کاردرمانی را جدی بگیرید

چهره نگار متخصص کاردرمانی گفت: کاردرمانی یک رشته نسبتاً جدید است که از شاخه های مختلف تشکیل شده و هم مباحث جسمی و هم مباحث روانپزشکی را شامل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ انجمن علمی روانشناسی پردیس دانشگاه یزد به مناسبت 27 اکتبر روز جهانی کاردرمانی وبیناری  با حضور دکتر نگین چهره نگار متخصص کاردرمانی برگزار کرد.

وی در این وبینار گفت: کاردرمانی یک رشته نسبتاً جدید است که از شاخه های مختلف تشکیل شده و هم مباحث جسمی و هم مباحث روانپزشکی را شامل می‌شود.

چهره نگار اظهار کرد: باید بپذیریم بیمار دچار اختلالات روانی جدا از جامعه نیست. اما آنچه که بیماری را تشدید می‌کند این است که این نوع افراد ایزوله ‌شده و نمی‌توانند وارد جامعه شده و شغل داشته باشند.

وی اذعان داشت: متاسفانه این سیکل معیوب وجود دارد که زمانی که فردی برچسب بیمار روانی داشته باشد نمی تواند زندگی عادی داشته و مانند فرد بدون اختلال ذهنی فعالیت کند.

این متخصص کاردرمانی اظهار کرد: در کاردرمانی عنوان می شود یک فرد هیچ وقت جدا از اجتماع نیست.

وی تاکید کرد: در این شیوه درمانی از توانایی‌ها و نقاط قوت خود بیمار حداکثر استفاده صورت می گیرد و به او کمک می‌شود تا در جامعه حداکثر مشارکت را داشته باشد.

چهره نگار تاکید کرد: اگر روند درمان فرد بعد از ترخیص از بیمارستان روانی پیگیری نشود و به حال خود رها شود دچار سندروم "دربِ چرخنده" می‌شود. به این معنا که فرد مرتباً از بیمارستان مرخص شده و چون به حال خود رها می شود بعد از یک مدت مجبور به بازگشت به بیمارستان می شود. در حالی که کاردرمانی کمک شایانی به بازگشت بیمار به جامعه می کند.

 وی با بیان اینکه عزت نفس و همکاری در کاردرمانی تقویت می شود ادامه داد: کار گروهی در این شیوه جایگاه خاصی دارد و هر بیمار در گروههای متناسب با سطح بیماری خود فعالیت می کند.

این متخصص کاردرمانی اظهار داشت: تمرینات فیزیکی و ورزش های گروهی می‌تواند برای بیماران دچار افسردگی و اضطراب بسیار مفید واقع شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰:۳۲

شناسه خبر: 91638

مطالب مرتبط :
۱

بستری ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ضیایی اردکان

شاکر مدیر بیمارستان ضیایی اردکان اعلام کرد: هم اکنون ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ضیایی اردکان بستری هستند.

۱

برگزاری آئین دهمین سالگرد تاسیس مرکز راهبردی شهید الله دادی در یزد

مدیر مرکز پژوهشهای راهبردی شهید الله دادی اعلام کرد: مراسم دهمین سالگرد تاسیس مرکز پژوهش های راهبردی شهید الله دادی یزد همزمان با هفته وحدت برگزار می شود.

اکسیژن

تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی؛ چالش اصلی بیمارستان ابرکوه

رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) ابرکوه اظهار کرد: مشکل اصلی و عمده ما در بحث درمان بیماران کرونایی بحث تامین اکسیژن است.

۴۴

آموزش بیش از ۳ هزار نفر در حوزه سواد رسانه و فضای مجازی

احسان دست برآورده دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی استان یزد گفت: تربیت نیروی رسانه ای متخصص، متعهد و کارآمد مهمترین هدف و دستاورد نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در عرصه فضای مجازی و جنگ نرم است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب