خبرگزاری علم و فناوری

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تشریح کرد

علت تشدید شرایط کرونایی در میبد

نوری شادکام گفت: در شهرستان میبد بروز بیماری بسیار بالاست و وضعیت کرونا در این شهرستان مدتی است که قرمز است.

دکتر محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد با اشاره به حاد شدن مشکل کرونا در شهرستان میبد اظهار کرد: استان یزد به تبع همه کشور وارد موج سوم کرونا شده است.

وی افزود: در شهرستان میبد بروز بیماری بسیار بالاست و وضعیت کرونا در این شهرستان مدتی است که قرمز است.

نوری شادکام گفت: متاسفانه اخیراً در بیمارستان میبد شاهد مراجعه تعداد زیادی بیمار بودیم که اکسیژن بیمارستان، امکانات و منابع کفاف خدمت رسانی به همه را نمی داد. البته کارهای ارزشمندی در بیمارستان انجام شده و هم اکنون افرادی که بستری هستند سرویس مناسب دریافت می کنند اما باید شرایطی را ایجاد کنیم تا آمادگی خدمت رسانی به افراد بیشتر را نیز داشته باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد اعلام کرد: افزایش بیماری در میبد دو عامل دارد. نخست آنکه درصد استفاده از ماسک در شهرستان میبد نسبت به متوسط استانی پایین تر است. توصیه اکید ما این است که مردم زدن ماسک را جدی بگیرند چرا که می‌تواند تا ۹۵ درصد از ابتلای فرد سالم به بیماری جلوگیری کند.

وی  ادامه داد: نکته دوم این است که دورهمی های خانوادگی و مراسمات فرهنگی در این شهرستان زیاد است که باید کنترل شود تا از این بحران خارج شویم و شاهد اتفاق ناگوار نباشیم.

نوری شادکام تاکید کرد: در پایان از مردم درخواست می کنم به کادر درمان کمک کند زیرا فشار بر کادر درمان و مجموعه بیمارستان بسیار زیاد است و تعداد زیادی از نیروها دچار بیماری شده اند. امیدوارم بتوانیم با همدلی و همکاری از این وضعیت خارج شویم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷:۵۳

شناسه خبر: 91597

مطالب مرتبط :
اکسیژن

کمبود اکسیژن و تنگی نفس بیماران کرونایی

مصرف اکسیژن در بیماران کرونایی ۱۵ برابر بیماران عادی است و همین مساله بیمارستان های کشور را با چالش جدی مواجه کرده است.

نوری شادکام

الگوی موفقی در مدیریت کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از بیمارستان ضیایی اردکان به عنوان الگوی موفقی در مدیریت کرونا یاد کرد.

سلول درمانی یا سل تراپی چیست/شروع درمان بیماران کرونایی با این روش در ایران

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد:

سلول درمانی یا سل تراپی چیست/شروع درمان بیماران کرونایی با این روش در ایران

سلول درمانی یا سل تراپی (cell therapy) شاخه‌ای از علم پزشکی ترمیمی است که پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی، شرکت دانش بنیان سل تک فارمد و همچنین شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با دارا بودن امکان تولید سلول در بالاترین سطح استانداردهای بین المللی، برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ با کمک این روش پیشرفته درمانی را آغاز کردند که ستاد اجرایی فرمان امام نقش بسزایی در محقق شدن این امر داشته است.

۱

عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا(س) تشریح کرد

اشتباهات رایج در انجام دستورالعمل های بهداشتی

الیکایی گفت: همه ما افرادی را می شناسیم که با وجود رعایت دستورالعمل های بهداشتی باز هم به کرونا مبتلا شده اند. علت اصلی این است که این کارها را اشتباه انجام می دهیم.

اکسیژن

تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی؛ چالش اصلی بیمارستان ابرکوه

رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) ابرکوه اظهار کرد: مشکل اصلی و عمده ما در بحث درمان بیماران کرونایی بحث تامین اکسیژن است.

۴۴

آموزش بیش از ۳ هزار نفر در حوزه سواد رسانه و فضای مجازی

احسان دست برآورده دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی استان یزد گفت: تربیت نیروی رسانه ای متخصص، متعهد و کارآمد مهمترین هدف و دستاورد نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در عرصه فضای مجازی و جنگ نرم است.

گل گهر

در گل گهر سیرجان صورت گرفت؛

اهدای ۱۰ دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان های درمان کرونا در کرمان

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر که به عنوان معین اقتصادی منطقه سیرجان و بردسیر در مثلث توسعه اقتصاد مقاومتی معرفی شده است در تازه ترین اقدامات خود تعداد ۱۰ دستگاه تنفس مصنوعی را به بیمارستان های مورد درمان کرونا در این مناطق اهدا کرد .

۰

کرونا در اوج! چاره ای باید کرد....

غول ناپیدا اما ویرانگر و خانمان سوز و خانه برانداز کرونا این روزها خشمگین تر و سهمگین تر از هر زمانی میتازاند و بشریت کره خاکی را از بین میبرد.

وضعیت کرونا در میبد

وضعیت بحرانی کرونا در شهرستان میبد/ بُن بست تامین اکسیژن

مسئولان شهرستان میبد نسبت به تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستان این شهر و همچنین کمبود اکسیژن برای بیماران کرونایی هشدار دادند.

کرونا

چهار توصیه برای در امان ماندن از کرونا

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به از سرگیری فعالیت برخی مشاغل عنوان کرد: ما اکنون در مرحله مدیریت و کنترل بیماری کرونا قرار داریم. اگر مردم برخی نکات ساده بهداشتی را رعایت کنند می توانیم وارد فاز مهار بیماری شویم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب