مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان کرمان:

مراکز تحقیقات بسیج دانشجویی حلقه گم شده انجام طرح های پژوهشی و علمی بین دانشگاهی

علیرضا غلامحسین پور گفت: ایجاد مراکز تحقیقات نواحی و حوزه های بسیج دانشجویی وشبکه سازی آنها در سطح استان ها میتواند در ایجاد شبکه کارآمد علمی جهت هماهنگی ایجاد وانجام طرح های پژوهشی نقش کلیدی را ایفا و پژوهشگران را از ناامیدی عدم انجام پژوهش خود در دانشگاه محل تحصیل رها کند.

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار ما ، بیان کرد: در دو سال گذشته و با پیگیری معاونت پژوهش وفناوری بسیج دانشجویی کشور در سطح کشور چندین مرکز تحقیقات ومرکز پژوهش جهت ارتقا سطح کیفی پژوهش های راهبردی و انجام طرح های پژوهشی در سطح بسیج دانشجویی و دانشگاه های کشور راه اندازی شده و میتواند نقش بسزایی را در شبکه سازی مراکز تحقیقاتی دانشگاهی در تمام استان های کشور را ایفاکند.

 

علیرضا غلامحسین پور افزود: در سال های اخیر شاهد این بودیم که در برخی از مراکز رشد وابسته به دانشگاه های کشور به دلایل مختلف مانند نبود بودجه یا عدم تعریف پروژه های مورد نظر دانشجویان در برنامه های جاری معاونت پژوهش دانشگاه یا مرکز رشد دانشگاهی از حمایت طرح های ارائه شده دانشجویان معذور بوده ویا قدرت علمی لازم جهت انجام آن پروژه را نداشته اند.

 

وی تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به تاسیس مراکز تحقیقات در سطح بسیج دانشجویی استان و همچنین شبکه سازی مناسب این مراکز در هر دانشگاه به واسطه اینکه در مجموعه بسیج دانشجویی حضور فعال دارد، می توان طرح های پژوهشی که در دانشگاهی مورد حمایت قرارنگرفته را از طریق مراکز تحقیقات بسیج دانشجویی درصورت تایید علمی حمایت یا به دیگر قسمت های شبکه سازی شده سپرد و تا حصول نتیجه پیگیری نمود که این امر سبب عدم ناامیدی پژوهشگران جهت انجام پروژه خود می شود و جذب دانشجویان به مراکز علمی بسیج را بیشتر نماید.

 

غلامحسین پور ابراز کرد: در همین راستا و با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شتاب حرکت علمی کشور بخصوص در دانشگاه ها به هیچ وجه کند یا متوقف نشود، ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان اقدام به تاسیس و ثبت مرکز تحقیقات میان رشته ای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بسیج دانشجویی کرمان نموده است .

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: درحال معرفی و انعقاد تفاهم نامه های همکاری جهت شبکه سازی مراکز علم یدر راستای پیشبرد اهداف متعالی مجموعه می باشد؛ لذا پژوهشگران و محققان که نیازمند حمایت مجموعه دانشجویی و دانشگاهی می توانند با ارائه طرح خود به معاونت پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان از مزیت های فوق بهره مند شوند.

انتهای پیام/ طهماسبی

زمان انتشار: یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶:۲۹

شناسه خبر: 91571

مطالب مرتبط :
بیانیه گام دوم انقلاب کاملا پژوهشی و علمی است

فرمانده سپاه شهرستان دشتی،

بیانیه گام دوم انقلاب کاملا پژوهشی و علمی است

سرهنگ «محمدرضا زارعی تبار» فرمانده سپاه شهرستان دشتی در دوره توانمندی فرماندهان پایگاه های بسیج گفت: مدیر توانمند بر اساس چارچوب خاصی مجموعه را مدیریت می کندهر یک از فرماندهان بسیج در شهر و دیار خود باید سرآمد خوش رفتاری و خوشرویی با مردم باشد.

بازدید دکتر امید

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی و دانشگاه علمی کاربردی در آینده ای نزدیک

رضا خواجه حسنی گفت: انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری و دانشگاه علمی کاربردی کرمان، گام مهمی در استفاده از ظرفیت های بالای طرفین بوده که به زودی این امر محقق می شود.

علم و پژوهش دو رکن مهم در پیشرفت علمی ایفا می کنند

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی

علم و پژوهش دو رکن مهم در پیشرفت علمی ایفا می کنند

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی در نشست با مدیران علمی پایگاه‌های حوزه الغدیر شهر خورموج گفت: علم و پژوهش از ارکان اساسی هستند که می‌توانند در پیشرفت علمی نقش بسزایی ایفا کنند، و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در توصیه‌های ۷ گانه توجه به تحقیقات و پژوهش‌های علمی را مورد تأکید قرار دادند که این موضوع نشان از اهمیت فعالیت‌های علمی دارد.

نقش بسزایی

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی؛

علم و پژوهش نقش بسزایی در پیشرفت علمی ایفا می کنند

سرهنگ بشیر یوسفی، مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی در نشست با مدیران علمی پایگاه‌های حوزه الغدیر شهر خورموج گفت: علم و پژوهش از ارکان اساسی هستند که می‌توانند در پیشرفت علمی نقش بسزایی ایفا کنند، و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در توصیه‌های ۷ گانه توجه به تحقیقات و پژوهش‌های علمی را مورد تأکید قرار دادند که این موضوع نشان از اهمیت فعالیت‌های علمی دارد.

اکوانیان

مدیرکل بنیاد نخبگان کهگیلوبه و بویراحمد خبر داد

ایجاد پیوند میان حوزه علم و رفع مسائل و مشکلات جامعه با اجرای ۳ طرح پژوهشی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل بنیاد نخبگان کهگیلوبه و بویراحمد از اجرای سه طرح پژوهشی با مشارکت اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان خبر داد.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

طرح جامع مجازی راه مهندسی در دانشگاه‌های استان همدان توسط بسیج دانشجویی اجرا می‌شود

حمید پورحسینی، فرمانده بسیج دانشجویی استان همدان گفت: طرح جامع مجازی راه مهندسی با برگزاری سلسله برنامه ها، نشست ها، رویدادها و بازدیدهایی برای دانشجویان به صورت عمومی و تخصصی به تفکیک هر رشته پیرامون چندین بحث مشخص از جمله: سبک زندگی دانشجویی، آشنایی با کاربرد هر یک از رشته ها با آینده شغلی خود، مسائل بومی و ملی در رشته های تخصصی، نحوه مطالعه دروس و مواجهه با آن در طول دوران دانشجویی، مهارت افزایی و پرهیز از نمره گرایی، بررسی صنایع بومی و مادر رشته های مهندسی به همت بسیج دانشجویی در استان اجرا می شود.

ردیاب خورشیدی

عضو هیئت علمی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان؛

طراحی و ساخت ردیاب خورشیدی در کرمان

حسام رهبری‌مقام گفت: حمید عرب زاده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق-قدرت با ارائه یک ایده، با عنوان طراحی و ساخت نمونه اولیه ردیاب خورشیدی مبتنی ‌بر مکان جغرافیایی و ساعت محلی توانست رتبه برتر را در حوزه انرژی کسب کند .

جشنوا ه مجازی

مدیر علمی و پژوهشی ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه مطرح کرد:

برگزاری جشنواره مجازی تقدیر از برگزیدگان علمی در کرمانشاه

مدیر علمی و پژوهشی ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه از برگزاری جشنواره مجازی تقدیر از برگزیدگان علمی در استان کرمانشاه خبر داد.

۰۰۰۵۰۸

با هدف زیر سؤال بردن پیشرفت‌های علمی و دانشگاهی؛

حقایقی درباره پروژه ایران۲۰۴۰ استنفورد/ هشدار رهبر انقلاب اسلامی چه بود؟

جمعی از محققان ضدایرانی با طرح پروژه «ایران ۲۰۴۰ استنفورد» قصد بی‌ارزش نشان دادن پیشرفت‌های علمی ایران را دارند که این موضوع در دیدار رهبر معظم انقلاب با اساتید دانشگاهی هم مطرح گردید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب