پس از فرمان فرمانده کل قوا

قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا دوباره فعالیت خود را آغاز کرد/ کمک به پرستاران و کادر درمان با اعزام نیروهای داوطلب

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان از فعالیت دوباره این قرارگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در پی فرمان ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مبنی بر ورود مجدد نیروهای داوطلب مخلص و جوانان مومن و صالح در زمینه مبارزه با کرونا، قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.

به همین منظور به سراغ دکتر محمدحسین ساکی دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان رفتیم تا توضیحاتی را ارائه دهد.

بررسی راه های مقابله هوشمند با ویروس کرونا

در همین ارتباط دکتر محمدحسین ساکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: در پی فرمان ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مبنی بر ورود مجدد نیروهای داوطلب مخلص و جوانان مومن و صالح در زمینه مبارزه با کرونا، قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان بیان کرد: این قرارگاه کار خودش را با ایده یابی و بررسی راه های مقابله هوشمند با ویروس کرونا طی جلساتی در این روزها آغاز کرد.

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان عنوان کرد: بنا داریم در روزهای آینده این قرارگاه با تمرکز بر بحرانی ترین نقاط استان عملیات جهادی خودش را انجام می دهد و به مردم خدمات رسانی می کند.

ساکی به فعالیت های انجام شده توسط قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان اشاره کرد و گفت: تا کنون مناطق بحرانی شهرستان های مختلف استان توسط نیروهای جهادی قرارگاه شناسایی شدند و به زودی در تمامی این نقاط پایگاه جهادی قرارگاه استقرار خواهد یافت.

تذکر لسانی به افراد فاقد ماسک

وی با معرفی ساختار قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان خاطرنشان کرد: این قرارگاه یک دبیرخانه دارد که 6 کمیته نیز زیر مجموعه آن به فعالیت های گوناگون می پردازند.

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان به معرفی کمیته های زیر مجموعه قرارگاه پرداخت و عنوان کرد: کمیته خادمین سلامت، کمیته آموزش، کمیته رسانه، کمیته پشتیبانی، کمیته مطالبه گری و کمیته مساجد و نوسازی معنوی کمیته های تشکیل شده هستند.

ساکی در ادامه سخنان خود به بیان شرح وظایف هر کمیته در قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرصا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان پرداخت و بیان کرد: کمیته خادمین سلامت اقداماتی مانند اهدای ماسک رایگان به افراد فاقد ماسک و تذکر لسانی به آنها در محل تجمع مردم منطقه هدف را انجام می دهد.

وی کمک به پرستاران و کادر درمان با اعزام نیروهای داوطلب به بیمارستان ها را از دیگر وظایف کمیته خادمین سلامت قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرصا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان اعلام کرد.

آموزش مسائل بهداشت و مطالب ضروری مربوط به آن

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان در همین ارتباط اضافه کرد: کمک به سالمندان مناطق شناسایی شده و ضد عفونی کردن محل تجمع مردم از دیگر وظایف کمیته خادمین سلامت قرارگاه است که توسط نیروهای جهادی انجام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گریزی هم به شرح وظایف محوله کمیته آموزش قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان زد و تصریح کرد: آموزش مسائل بهداشت و مطالب ضروری مربوط به آن به مردم مناطق شناسایی شده هدف با محوریت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی از جمله اقدامات این کمیته است.

ساکی آموزش مسائل گوناگون بهداشتی به معلمان و هماهنگی برای توصیه مسائل بهداشت به دانش آموزان در هنگام آموزش در فضای مجازی را از دیگر اقدامات کمیته آموزش قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان بیان کرد.

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان دراره شرح وظایف کمیته رسانه نیز گفت: پوشش اقدامات قرارگاه و فعالیت های جهادی آن در نقاط مختلف استان و اهواز از جمله اقداماتی است که توسط این کمیته انجام می شود.

اهدای کمک های مومنانه به جامعه هدف

وی تهیه مستند و کلیپ درباره فعالیت های قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان از دیگر کارهای کمیته رسانه دانست و گفت: همچنین رساندن صدای ستاد ملی مبارزه با کرونا به اقشار مختلف مردم نیز از دیگر فعالیت های این کمیته است.

ساکی در ادامه وظایف کمیته پشتیبانی و کمک های مردمی را شرح داد و در این زمینه اظهار کرد: اهدای کمک های مومنانه به جامعه هدف در سراسر استان از جمله وظایف این کمیته است.

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان جذب کمک های مردمی و دولتی و نهادها و پشتیبانی اجرایی از سایر کمیته ها را از دیگر کارهای محول شده به کمیته پشتیبانی و کمک های مردمی اعلام کرد.

مطالبه گری از تامین اجتماعی درباره بیمه بیکاری کرونا

وی درباره فعالیت های کمیته مطالبه گری قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی نیز تصریح  کرد: برخورد با اصناف متخلف با هماهنگی مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی از کارهایی که پس از هماهنگی های لازم توسط این کمیته انجام می شود.

ساکی در ادامه تاکید کرد: مطالبه گری از تامین اجتماعی درباره بیمه بیکاری کرونا نیز از دیگر کارهای کمیته مطالبه گری قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی است.

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان خاطرنشان کرد: همچنین در کمیته مساجد و نوسازی معنوی، هم افزایی با مساجد مناطق هدف و استفاده از ظرفیت های موجود در نقاط مختلف استان و اهواز انجام می شود.

توزیع بسته های بهداشتی در مناطق محروم

وی در ادامه اضافه کرد: همچنین پخش و اجرای سرودها و مراسمات خیابانی با هدف گسترش فصای معنوی دعا و توسل و پخش دعا و مناجات از سیستم صوتی مساجد نیز از دیگر فعالیت های کمیته مساجد و نوسازی معنوی است.

ساکی اظهار امیدواری کرد با حضور نیروی های داوطلب و جوانان مخلص، بسیج دانشجویی استان خوزستان در قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان بتوانیم فعالیت های خوبی را برای خدمت به مردم انجام دهیم.

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان یادآور شد: تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز خانوارهای مستضعف از طریق شرکت های موجود در استان و تهیه و توزیع بسته های بهداشتی در مناطق محروم از کارهایی است که در این قرارگاه انجام می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹:۲۴

شناسه خبر: 91609

مطالب مرتبط :
۲۲

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر بکارگیری توانمندی و ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹، گفت: این مراکز می توانند کاهش بار مراجعات بیمارستانی را تا حد قابل قبولی به دنبال داشته باشند.

۱

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان یزد خبر داد

کاهش ۳۰ درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در یزد/ ابتلای ۷۰۰ نفر از کادر درمان/ پلمپ روزانه ۴۰ صنف پرخطر

ترحمی گفت: روزانه بین ۴۰ تا ۵۰ مورد از اصنافی که تخلف بهداشتی دارند در استان یزد پلمپ می شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب