معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

کارهای ابتکاری هزینه های بیمارستان ها را کاهش داد/تحریم معاونت غذا و دارو دانشگاه اهواز از سوی آمریکا

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در بحث دارو و تجهیزات پزشکی کارهای ابتکاری زیادی انجام شده است که در چند سال گذشته در کاهش هزینه در بیمارستان ها موثر بوده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، نخستین جلسه هم اندیشی میان بسیج و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور تنی چند از مسئولان استان خوزستان برگزار شد.

این نشست با حضور مسئولان سازمان بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان، سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان خوزستان، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز انجام شد.

در این جلسه که به میزبانی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان برگزار شد، عبدالله بابااحمدیان رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان خوزستان و دکتر حسین برزگر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز حضور داشتند.

در لیست تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار داریم

همچنین در نخستین جلسه هم اندیشی میان بسیج و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دکتر عبدالرضا جانگران نژاد مسئول بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان و دکتر جرفی مدیریت داخلی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز در این برنامه شرکت کردند.

در این برنامه دکتر حسین برزگر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در سخنانی اظهار کرد: استان خوزستان بزرگترین تولید کننده محصولات کشاورزی در سطح کشور است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تنها معاونت غذا و دارو در کشور هستیم در لیست تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار داریم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های انجام شده تصریح کرد: در بحث دارو و تجهیزات پزشکی کارهای ابتکاری زیادی انجام شده است که در چند سال گذشته در کاهش هزینه در بیمارستان ها موثر بوده است.

فعالیت 23 شرکت تولید ماسک در خوزستان

دکتر برزگر در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های انجام شده در موضوع مقابله با بیکاری کروناویروس نیز مطالبی را بیان کرد.

وی در توضیح این بخش از سخنان خود عنوان کرد: در استان خوزستان 23 شرکت وجود دارد که ماسک تولید می کنند ولی متاسفانه بیشتر ماسک های تولید شده در این شرکت ها کاربرد درمانی ندارد.

همچنین در این جلسه دکتر جرفی مدیریت داخلی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: با توجه به مشکلات زیادی که در حوزه پژوهش وجود دارد باید معاونت پژوهشی از دانشگاه خارج شود.

استقرار مخترعان بسیجی در دانشگاه علوم پزشکی

وی استفاده از ظرفیت های خارج از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز را ضروری دانست و گفت: در این زمینه نخستین جایی که به ذهن ما رسید سپاه است.

مدیریت داخلی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما خیلی چشم امید داریم و دست نیاز به سوی سپاه و بسیج دراز می کنیم که امیدواریم ما را یاری کنند.

دکتر جرفی خاطرنشان کرد: از این پس مخترعان بسیجی نیز می توانند در پارک علم و علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مستقر شوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91567

مطالب مرتبط :
۵۶۴

با تلاش یک شرکت دانش بنیان دارویی؛

تولید داروی ضد سرطان برای دو عارضه در کشور/انحصار آمریکا به پایان رسید

یک شرکت دانش بنیان ایرانی، دارویی را برای درمان ۲ نوع سرطان تولید کرده است.این در حالی است که نمونه خارجی این دارو توسط یک شرکت در آمریکا تولید می شود.

ماسک سه لایه

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

بیمارستان های خوزستان کمبود ماسک سه لایه دارند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: یکی از مشکلات مهم و فعلی ما نبود ماسک سه لایه در بیمارستان ها است.

مهدی برزگر

همراهی ۱۴۹ مخترع و پژوهشگر با معاونت علمی

معاون علمی و پژوهشی سپاه استان قزوین از همراهی و همکاری ۱۴۹ مخترع و پژوهشگر با این معاونت در استان قزوین خبر داد.

دکتر حسین برزگر معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد

جمع آوری دو فرآورده پرمصرف در عطاری ها/ شهروندان موارد مشکوک را به ۱۹۰ اطلاع دهند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: دو فرآورده پرمصرف در عطاری ها به نام های پودر چاقی رویال و کپسول چاقی فرشته موجود بوده است که جمع آوری شدند.

دکتر حسین برزگر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور عنوان کرد

لزوم توجه خانوارها به نشانگرهای غذایی/ایرانیان ۲ برابر استاندارد جهانی نمک مصرف می کنند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با تاکید بر لزوم توجه خانواده ها به نشانگرهای غذایی در خرید اقلام مورد نیاز گفت: توجه به این نشاگرها خیلی به ما کمک می کند و می طلبد خانوارها هنگام خرید مواد غذایی به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب