields-treat-type-2-diabetes-in-mice/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 91551

مطالب مرتبط :
دیابت

افزایش امید به درمان کامل دیابت نوع یک و دو در کانادا

دیابت در ایستگاه پایانی !

مححقان دانشگاه آلبرتا با کمک فرآیندی جدید در سلول‌های بنیادی موفق به درمان دیابت در موش‌ها شدند و امیدوارند بتوانند این روش را در انسان‌ها توسعه دهند.

سقوط امپراتوری روم در این نقاشی از انجمن تاریخی نیویورک به تصویر کشیده شده است.

داستان سقوط یکی از بزرگترین امپراتوری های تاریخ:

چرا روم سقوط کرد؟

هنگامی که امپراتوری روم در اوج بود، قلمرو امپراتور از تپه های باران زده شمال انگلیس تا بیابان های خشکیده عربستان سعودی امتداد داشت. اما چه زمانی روم شروع به اشتباه کرد؟ چرا روم سقوط کرد؟

باکتری

به سرپرستی دانشمند ایرانی تحقق یافت؛

روش آزمایش جدید باکتری برای بهبود مراقبت های بهداشتی، ایمنی مواد غذایی

دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا به سرپرستی دانشمند ایرانی خود موفق به ابداع یک حسگر الکتروشیمیایی جدید شده اند که می تواند مستقیماً باکتریهای زنده را در نمونه های مایع مانند خون یا شیر کنترل کند.

اولین نشست تخصصی بین المللی، چینی درباره منشا ویروس کرونا برگزار شد

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

اولین نشست تخصصی بین المللی، چینی درباره منشا ویروس کرونا/ WHO، دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد كه متخصصان بین المللی اولین جلسه خود را، البته عملا، با همتایان چینی خود برگزار كرده اند تا ریشه حیوانات بیماری همه گیر ویروس كرونا را بررسی كنند. این سازمان، اذعان داشت: دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است.

هفته پیشگیری از مسمومیتها

معاون پژوهشی مرکز سم شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

۶۰درصد بیماران مسموم مراجعه کننده به اورژانس، ناشی ازمسمومیت دارویی هستند/ بیشترین مسمومیت با داروهای اعصاب و روان است

دکتر رخساره معمار معاون پژوهشی مرکز سم شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در هفته پیشگیری از مسمومیتها، گفت: ۶۰ درصد بیماران مسموم اورژانسی، مسمومیت دارویی هستند و بیشترین مسمومیت دارویی اتفاقی یا غیر اتفاقی هم مربوط به داروهای اعصاب و روان است.

زمان

با همکاری محقق ایرانی مطرح شد؛

نظریه زمان سنجی ترکیبی از ساعتهای کوانتومی و نسبیت انیشتین است

محققان کالج دارتموث، با همکاری محقق ایرانی، پدیده ای از مکانیک کوانتوم که به عنوان بر هم نهی شناسایی کردند که می تواند بر ساعت با دقت بالا تأثیر بگذارد.

 سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

محققان دانشگاه گنت گزارش کردند؛

سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

ماکولا بینایی و خواندن را تیز می کند اما در بسیاری از افراد مسن تحت تأثیر قرار می گیرد. دژنراسیون ماکولای وابسته به سن مهمترین علت نابینایی در افراد بالای ۶۵ سال است و تقریباً ۳۰٪ افراد بالای ۷۵ سال مبتلا هستند. متأسفانه، هیچ درمانی برای این بیماری نابینا اثبات نشده است. اکنون تحقیقات در دانشگاه گنت برای درمان با قطره های چشم برای مقابله با ریشه این بیماری کور ادامه دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب