خبرگزاری علم و فناوری

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه :

تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان، مبتکرین و مخترعین علمی شهرستان

​حسنی از تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان، مبتکرین و مخترعین علمی خبر داد و گفت: با تشکیل گروه های جهادی و انجام رزمایش های دفاع بیولوژیک و ضدعفونی معابر، تولید ماسک سعی شده خدمات علمی به آحاد جامعه ارائه شود.

مهدی حسنی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت های علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب در خصوص حرکت های علمی در کشور سخنانشان فرمودند " نگذارید حرکت های علمی کشور متوقف شود".

وی با بیان اینکه با نگاهی به مبانی دینی و تفکر قرآنی، به خوبی می توان جایگاه علم، عالم و کسب دانش را در آیات قرآن کریم و احادیث جستجو کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه گفت: اگر بتوانیم استعداد، توانایی وقابلیت های فردی وسازمانی بسیجیان را در موضوعات علمی پژوهشی به خوبی شناسایی، معرفی و به جامعه معرفی کنیم آنگاه با برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت شاهد یک حرکت علمی با هدف کمک به جهاد علمی در کشور خواهیم بود.

راه اندازی مرکز مشاوره رئوف

وی بیان داشت: علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه علاوه بر پیگیری برنامه های ابلاغی با راه اندازی مرکز مشاوره رئوف در زمینه های مشاوره خانوادگی،تحصیلی با کمک مشاوران زبده شهرستان به صورت جهادی خدمات مشاوره ای رایگاه ارائه می دهند.

حسنی با بیان اینکه از ابتدای راه اندازی این مرکز تا کنون حداقل به صورت روزانه دو مشاوره انجام گرفته است، افزود: مشاوره به دانش آموزان در زمان انتخاب رشته به صورت رایگان سعی شده است گام به گام به صورت جهادی خدمات مشاوره ای تحصیلی ارائه داده شود.

تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان، مبتکرین و مخترعین علمی

وی تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان، مبتکرین و مخترعین علمی شهرستان را از دیگر اقدامات این ناحیه دانست وعنوان کرد: این امر با هدف شناسایی ظرفیت های علمی ومهارتی موجود در بسیج انجام و در برنامه های مختلف از آنها استفاده می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه با اشاره به تقویت بنیه علمی نخبگان و دانش آموزان نیز بیان کرد: کلاسهای تقویت علمی برای دانش آموزان دوره های متوسطه اول و دوم و دانش آموزان کنکوری در فضای حقیقی با رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی و نیز در فضای مجازی برگزار شد.

حمایت از طرح های علمی نخبگان

وی در بیان حمایت از نخبگان علمی شهرستان تصریح کرد: تا کنون چندین طرح علمی از نخبگان شهرستان به مرکز استان معرفی و علاوه بر جذب سرمایه گذاری برای این طرح ها با برخی از افراد که احتمال داشته تا با سرمایه گذاری خط تولید در شهرستان راه اندازی کنند صحبت و همچنان به دنبال این موضوع هستیم.

حسنی با اشاره به برگزاری جلسات  علمی در سطح ناحیه و حوزه های مقاومت بیان کرد: با همفکری که در این شوراها انجام می شود برنامه های علمی ناحیه دنبال می شود.

تشکیل گروه جهادی وانجام رزمایشات بیولوژیک

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه گفت: با تشکیل گروه های جهادی و انجام رزمایش های دفاع بیولوژیک و ضدعفونی معابر، تولید ماسک، تولید دستگاه های ضد عفونی کننده  و انجام مشاوره در زمینه های مختلف سعی شده خدمات علمی به آحاد جامعه ارائه گردد.

وی با اشاره به کارگروه علم و فن آوری درشهرستان نیز عنوان کرد: این امر در زمینه حل مسائل علمی که توسط حوزه های مقاومت بسیج شناسایی شده است در این کارگروه بحث و تبادل نظر می گردد سپس راهکارهای حل این مسائل به متولیان امر ارسال می شود.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱:۲۰

شناسه خبر: 91585

مطالب مرتبط :
ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

این دستگاه در کل دنیا سفارش محوراست؛

ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

امیر قدس مطهری و حسین ملکی از نخبگان پژوهشکده شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که نمونه اولیه دستگاه تفکیک زباله «دستگاهی با قابلیت تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی»، را برای اولین بار در کشور و تنها با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور ساختیم، گفتند: اختراعاتی داشتیم، تجربیاتی به دستمان آمده بود که تا مشتری نخواهد هر چه قدر هم یک محصول نوآورانه و فناورانه باشد به سمتش نرویم، اما این دستگاه را تقاضا محور (متقاضی شهر داری) ساختیم و نظارت شهرداری هم روی آن بود، با این همه با تغییر مدیریت در شهرداری تجاری سازی دستگاه بدون نتیجه ماند.

​اسلام علم و دین را دو روی یک سکه و مکمل یکدیگر می داند

عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجنددر گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری :

​اسلام علم و دین را دو روی یک سکه و مکمل یکدیگر می داند

​وردی با بیان اینکه از دید گاه اسلام علم و دین دوروی یک سکه و مکمل یکدیگر می باشند وهیچ تفاوت و تعارضی با هم ندارند،گفت: بنابراین بر خلاف دنیای غرب که این دو را در تعارض هم می بینند آنچه در اسلام در حوزه علم مد نظر است هم جنبه نظری و هم کاربردی آن مد نظر است.

۰۹۹۵

با طرح موضوع انرژی های پاک برگزار گردید؛

سمنان| نشست مشتـرک معاونت جهاد علمی و فناوری با دیوان محاسبات استان سمنان

با شکل گیری گفتمان پیرامون موضوع انرژی و جایگاه استان در این حوزه ،نشست مشترک میان معاونت جهاد علم و فناوری و دیوان محاسبات استان سمنان برگزار شد.

​تجلیل از دانش آموزان برتر کنکوری سال جاری در نهبندان

مسئول بسیج دانش آموزی ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان خبرداد:

​تجلیل از دانش آموزان برتر کنکوری سال جاری در نهبندان

​کوهگرد گفت: در راستای حمایت از نخبگان علمی ۷نفر از دانش آموزان بسیجی که در کنکور سال جاری رتبه زیر ۱۰۰۰را کسب کرده بودند تجلیل شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب