طرح جامع مجازی راه مهندسی بسیج دانشجویی در چهارمحال و بختیاری کلید خورد

مسول ناحیه بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری از راه اندازی طرح جامع راه مهندسی بسیج در دانشگاه های چهارمحال و بختیاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ مرتضی کریمی در نشست  با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، گفت: طرح جامع نقشه راه یکی از الگوهای کشوری برای تعالی دانشجویان و آینده سازان کشور است که از آبان ماه در چهارمحال و بختیاری آغاز شده است .


کریمی اظهار داشت: این طرح با برگزاری سلسله برنامه‌ها، نشست‌ها، رویدادها و بازدیدها با بهره گیری ازفضای  مجازی به صورت عمومی و تخصصی برای دانشجویان و به تفکیک هر رشته در مورد چندین بحث مشخص، تلاش دارد که دانشجویان را به سمت آگاهی و دغدغه مندی نسبت به مسائل کشور، توانمندسازی برای پیشرفت و تعالی ایران اسلامی با تقویت دید جامع و تخصصی آن ها نسبت به رشته ها و فضای کاری آینده خود هدایت کند.

وی افزود: با نگاه نقادانه به نظام آموزشی و تربیتی دانشگاه و علی رقم همه زحمات متولیان ان، عدم توجه کافی به رفع نیازهای کشور، مسئله محور نبودن نظام آموزشی دانشگاه، منتقل نشدن دید جامع به دانشجویان نسبت به رشته‌های مورد نظر خود از دو منظر سیاستگذاری و فنی و نبود شناخت نسبت به فضای فعالیت و آینده شغلی دانشجویان، از خلاءهای موجود و نقاط ضعف جدی نظام آموزشی دانشگاه ها محسوب می شود.

کریمی خاطر نشان کرد: دغدغه مندی دانشجویان نسبت به مسائل پیرامونی و خارجی دانشگاه می تواند کشور را به سمت سازندگی و پیشرفت نیل دهد.

به گفته وی، با استفاده از سامانه مختص این طرح، به تمامی اهداف مدنظر در نقشه راه مهندسی می توان دست یافت.

مسول ناحیه بسیج دانشجویی بیان داشت: طرح جامع راه مهندسی به دنبال ایجاد دغدغه مندی و انگیزه برای دانشجویان و تزریق امید در دانشگاه ها برای ارتقای روحیه «ما می توانیم» است که با اقداماتی مانند برگزاری جلسات و نشست های مجازی مرتبط هفتگی و ماهانه، بازدیدهای میدانی محدود با رعایت موازین بهداشتی، جلسات پرسش و پاسخ مجازی به همراه مربیان و همیارها، طراحی و چاپ نشریه راه مهندسی و... اجرایی می شود.

هم اکنون چهارمحال و بختیاری با بیش از چهل هزار دانشجو، موقعیت مناسبی برای تحقق اهداف علمی، فناوری و ایده محوری در کشور دارد.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵:۱۸

شناسه خبر: 91648

مطالب مرتبط :
۱

برگزاری آئین دهمین سالگرد تاسیس مرکز راهبردی شهید الله دادی در یزد

مدیر مرکز پژوهشهای راهبردی شهید الله دادی اعلام کرد: مراسم دهمین سالگرد تاسیس مرکز پژوهش های راهبردی شهید الله دادی یزد همزمان با هفته وحدت برگزار می شود.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

طرح جامع مجازی راه مهندسی در دانشگاه‌های استان همدان توسط بسیج دانشجویی اجرا می‌شود

حمید پورحسینی، فرمانده بسیج دانشجویی استان همدان گفت: طرح جامع مجازی راه مهندسی با برگزاری سلسله برنامه ها، نشست ها، رویدادها و بازدیدهایی برای دانشجویان به صورت عمومی و تخصصی به تفکیک هر رشته پیرامون چندین بحث مشخص از جمله: سبک زندگی دانشجویی، آشنایی با کاربرد هر یک از رشته ها با آینده شغلی خود، مسائل بومی و ملی در رشته های تخصصی، نحوه مطالعه دروس و مواجهه با آن در طول دوران دانشجویی، مهارت افزایی و پرهیز از نمره گرایی، بررسی صنایع بومی و مادر رشته های مهندسی به همت بسیج دانشجویی در استان اجرا می شود.

خبرگزاری علم و فناوری

مسول ناحیه دانشجویی چهارمحال و بختیاری؛

توزیع یک هزار بسته کمک مومنانه بدست بسیجیان دانشجو

مرتضی کریمی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری از آماده نمودن و توزیع ۱۰۰۰بسته کمک های مومنانه توسط بسیجیان و جهادگران دانشجوی چهارمحال و بختیاری خبرداد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب