مدیرکل بیمه سلامت استان یزد خبر داد

درمان بیماران کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت به صورت رایگان انجام می شود

دریجانی اظهار داشت: بستری هر بیمار به طور متوسط ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد اما برنامه های درمانی در بیمارستانهای دولتی و خصوصی بیماران کرونایی کاملاً در تعهد ما قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ محمد دریجانی مدیرکل بیمه سلامت استان یزد امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بیمه سلامت برگزار شد عنوان کرد: بیمه سلامت تمهیدات ویژه ای برای بیماران کرونا اندیشیده است. به این صورت که هر بیمار کرونایی که در مراکز درمانی بستری می شود در کمتر از ۲۴ ساعت می تواند از مزایای بیمه سلامت برخوردار شود.

وی افزود: بستری هر بیمار به طور متوسط 10 میلیون تومان هزینه دارد اما برنامه های درمانی در بیمارستانهای دولتی و خصوصی بیماران کرونایی کاملاً در تعهد ما قرار می‌گیرند.

این مقام مسئول گفت: ما ۹۰ درصد هزینه های درمانی بیماران کرونایی را پرداخت می کنیم و ۱۰ درصد باقیمانده نیز در صورت عدم توانایی فرد از طریق  بیمارستان تخفیف داده می‌شود. لذا عمدتاً 100 درصد روند درمان بیماران کووید ۱۹ تحت پوشش بیمه سلامت به صورت رایگان انجام می شود.

وی راه اندازی سامانه صدور "نسخه الکترونیک" را یکی دیگر از دستاوردهای بیمه سلامت برشمرد و گفت: زیرساخت صدور نسخه الکترونیک در همه مطب ها و درمانگاه ها فراهم شده اما بعضی از پزشکان به بهانه کمبود وقت از صدور نسخه الکترونیک سر باز می زنند.

دریجانی با بیان اینکه روزانه 3 تا 5 نفرتحت پوشش بیمه سلامت به علت کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری می شوند اعلام کرد: برای قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ از خارج از استان نباید پذیرش بیمار داشته باشیم. مدیرکل بیمه سلامت استان یزد تاکید کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد از بیماران کرونایی بستری شده در استان را بیماران پذیرش شده از خارج استان تشکیل می دهند که آمار بالایی است و اگر زنجیره انتقال قطع نشود  بیمارستان با کمبود تخت و تجهیزات مواجه می شود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴:۱۷

شناسه خبر: 91564

مطالب مرتبط :
۰

کرونا در اوج! چاره ای باید کرد....

غول ناپیدا اما ویرانگر و خانمان سوز و خانه برانداز کرونا این روزها خشمگین تر و سهمگین تر از هر زمانی میتازاند و بشریت کره خاکی را از بین میبرد.

۱

صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف گاز در سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان‌

رئیس کمیته انرژی شرکت گاز استان یزد از صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف گاز با اجرای سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان‌ خبر داد.

وضعیت کرونا در میبد

وضعیت بحرانی کرونا در شهرستان میبد/ بُن بست تامین اکسیژن

مسئولان شهرستان میبد نسبت به تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستان این شهر و همچنین کمبود اکسیژن برای بیماران کرونایی هشدار دادند.

۱

یک کارشناس محیط زیست تاکید کرد

استان یزد باید به سمت شیوه های نوین کشاورزی گام بردارد

میرحسینی گفت: با توجه به منابع آبی محدود استان باید در کشت محصولات کشاورزی تحولی اساسی صورت گیرد. در این راستا باید الگوی کشت در استان تغییر کرده و به سمت کشت گیاهانی با مصرف آب کمتر و میزان تولید بالاتر برود.

۰

در پی دستور مقام معظم رهبری؛

پروژه آبخیزداری و کنترل سیلاب حوضه آبخیز دروازه قرآن شیراز به بهره برداری رسید

پروژه آبخیزداری و کنترل سیلاب حوضه آبخیز دروازه قرآن شیراز با نام سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور جمعی از مسئولین کشوری، استانی و شهری در شیراز به بهره برداری رسید .

دفترچه های تامین اجتماعی

دفترچه های تامین اجتماعی را در خانه تمدید کنید+روش ها

دیگر نیازی به مراجعه به شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی برای تمدید دفترچه درمانی نیست و هموطنان می توانند در خانه این کار را انجام دهند.

ظفرمند

مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

تماس ۴۰۰ هزار نفر با شماره ۱۶۶۶ بیمه سلامت در زمان پیک شیوع کرونا در کشور/ دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت حذف می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: ۴۰۰ هزار نفر با شماره ۱۶۶۶ بیمه سلامت کشور در زمان پیک شیوع کرونا تماس گرفته و از خدمات دریافت مشاوره تلفنی برخوردار شدند و همین موضوع یعنی اینکه ۴۰۰ هزار بار مراجعات مردم به مراکز درمانی انجام نشده است

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب