تعطیلی گروه های شغلی و اعمال محدودیت های کرونایی جزو اختیارات ستاد ملی است

استاندار آذربایجان غربی گفت:تعطیلی گروه های شغلی و اعمال محدودیت های کرونایی جزو اختیارات ستاد ملی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اعمال محدودیت در هر سطحی منوط به تایید ستاد ملی مبارزه با کروناست گفت: به دنبال درخواست جمع کثیری از مردم استان در قالب کارزار مجازی برای اعمال محدودیت های ویژه به مدت دو هفته در استان و پیگیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی، ستاد استانی محدودیت های گروه ۲ را تصویب و برای تایید نهایی به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال کرد.

محمدمهدی شهریاری با قدردانی از دغدغه فعالین اجتماعی و گروه های مردمی برای پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر بیماری کرونا در استان تصریح کرد: بدون همراهی مردم و نظارت جدی بر روند محدودیت ها بیماری کرونا کنترل نخواهد شد.

وی افزود: شرایط قرمز کرونایی در استان به همدلی و مشارکت همگانی بویژه گروه های مرجع اجتماعی برای رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نیاز دارد.

شهریاری گفت: دغدغه سمن ها و فعالین رسانه ای را برای حساس سازی مردم و مسئولین در خصوص روند خطرناک ابتلا به کرونا در استان ارج می نهیم و امیدواریم با تداوم این همدلی در راستای کنترل هر چه بیشتر کرونا موفق شویم.

زمان انتشار: سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶:۴۶

شناسه خبر: 91640

مطالب مرتبط :
۱

وزیر بهداشت در نشست اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی

زبان گفتمان با دانشجو را گم کرده ایم

وزیر بهداشت در نشست اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گفت:زبان گفتمان با دانشجو را گم کرده ایم.

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد

گزارشی از یک نظریه؛

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد+ عکس

محققان آلمانی چگونگی رخ دادن عفونت کروناویروس جدید از طریق اتصال مشخصات کربوهیدرات به گروه های خونی را بررسی کرده و نشان دادند گروه خونی O فعالیت های ضد گلیکان بسیاردارد، فعالیتهای ضد A و ضد B را حفظ کرده و فقط ضد H را از دست می دهد همچنین آنتی بادی های ضد A و ضد B ناشی از محیط زیست فقط در گروه خونی O تولید می شوند و در گروه خونی O، کمترین تماس با ویروس وجود دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب