امضای تفاهم نامه همکاری بسیج علمی و میراث فرهنگی

تفاهمنامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با حضور جمعی از مسئولان سپاه امیرالمومنین(ع) امضا شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، امروز (07/08/99) طی مراسمی تفاهمنامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با حضور جمعی از مسئولان سپاه امیرالمومنین(ع) امضا شد

اهمیت رونق صنعت گردشگری در ایلام

سردار جمال شاکرمی ، فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در این آئین ، با تأکید بر رونق صنعت گردشگری در استان عنوان کرد: استان ایلام از پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه ای در حوزه گردشگری برخوردار است و توجه به  این بخش مهم ، یکی از اولویت ها و ظرفیت های اصلی توسعه در استان است.

وی ، با بیان اینکه در عصر حاضر ، بسیاری از کشورها از ظرفیت گردشگری به عنوان یکی از منابع عظیم اقتصادی استفاده می کنند اظهار کرد : رونق صنعت گردشگری در استان ، نه تنها می تواند در حوزه اقتصادی مناسب عمل کند بلکه  در توسعه فرهنگی و اجتماعی استان نیز نقشی بی بدیل خواهد داشت.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام ، با تاکید بر هموارسازی موانع عدم توسعه صنعت گردشگری در استان ، استفاده از این صنعت ، جهت توسعه اشتغال و کارآفرینی در استان را ضروری دانست.

تشکیل کارگروه تخصصی گردشگری در ایلام

محمود علی پور ، مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام نیز در آئین امضاء تفاهم نامه همکاری با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار کرد : کارگروه تخصصی گردشگری در این سازمان آغاز به کار نموده و امیدواریم با همکاری میراث فرهنگی ، زمینه سرمایه گذاری و فعالیت با کیفیت ، در حوزه گردشگری را فراهم آوریم.

وی افزود : هدايت و حمايت از پايان نامه های تحصيلی در بخش گردشگری و فراهم آوردن امکان استفاده مشمولین خدمت سربازی از طرح های تحقیقاتی در این حوزه ، از جمله برنامه های پیش روی سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان است و تلاش خواهیم کرد با همیاری مسئولان ، حوزه گردشگری و استفاده از این صنعت ، به عنوان سمبلی جهت پویایی اقتصاد و فرهنگ استان مطرح شود .

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در بخش دیگری از اظهارات خود به تعهدات سازمان بسیج علمی و پژوهشی در راستای اجرای این تفاهمنامه همکاری اشاره کرد و اظهار داشت : اولويت قراردادن عناوين تحقيقاتي و مطالعاتی حوزه گردشگری ، تلاش در جهت حل نيازهاي آموزشي و پژوهشي ، حمایت ازنخبگان ، اختراعات و نوآوری های علمی مرتبط با توسعه گردشگری ، ارائه خدمات كارگاهي و آزمايشگاهي مورد نياز و بهره گيري از توانمندی ها و امکانات علمی جهت اجراي فعاليتهاي مشترك از جمله تعهدات سازمان بسیج علمی استان خواهد بود .

 

صنعت گردشگری یکی از محرک های اصلی اقتصاد است

عبدالمالک شنبه زاده نیز در این مراسم ، صنعت گردشگری را یکی از محرکهای اقتصادی اکثر جوامع پیشرفته برشمرد و اظهار کرد : استان ایلام از ظرفیت ها و پتانسیل های عظیمی در حوزه گردشگری برخوردار بوده و استفاده بهینه از این صنعت می تواند نقش محوری در اقتصاد استان و کشور ایفا نماید .

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ، بر رفع موانع و مشکلات سرمایه گذران حوزه گردشگری در استان اشاره کرد و ابراز داشت: امیدواریم با عزم جدی و حمایتهای همه جانبه مسئولان ، از این فرصت عظیم برای رشد و توسعه اقتصادی ، فرهنگی و گردشگری استان استفاده شود .

این مسئول در پایان اظهارات خود بر تعهدات سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان  در قالب تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان اشاره و اذعان کرد : كمك در تجهيز و راه اندازي آزمايشگاه ها، كارگاه ها و مراكز تحقيقاتي جهت بهره برداري مشترك ، اعلام پروژه هاي تحقيقاتي ومطالعاتی مورد نیاز ، استفاده از امکانات و فضاهای فرهنگی برای معرفی مجموعه ها ، برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های مرتبط و همکاری در جهت برگزاری نمایشگاههای گردشگری و اختصاص حداقل یک غرفه به ترویج و توسعه فرهنگ بسیجی از جمله ی این تعهدات است .

انتهای پیام /

خبرنگار : فرشته نیازی

 

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸:۰۲

شناسه خبر: 91661

مطالب مرتبط :
۱۱

تفاهمنامه همکاری بسیج علمی و پژوهشی و دانشگاه ایلام امضاء شد

تفاهم نامه همکاری بین سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام و دانشگاه ایلام با حضور روسای هر دو نهاد و فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان امضاء شد.

بب

امضای تفاهم نامه همکاری بسیج علمی و پژوهشی و دانشگاه آزاد ایلام

تفاهمنامه همکاری بین سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام و دانشگاه آزاد اسلامی استان امضا شد .

ل

بیانیه خانه نخبگان بسیج استان ایلام در محکومیت اقدام نابخردانه رئیس جمهور فرانسه:

هتک حرمت پیامبر (ص) بی اعتنایی به اعتقادات مسلمانان است

حمایت رئیس جمهور فرانسه از توهین کنندگان به ساحت مقدس پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) ، در آستانه میلاد آن حضرت ، دگر بار بی اعتنایی به اعتقادات ارزشی صدها میلیون مسلمان

دانشگاه

خبرگزاری علم و فناوری خبر می‌دهد

دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و آموزش و پرورش تفاهمنامه همکاری آموزشی امضاء کردند/ راه اندازی دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران

دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش مازندران در راستای توسعه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی برای نخستین بار تفاهمنامه همکاری آموزشی امضا کردند.

ی

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در نشست هم اندیشی با مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی

رسالت مرکز رشد و فناوری بسیج ، حراست و صیانت از نخبگان است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : امکانات مرکز رشد و فناوری بسیج استان توانسته است در بخش های الکترونیک و مکانیک و برق پاسخگوی نیاز مخاطبان باشد ، اما راستای رفع نیازمندی تمامی پژوهشگران ، مبتکران و محققان ، نیازمند حمایت جمعی سایر مراکز رشد و فناوری استان هستیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب