ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل پیشتاز اجرای طرح مجازی راه مهندسی

جلسات ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در راستای اجرای طرح مجازی راه مهندسی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان و دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ طرح جامع مهندسی با هدف آگاهی و دغدغه مندی دانشجویان نسبت به مسائل کشور، توانمندسازی آن‌ها برای پیشرفت و تعالی ایران اسلامی و تقویت دید جامع و تخصصی آن‌ها نسبت به رشته و فضای کاری آینده خود، و اجرای تحول مذکور از طریق تحصیل دانش با رویکرد انتقادی به نظام دانشگاهی و تولید محتوای علمی متناسب با انقلاب اسلامی در رشته‌های مختلف تدوین شده است.

برگزاری جلسه همفکری با اعضای هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی

جلسه همفکری مدیریت پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل با دکتر علی روشنیان فرد عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی ، مسئول هسته علمی کشاورزی و مشاور انجمن علمی مخترعین و مبتکرین دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص نحوه اجرایی نمودن طرح جامع مجازی راه مهندسی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

طرح مجازی راه مهندسی با توجه به عدم شناخت دانشجویان جدیدالورود از رشته، گرایش، فرصت های شغلی و بازار کار مربوط به خودشان در سلسله جلساتی در دانشگاه محقق اردبیلی با محوریت رشته های موجود در دانشگاه و با توجه به ظرفیت های مشترک و ضرورت اجرای این طرح توافقات اولیه در جهت همکاری نزدیک و استفاده از تجربیات موفق در این زمینه صورت گرفت.

در پایان اعضای جلسه به همراه دکتر شرری مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی دانشگاه از محل در حال احداث مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی بازدید به عمل آوردند.

تعامل مشترک با معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل 

تعامل مشترک با معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در جهت استفاده بهینه از ظرفیت های موجود بین دو قشر در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور دکتر احدی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان برگزار گردید، مدیر پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی به تشریح طرح راه مهندسی و نحوه اجرایی آن به صورت مجاززی در سطح دانشگاه ها پرداخت.

مرتضی مملوکی مدیر پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل اظهار کرد: حمایت از طرح های ارائه شده توسط دانشجویان و حمایت مادی از این طرح ها موجب توسعه این مراکز تحقیقاتی می شود.

وی افزود: در این طرح شناسایی، توانمندسازی ، شبکه سازی هسته های دانش بنیان و احصا و تدوین نظام مسائل استان در اولویت قرار دارد.

مملوکی اظهار کرد : هفته آینده تفاهم نامه همکاری بین طرفین منعقد خواهد گردید.

اجرای طرح راهیان پیشرفت – برش عملیاتی از طرح راه مهندسی

این رویداد علمی باحضور دانشجویان رشته های فنی توسط ناحیه بسیج دانشجویی اجرا گردید.

مدیر علمی، پژوهشی و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل گفت: این رویداد علمی با حضور دانشجویان رشته های فنی در زمینه های مکانیک، برق، کامپیوتر، عمران، مگاترونیک و ... با هماهنگی های صورت گرفته با قرارگاه خاتم الانبیاء در دانشگاه محقق اردبیلی و با همکاری انجمن علمی مخترعین و مبتکرین دانشگاه محقق اردبیلی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: بخش تئوری این حرکت علمی هم به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و هم به صورت مجازی با متخصصان و مهندسان فعال در نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان با هدف ایجاد دغدغه و انگیزه در بین دانشجویان و تزریق امید در دانشگاه های استان انجام می شود.

مملوکی با بیان این که اجرای طرح موجب ارتقاء روحیه ما می توانیم می شود؛ اظهار داشت: تبیین ماهیت رشته ها و فضای کاری آینده دانشجویان و آشنایی با مشکلات و چالش های پیش روی آنها از دانشگاه تا صنعت در این طرح برگزار خواهد شد.

مدیر علمی، پژوهشی و فناوری گفت: در پایان گواهی حضور نسبت به بازدید صنعتی از این مگاپروژه استان در راستای بهبود ارتباط موثر دانشگاه با صنعت و فضای کسب و کار به دانشجویان ارائه می شود.

زمان انتشار: سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰:۴۴

شناسه خبر: 91636

مطالب مرتبط :
[ak,hvi

مدیر پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی خبر داد:

راه یافتگان به مرحله استانی جشنواره جهادگران علم و فناوری مشخص شدند

مدیر پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی خبر داد: جشنواره جهادگران علم و فناوری به منظور شناسایی دانشور نمونه دانشجویی از بین دانشجویان دانشگاه های استان برگزار شد.

راه مهندسی

برگزاری نشست هماهنگی ناحیه بسیج دانشجویی با تیم های راه مهندسی دانشگاه های استان اردبیل

نشست ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل با محوریت طرح جامع مجازی راه مهندسی با حضور تیم های راه مهندسی استان در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

پهباد

ابداع هواپیمای بدون سر نشینی که مانند رپتور پرواز می کند

پژوهشگران سوئیسی پهبادی را با الهام گرفتن از رپتور ابداع کردند که قادر است با چابکی بی نظیر پرواز کند و در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

ای ال اس

فناوری های به کار گرفته شده برای بیماران مبتلا به ALS

از آنجایی که علت اصلی بروز این بیماری مشخص نیست، نمی‌توان به درمان این اختلال پرداخت یا از بروز آن جلوگیری کرد. فناوری های جدید بر روی کنترل علایم و نشانه‌های این بیماری همراه است و به بیمار برای داشتن یک زندگی با کیفیت کمک خواهد کرد.

لباس

تبدیل لباس ها به نیروگاه های خورشیدی

محققان Empa و ETH Zurich موفق به تولید ماده ای شدند که مانند یک کنسانتره خورشیدی لومینسانس کار می کند و حتی می تواند برای منسوجات نیز استفاده شود.

شمسا

کسب رتبه سوم کشوری مدیریت پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان در طرح شمسا

ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در طرح شمسا موفق به کسب رتبه سوم کشوری شده است.

راه مهندسی

به همت ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل صورت گرفت؛

طرح مجازی راه مهندسی آغاز شد

ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل طرح مجازی راه مهندسی گامی مهم به سمت تحول بزرگ آموزشی وتربیتی در دانشگاهها را آغاز کرد.

الکترونیکی شدن هدایت تحصیلی دانش آموزان

الکترونیکی شدن هدایت تحصیلی دانش آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: هدایت تحصیلی دانش آموزان به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می شود.

۳

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران:

قصد ساخت اقلام پرمصرف فناورانه در داخل کشور داریم

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفته است که اقلام پرمصرف، استراتژیک و اقلامی که می‌توان در داخل کشور و به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان ساخت، شناسایی شد تا سازندگانی که به سمت فناور شدن می‌روند، نسبت به ساخت داخل اقدام کنند؛ بدین ترتیب در داخل کشور به سمت ساخت محصولات فناورانه پیش برویم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب