وضعیت بحرانی کرونا در شهرستان میبد/ بُن بست تامین اکسیژن

مسئولان شهرستان میبد نسبت به تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستان این شهر و همچنین کمبود اکسیژن برای بیماران کرونایی هشدار دادند.

حسین فلاح فرماندار میبد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد اظهار کرد: شرایط شهرستان میبد به لحاظ کرونایی خوب نیست. مسئولین و کادر درمان تمام توان خود را گذاشته اند. به خصوص کادر درمان که بیش از ۷ ماه است که در صحنه هستند و برای فائق آمدن بر این بیماری مرارت های بسیاری متحمل شده اند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ای فوق‌العاده برای بررسی وضعیت کرونایی شهرستان میبد عنوان کرد: مردم قطعاً باید همراهی بیشتری داشته باشند و خیرین نیز به ما کمک کنند زیرا اکنون در تامین اکسیژن بیماران کرونایی مشکل داریم. البته با صحبتی که با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی انجام شده قرار بر این است که این نقیصه رفع شود.

این مقام مسئولان ابراز داشت: از صنعتگران شهرستان میبد درخواست دارم که  همچون اسفند و فروردین گذشته اقدامات ارزشمند خود را از ما دریغ نکنند و به ما برای تامین اکسیژن مورد نیاز مساعدت کنند.

 

ابتلای  35 نفر از کادر درمان میبد به کرونا

ذبیح الله برجسته مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد نیز در این خصوص اعلام کرد: هم اکنون تمام ظرفیت بیمارستان در بخش کرونا و آی سی یو 1 و 2 و همچنین ظرفیت 24 تخت بخش اورژانس تکمیل شده است.

وی گفت: از همه شهروندان درخواست دارم از ترددهای بی مورد، از سفر رفتن، شرکت در دورهمی ها و مجالس پرهیز کنند تا انشاالله بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

این مقام مسئول اذعان داشت: شدیداً دچار مشکل تامین اکسیژن هستیم و هم اکنون اکسیژن بیماران از طریق کپسول های صنعتی تامین شود. از سوی دیگر با توجه به فصل سرما مطمئناً مشکل ما دو چندان خواهد شد.

برجسته تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵ نفر از پرسنل ما به کوئید ۱۹ مبتلا شده اند و نمی توانند به بیماران کمک کنند. لذا شدیداً با کمبود نیروی درمانی، پرستاری و خدمات مواجه هستیم. بنابراین درخواست نیروی داوطلبانه داشته و از تمام افرادی که می‌توانند به کادر درمانی کمک کند درخواست همکاری داریم.

مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد در پایان از مردم درخواست کرد از هرگونه مراجعه غیر ضروری به این مرکز خودداری کرده و درمان های سرپایی خود را در سایر مراکز درمانی انجام دهند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰:۵۹

شناسه خبر: 91575

مطالب مرتبط :
۱

عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا(س) تشریح کرد

اشتباهات رایج در انجام دستورالعمل های بهداشتی

الیکایی گفت: همه ما افرادی را می شناسیم که با وجود رعایت دستورالعمل های بهداشتی باز هم به کرونا مبتلا شده اند. علت اصلی این است که این کارها را اشتباه انجام می دهیم.

نوری شادکام

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تشریح کرد

علت تشدید شرایط کرونایی در میبد

نوری شادکام گفت: در شهرستان میبد بروز بیماری بسیار بالاست و وضعیت کرونا در این شهرستان مدتی است که قرمز است.

۰

کرونا در اوج! چاره ای باید کرد....

غول ناپیدا اما ویرانگر و خانمان سوز و خانه برانداز کرونا این روزها خشمگین تر و سهمگین تر از هر زمانی میتازاند و بشریت کره خاکی را از بین میبرد.

۱

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد خبر داد

درمان بیماران کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت به صورت رایگان انجام می شود

دریجانی اظهار داشت: بستری هر بیمار به طور متوسط ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد اما برنامه های درمانی در بیمارستانهای دولتی و خصوصی بیماران کرونایی کاملاً در تعهد ما قرار می‌گیرند.

۱

یک کارشناس محیط زیست تاکید کرد

استان یزد باید به سمت شیوه های نوین کشاورزی گام بردارد

میرحسینی گفت: با توجه به منابع آبی محدود استان باید در کشت محصولات کشاورزی تحولی اساسی صورت گیرد. در این راستا باید الگوی کشت در استان تغییر کرده و به سمت کشت گیاهانی با مصرف آب کمتر و میزان تولید بالاتر برود.

۱

آخرین وضعیت کرونا در یزد؛

آغاز پیک سوم کرونا در یزد همزمان با بازگشایی مدارس/ سلب اعتماد عمومی با اظهارات ضد و نقیض مسئولین

شاید یکی از بزرگترین آسیب هایی که موجب عادی انگاری، توهم کنترل بیماری و تجهیز در مقابل کرونا برای مردم شد، اظهارات غیرمنطقی، غیر علمی و غیر عملی برخی سیاسیون بود.

۱

شرایط کادر درمان دشوارتر از پیک اول کروناست

رئیس بیمارستان میبد گفت: متاسفانه نسبت به پیک اول کرونا کادر بهداشت و درمان بیشتر درگیر بیماری شده اند همچنین چندین ماه تلاش بی وقفه موجب خستگی بیش از اندازه آنان شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب