به همت جمعی از جوانان خوزستانی انجام شد

ابتکاری برای بزرگداشت شهیدان در ایام کرونا/برگزاری طرح ختم قرآن مجازی به نیابت از شهدای ایران

همزمان با ایام شیوع کرونا طرح ختم مجازی قرآن کریم به نیابت از شهدای ایران توسط جمعی از جوانان خوزستانی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، همزمان با روزهای شیوع کرونا طرح ختم قرآن مجازی به نیابت از شهدای ایران علی الخصوص سربازان شهید نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این طرح که به صورت مجازی انجام شد شرکت کنندگان به نیابت سربازان شهید نیروی انتظامی قرآن را ختم کردند.

شرکت کنندگان در این طرح همه روزه چند صفحه از قرآن را انتخاب کردند و تا پایان روز آن را به نیابت از سربازان شهید قرائت و به محضر مبارک حضرت فاطمه زهرا(س)، حضرت زینب(س)، امام باقر(ع)، امام رضا(ع)، امام هادی(ع) و امام زمان(عج) هدیه کردند.

ختم قرآن به نیابت از شهدای سرباز

در این ختم قرآن مجازی شرکت کنندگان به نیابت تعداد زیادی از شهدا از جمله سرباز شهید مهدی  بهرامی از هفتگل، سرباز شهید مرتضی حشمان از باغملک، سرباز شهید مرتضی وزینی افشار از همدان، سرباز شهید محمدسعید دهقان اناری از کرمان، سرباز شهید ابوذر قریشوندی از ایذه، سرباز شهید رحیم حزباوی از کوت عبدالله و سرباز شهید محمدرضا رفیعی نسب از رامشیر به تلاوت آیات نور پرداختند.

سردار سرلشکر شهید علی هاشمی فرمانده قرار سری نصرت و سپاه ششم امام صادق(ع)، سردار شهید مهدی نریمی مسئول مخابرات قرارگاه سری نصرت و سپاه ششم امام جعفر صادق (ع)، سردار شهید حسن بهمنی فرمانده مخابرات قرارگاه تاکتیکی خاتم 4 و مسئول ارتباطات رادیویی مخابرات سپاه ششم امام جعفر صادق (ع) و سردار شهید محمود نویدی مسئول ادوات جنگی قرارگاه سری نصرت نیز قرآن را ختم کردند.

همچنین سرباز شهید نجم الدین باوی از کوت عبدالله، سرباز شهید رضا مرادی علمدار از شهر قدس، سرباز شهید سلیم شاوردی از شادگان، سرباز شهید ابوالفضل مهدی زاده از گلباف، سرباز شهید علیرضا اسلام دوست از هریس و سرباز شهید مهرزاد خیری اوروند از اندیکا از دیگر شهدایی هستند که به نیابت از آنها ختم قرآن به صورت مجازی برگزار شد.

شرکت کنندگان در این برنامه مجازی همچنین به نیابت از سرباز شهید مهران زرافشان و سرباز شهید سعید کریمی از مسجدسلیمان که در عملیات تروریستی ۳۱ شهریور اهواز به شهادت رسید نیز آیات قرآن را تلاوت کردند.

استقبال کم نظیری فضای مجازی از ختم قرآن

سرباز شهید خالد ماموسیان از اهواز، سرباز شهید غلام سواری از هفتگل، سرباز شهید عبدالرضا حمودی از آبادان، سرباز شهید امیر موری از مسجدسلیمان، سرباز شهید افشین آشناور از فومن نیز از جمله این شهدای والامقام است که به نیابت از آنها قرآن کریم ختم شد.

شهدای ترور، شهدای مدافع حرم، شهدای انقلاب، شهدای سلامت، شهدای ارتش، شهدای بسیج، شهدای جاویدالاثر دفاع مقدس، شهدای شاخص، شهدای نوجوان از جمله سردار شهید بهنام محمدی راد از جمله دیگر شهدایی هستند که در ایام کرونا به نیابت از آنها ختم قرآن گرفته شد.

مسئول برگزاری طرح ختم قرآن مجازی به نیابت از شهدای ایران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: این طرح به صورت ابتکاری در فضای مجازی انجام شد و مردم ایران از نقاط مختلف کشور یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.

وی در ادامه بیان کرد: طرح ختم قرآن مجازی به نیابت از شهدای ایران پس از عملیات تروریستی 31 شهریور ماه سال 1397 در ابتدا به نیابت از سرباز شهید محمد عذاری برگزار شد که خوشبختانه با استقبال مواجه شد.

این جوان خوزستانی تصریح کرد: خوشبختانه در ایام بروز کرونا طرح ختم قرآن مجازی به نیابت از شهدای ایران با استقبال کم نظیری در فضای مجازی مواجه شد که خوشبختانه تا کنون چندین ختم قرآن با مشارکت هموطنان از سراسر کشور به ویژه مردم و جوانان خوزستان به پایان رسید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰:۳۸

شناسه خبر: 91639

مطالب مرتبط :
۱

از کیت تشخیص کرونا تا صنعت هسته ای

شهید نخبه تکرار نشدنی

وزیر دفاع: کیت تشخیص کرونای ایرانی با مسئولیت فخری زاده تولید شده بود

شهید سید خلیل هاشمی‌ فر

آشنایی با شهدای نخبه خوزستان/۱

دانشجوی نخبه ای که اساتید را به چالش می کشید/ دریافت نمره ۲۰ در پروژه پایانی مقطع کارشناسی

برای بنده خیلی جالب است پیگیری مسائل و قضایای علمی توسط شهید هاشمی فر بود زیرا خیلی جاها در مسائل علمی مرا به چالش می کشید و آنقدر سوالات علمی می پرسید که در گنجایش اطلاعات من نبود.

برگزاری مسابقه شعر (مکتب شهید سلیمانی) به میزبانی شهرری

برگزاری مسابقه شعر (مکتب شهید سلیمانی) به میزبانی شهرری

برگزاری مسابقه استانی شعر( مکتب شهید سلیمانی) به مناسبت هفته دفاع مقدس به میزبانی شهر ری

باگشت شهدای تازه تفحص شده

علم و فناوری گزارش می دهد

پرواز ۱۹۲ کبوتر خونین بال در آسمان ایران/ مبتکران آزادی از شلمچه به کشور بازگشتند+عکس

پیکر پاک و مطهر ۱۹۲ شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس به خاک وطن بازگشت.

مهارت آموزی در فنی و حرفه ای

فرماندار مسجدسلیمان مطرح کرد

حمایت از مهارت آموزان فنی و حرفه ای در مسجدسلیمان

فرماندار شهرستان مسجدسلیمان گفت: در راستای جلوگیری از مهاجرت فرزندان مسجدسلیمان به شهرهای دیگر مهارت های فنی و حرفه ای را مورد حمایت قرار می دهیم.

مسجدسلیمان

سرپرست آموزش و پرورش مسجدسلیمان عنوان کرد

راه اندازی دانشگاه فرهنگیان گام مثبتی برای ایجاد امید در مسجدسلیمان

سرپرست آموزش و پرورش مسجدسلیمان گفت: امیدواریم با راه اندازی دانشگاه فرهنگیان گام مثبت و موثری در ایجاد فضای امید در شهرستان مسجدسلیمان برداشته شود.

مسجدسلیمان

رئیس دانشگاه فرهنگیان خوزستان:

مسجدسلیمان نخبگان زیادی را به کشور معرفی کرد

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان خوزستان با تاکید بر این نکته که مسجدسلیمان نخبگان زیادی را به کشور معرفی کرده است، یادآور شد: با اینکه نخستین چاه نفت خاورمیانه در این شهرستان قرار دارد ولی متاسفانه نتوانسته است جایگاه خود را آن طور که شایسته است به دست بیاورد.

کارگاه تولید ماسک در مینوشهر

توسط گروه جهادی شهید سامی لعالی انجام شد

آغاز فعالیت کارگاه تولید ماسک در شهر مرزی مینوشهر+تصاویر

با حضور نیروهای جوان کارگاه تولید ماسک به همت گروه جهادی شهید سامی لعالی مینوشهر در این شهر مرزی فعالیت خود را آغاز کرد.

چرا

یادداشت/

حالا فهمیدید چرا ...؟

همه افسوس می خورند که ای کاش جلوی کرونا را در همان کشور چین‌ می گرفتند‌ تا وارد کشور ما نمی شد. حالا فهمیدید چرا جلوی داعش را در همان سوریه گرفتند تا وارد کشور ما نشوند؟

شهید قاسم سلیمانی

طرح ابتکاری نوجوان رامشیری برای روزهای کرونایی+تصاویر

یک نوجوان رامشیری برای روزهای در خانه ماندن با یک طرح ابتکاری اوقات فراغت خود را می گذراند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب