صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف گاز در سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان‌

رئیس کمیته انرژی شرکت گاز استان یزد از صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف گاز با اجرای سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان‌ خبر داد.

حمیدرضا نعمت اللهی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد با اشاره به راه اندازی سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان‌ اظهار کرد: این سامانه دو گروه هدف مشترکین خانگی و مشترکین تجاری را شامل می شود.

رئیس کمیته انرژی شرکت گاز استان یزد ادامه داد: اولویت طرح فعلاً با مشترکین خانگی است فلذا مشترکینی که متوسط مصرفشان در سالهای ۹۷ و ۹۸ از ۲۵۰۰ متر مکعب بیشتر بوده و دارای موتورخانه باشند مشمول این طرح هستند.

وی گفت: مشترکین می توانند با مراجعه به سایت nigc.ir و وارد کردن شماره اشتراک وضعیت  خود را مشاهده کرده و در صورتی که مشمول این طرح باشند از یارانه شرکت گاز برای اصلاح و بهینه سازی موتورخانه واحد مسکونی خود بهره مند شوند.

این مقام مسئول گفت: یک مجری طرف قرار داد شرکت گاز به واحدهای مشمول مراجعه کرده و برای تنظیم مشعل، عایق کاری موتورخانه و رسوب گیر الکترونیکی برآورد قیمت انجام می دهد. در مرحله بعد ناظر شرکت گاز به موتورخانه مراجعه کرده و سقف مبالغی که می‌ توان در سه موضوع فوق هزینه شود را تعیین می کند.

مجری طرح سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان‌ در یزد اظهار کرد: پس از انجام اصلاحات نماینده شرکت گاز بر حسن انجام کار نظارت کرده و مجری هزینه را از شرکت گاز دریافت کند و مشترک نیز هیچ وجهی پرداخت نمی کند.

وی بیان داشت: این طرح بر اساس تحقیقات میدانی که سال گذشته از سوی شرکت گاز بر روی ۲۴۰۰۰ موتورخانه در سراسر کشور انجام شده طراحی شده است و پیش بینی می شود با اجرای آن به طور متوسط حدود ۱۰ درصد  به کاهش مصرف سوخت منجر شود.

نعمت اللهی اضافه کرد: بودجه مورد نیاز این طرح از محل صرفه جویی که اتفاق می‌افتد تامین می شود.

رئیس کمیته انرژی شرکت گاز استان یزد با دعوت از شهروندان برای شرکت در این طرح اظهار کرد: در استان یزد ۲۴۰ هزار مشترک خانگی وجود دارد که طبق برآوردی که صورت گرفته از این تعداد حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ مشترک مشمول این طرح می شوند.

این مقام مسئول اظهار کرد: شرکت گاز در گام بعدی به دنبال این است که این طرح را به حوزه صنعت نیز تسری بدهد اما برای اماکن تجاری فعلاً پیش فرض وجود توجیه اقتصادی است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 91565

مطالب مرتبط :
نیکو کلام

واحد‌های راکد قم با اجرای طرح صنعت یار پایش می شوند

بسیج دوشادوش صنعت و فناوری

مسئول سازمان بسیج مهندسین قم اعلام کرد:پایش، عارضه یابی و احیای واحد‌های راکد قم در قالب طرح صنعت یار در حال اجرا است.

۱

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد خبر داد

درمان بیماران کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت به صورت رایگان انجام می شود

دریجانی اظهار داشت: بستری هر بیمار به طور متوسط ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد اما برنامه های درمانی در بیمارستانهای دولتی و خصوصی بیماران کرونایی کاملاً در تعهد ما قرار می‌گیرند.

۱

یک کارشناس محیط زیست تاکید کرد

استان یزد باید به سمت شیوه های نوین کشاورزی گام بردارد

میرحسینی گفت: با توجه به منابع آبی محدود استان باید در کشت محصولات کشاورزی تحولی اساسی صورت گیرد. در این راستا باید الگوی کشت در استان تغییر کرده و به سمت کشت گیاهانی با مصرف آب کمتر و میزان تولید بالاتر برود.

محققان کاتالیزوری را تولید می کنند که Co۲ را به پارچه ، پوشک و موارد دیگر تبدیل می کند

کاتالیزور چشمگیر یکی از بدترین گازهای گلخانه ای را هدف قرار داده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب