مدیر تعاون روستایی استان سمنان اعلام داشت؛

سمنان | توزیع ۱۵هزار تن کود شیمیایی در در بین فعالان کشاورزی

مدیر تعاون روستایی استان سمنان خبرداد: برای رفع نیاز کشاورزان استان به ویژه در آن دسته از واحدهای تولیدی توزیع کودشیمیایی در سطح استان آغاز گردید.این اقدام تاپایان سال و به حجم ۱۵هزار تن از این نهاده ادامه خواهد داشت.

به گــزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛مهندس احسان عباس پور مدیر تعاون روستایی استان سمنان با اعلام خبر اینکه در راستای رفع نیاز کشاورزان استان سمنان ۱۵ هزار تن کود شیمیایی بین آنها تا پایان سال ۹۹ توزیع می‌شود، بیان داشت: این کودها طی مراحل مختلف و به صورت سهمیه نسبت به تولید و اراضی توزیع و کشاورزان از نحوه آن مطلع می‌شوند.

وی در ادامه گفت: در فاصله ی زمانی شش‌ماهه نخست سال جاری به میزان شش هزار تن از این کود توزیع شده است و مابقی کودها نیز طبق برنامه‌ریزی انجام شده در تمام شهرستان استان سمنان توزیع خواهد شد.

عباس پور با بیان اینکه میزان کود توزیعی شیمیایی سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافنه است ابراز داشت: در سال گذشته حدود ۱۲ هزار تن کود شیمایی بین کشاورزان استان توزیع شده بود.که این میزان در سال جدید با رشد همراه بوده است.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه متولی توزیع کودها در سطح استان مراکز تعاون روستایی در سراسر استان سمنان هستند، بیان داشت: از شش هزار تن کودی که در شش ماهه اول سال جاری توزیع شده، سه هزار و ۲۰۰ تن کود آلی و چهار هزار ۷۰۰ لیتر سموم شیمیایی بوده است همچنین ۳۵ تن کودهای ریز مغذی ارزشمند بین کشاورزان استان توزیع شده است.

وی با بیان این مطلب که افزایش کیفیت تولیدات کشاورزی با استفاده بهینه و صحیح از سموم و کودهای شیمایی در زمره اهداف این طرح است، افـزود: کود شیمیایی به میزان لازم برای کشاورزان استان تأمین شده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

انتهای متن/ص

زمان انتشار: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴:۱۷

شناسه خبر: 91598

مطالب مرتبط :
۴۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان؛

سمنان|«سن‌وسال» و «ژنتیک»؛ عوامل موثر بر مرگ‌ومیرهای کرونایی

دکتر نوید دانایی در نشست خبری که بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در قبال کرونا در ۱۰ماهه شیوع این ویروس در کشور پرداخت.

اتت

دو راهکار پیش روی کشاورزان است ...

گلایه کشاورزان قمی از گرانی کود شیمیایی

این روز‌ها افزایش ۴ تا ۵ برابری قیمت کود‌های شیمیایی و شایعه کمبود آن صدای کشاورزان قمی را در آورده است.

۵۶۴

با تلاش یک شرکت دانش بنیان دارویی؛

تولید داروی ضد سرطان برای دو عارضه در کشور/انحصار آمریکا به پایان رسید

یک شرکت دانش بنیان ایرانی، دارویی را برای درمان ۲ نوع سرطان تولید کرده است.این در حالی است که نمونه خارجی این دارو توسط یک شرکت در آمریکا تولید می شود.

۰۲۳۶

به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی مطرح شد؛

سمنان| تجلیل از نخبگان و مخترعان دانش‌آموز بسیجی

یوسفعلی طاهری مسئول بسیج دانش آموزی استان سمنان: درمجموع ۱۴۱ عنوان برنامه در این هفته در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

۲۲

گزارش خبری/ معاون راهبری ونظارت بربهره برداری آب وفاضلاب کشور در ویدئوکنفرانسی تاکید کرد

تولید آبشیرین کن سیریک با ظرفیت حداکثری

در جلسه ویدئو کنفرانس امام جمعه بندرعباس و مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان با معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، وضعیت آب شهرستان سیریک بررسی شد.

۰۲۵

باهدف رونق تولید و رفع موانع تولیدی در استان؛

سمنان| استمرار رصد کمیته پایش تولید در استان

معاون استاندار سمنان:کمیته استانی پایش تولید در تلاش است تا با حمایت ویژه از واحدهای تولیدی سطح استان حمایت کند تا در آینده ای نزدیک شاهد رونق تولید و افزایش آن باشیم.

۰۲۵۸

در پی عمل جراحی موفقیت ‌آمیز توسط کادرپزشکی در سمنان

سمنان| گفت و گو با دکتر الهام صفاریه -پزشک زنان و زایمان

در هفته ای که گذشت خبر انجام عمل جراحی موفقیت آمیز تیم پزشکی زنان و زایمان با استفاده از شیوه ای جدید و نو در شهر سمنان منتشر گردید.

۱

یک کارشناس محیط زیست تاکید کرد

استان یزد باید به سمت شیوه های نوین کشاورزی گام بردارد

میرحسینی گفت: با توجه به منابع آبی محدود استان باید در کشت محصولات کشاورزی تحولی اساسی صورت گیرد. در این راستا باید الگوی کشت در استان تغییر کرده و به سمت کشت گیاهانی با مصرف آب کمتر و میزان تولید بالاتر برود.

۰۲۳

به مناسبت روز جهانی غذا بررسی می شود؛

ورود تحقیقات در علوم غذایی برای ارتقای امنیت پایداردر کشور

یکی از موضوعات مهم در حوزه صنایع غذایی، امنیت غذایی و تامین غذای سالم به شمار می رود.موضوعی که در این سال ها شاید خیلی اهمیت آن برای مردم جامعه محسوس و قابل توجه نبوده است.

۰۶۶۵

دستاوردی دیگر از محققان حوزه کشاورزی در کشور؛

تکنولوژی تبدیل آب شور به آب کاربردی برای کشاورزی در دستان محققان ایرانی

شوری آب مصرفی کشاورزی و تاثیرات منفی و غیرقابل جبران آن سبب شده تا محققان به دنبال شیوه ای مناسب برای مقابله با این مسئله باشند.به تازگی محققان داخلی موفق به ساخت دستگاهی برای جداسازی شوری از آب شده اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب