گفتگو خبرگزاری علم و فناوری زاهدان با تولید کننده دستگاه قطع کن نیمه اتوماتیک گاز

تولید دستگاه قطع کن نیمه اتوماتیک گاز در استان سیستان و بلوچستان / دستگاهی که صرفه جویی انرژی را بالامی برد

محمد صادق کیخا نژاد، جوان نخبه زاهدانی می باشد که توانسته است با به کار گیری از دانش و نو آوری روزدنیا به دستاوردی بزرگ در زمینه کاهش سلیندردست یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری زاهدان، محمد صادق کیخا نژاد، جوان نخبه زاهدانی  می باشد که توانسته با به کارگیری از دانش و نوآوری روز دنیا به دستاوردی بزرگ در زمینه کاهش نشت گاز و انفجارسیلندر گاز برسد.

نوشتار ذیل حاصل از گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با این جوان نخبه است:  

این دستگاه برای جلوگیری از نشت گاز و انفجار سلیندر گاز می باشد که هدف بنده بیشتر برای جلوگیری از خسارت های مالی و جانی بوده است.

نحوه عملکرد این دستگاه به گونه ای  است که به محض حس کردن حرارت بالای ناشی از آتش سوزی، جریان ورود گاز را قطع می کند و مانع ورود گاز در محیط می شود.

این دستگاه نیمه مکانیکی می باشد که بدون برق و باطری عمل می کند عملکرد این دستگاه مانند دستگاه های نمونه مشابه آن می باشد.

در دوران دبیرستان با حرکت به سمت علاقه خود و انتخاب رشته در رشته کامپیوتر توانسته ام رشته تخصصی خود را انتخاب کنم و بهره گیری و گسترش سطح علمی خود وارد باز کار شده ام  که توانسته در کنار تحصیل در زمینه تعمیرات سیستم های کامپیوتری و راه اندازی شبکه های کامپیوتری فعالیت داشته باشم.

بنده مدت زیادی به عنوان تکنسین تعمیراتی شرکت های کامپیوتری و همچنین اپراتور پیشتبانی شبکه های اینترنتی و کامپیوتری فعالیت داشته ام و در کنار این فعالیت ها اوقات فراغات خود را در پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی درشهرستان خاش گذارنده که در پی این فعالیت توانسته ام در زمینه رباتیک و ایده یابی راه پیدا کنم.

با ارائه آموزش های متعددی صورت گرفته برای بنده به صورت فراگیر و گسترده انجام شده بود؛ باعث شده تا بنده بتوانم آموزش های لازم را به افراد علاقه مند در این بدهم.

این دانش در زمینه رباتیک و نو آوری روز دنیا باعث ایجاد ایده ای برای کاهش آمار انفجار سیلندار های گاز شده است.

به دلیل استفاده زیاد مردم در استان سیستان و بلوچستان از سیلندرهای گاز خطراتی جدی مردم را تهدید می کند و اجرا کردن این طرح بیشتر به منظور برطرف کردن مشکلاتی مالی و جانی مردم می باشد.

قدرت و توانایی اجرای این طرح پس از انجام تحقیقات مستمر به ثمر رسید هدف از اجرای این طرح بیشتر به منظور برطرف کردند مشکلات مردم می باشد.

این طرح پیش ساخته فقظ به منظور شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه ریزی شده است.

به دلیل عدم حمایت نهاد های دولتی این طرح نوآورانه و عدم استقبال مسئولیتن مربوطه متاسفانه فعالیت این طرح مدتی معلق ماند ودر حد تایید استانی باقی مانده است.

این طرح در سال 91 به جشنواره کشوری ارسال شد و رتبه اول استانی را در شهرستان دریافت نمود.

وبا شرکت درجشنواره های بسیج علمی و فناوری استان در مرحله برنامه ریزی توانسته ام رتبه دوم استانی را در  مرحله ی ثبت  اختراعات به خود اختصاص دهم.     

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 91641

مطالب مرتبط :
۲۲

گزارش خبری/ معاون راهبری ونظارت بربهره برداری آب وفاضلاب کشور در ویدئوکنفرانسی تاکید کرد

تولید آبشیرین کن سیریک با ظرفیت حداکثری

در جلسه ویدئو کنفرانس امام جمعه بندرعباس و مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان با معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، وضعیت آب شهرستان سیریک بررسی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب