مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت:

قطع زنجیره انتقال کرونا بدون همراهی مردم امکان پذیر نیست

واعظ پور گفت: شهروندان برای قطع زنجیره کرونا باید هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کرده و فاصله فیزیکی دو متری را تحت هر شرایطی رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت در نشستی خبری با تشریح وضعیت قرمز شهرستان گفت: محلات شهرک قدس، سرده، محسن خان و بازار تفت به ترتیب بیشترین مبتلایان به کرونا را دارند.

سید محمود واعظ پور از شهروندان درخواست کرد: شهروندان برای قطع زنجیره کرونا باید هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کرده و فاصله فیزیکی دو متری را تحت هر شرایطی رعایت کنند.

وی ادامه داد: عدم شرکت در دورهمی های خانوادگی و عدم مراجعه به مناطق روستایی و مسافرت با توجه به تعطیلی اصناف و سرایت بسیار بالای بیماری ضروری است.

این مقام مسئول ابراز داشت: رعایت قرنطینه خانگی موارد مثبت بیماری کرونا یا  بیماران مشکوک به کرونا به مدت ۱۴ روز موضوع بسیار مهمی است.

مدیر بهداشت و درمان شهرستان تفت با تاکید بر لزوم همکاری کلیه متصدیان  اصناف و صاحبان مشاغل در اجرای مصوبات ستاد کرونا اظهار داشت: تعطیلی کلیه اصناف به جز موارد خاص تا آخر هفته جاری، اخذ کد بهداشتی از سامانه سلامت وزارت بهداشت و رعایت استفاده از ماسک توسط فروشندگان و مراجعین از نکاتی است که باید بدان توجه داشت.

دبیر ستاد کنترل بیماری کرونای شهرستان تفت اعلام کرد: همشهریان میتوانند  درصورت مشاهده موارد تخلف از شیوه نامه های بهداشتی مثل نقض قرنطینه خانگی توسط بیماران، تخلفات اصناف و یا عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در اماکن عمومی، ادارات، فروشگاه ها و سایر صنوف با سامانه ۱۹۰ جهت پیگیری کارشناسان بهداشتی تماس بگیرند.

 وی هشدار داد: با توجه به تشدید بازرسی های مرکز بهداشت، اصناف فرمانداری و نیروی انتظامی در صورت مشاهده موارد تخلف از دستورات ستاد کرونا بلافاصله و بدون مهلت واحد متخلف پلمپ می شود.

واعظ پور گفت: در صورت تایید عدم رعایت قرنطینه خانگی توسط بیماران مبتلا به کرونا به دلیل ارتکاب به عمل تهدید علیه سلامت عمومی و مجرمانه فرد خاطی به دادستانی و مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به وضعیت حاد و  پر خطر بیماری کرونا در استان و شهرستان از مردم فهیم شهرستان تفت تقاضا می شود تا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، کادر بهداشت و درمان شهرستان را در کنترل و مهار بیماری یاری کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴:۰۶

شناسه خبر: 91672

مطالب مرتبط :
آیا وزارت بهداشت به روان جامعه هم توجهی دارد؟

آیا وزارت بهداشت به روان جامعه هم توجهی دارد؟

آیا وزارت بهداشت به روان جامعه هم توجهی دارد؟

اردکان

صفر تا صد صدور مجوز واحدهای فولادی آلاینده در اردکان

شهرستان اردکان استان یزد در چند هفته اخیر به دلیل صدور مجوز برای واحدهای جدید تولیدی به صحنه اعتراضات مردمی تبدیل شده است.

۲۲۵۵

محققان استرالیایی گزارش کردند؛

فناوری بیونیک بر روی سه بیمار پیوند داده شد/ افراد فلج با افکار خود رایانه ها را کنترل می کنند+ عکس

محققان استرالیایی فناوری را توسعه داده اند که به افراد فلج اندام فوقانی امکان می دهد با استفاده از افکار و حرکات چشم خود پیام، پیام الکترونیکی و انجام کارهای آنلاین را انجام داده و ارسال کنند. این فناوری تا به حال با موفقیت بر روی سه بیمار پیوند داده شده است.

وفائی نسب

استان یزد به رکورد بستری ۹۰۰ بیمار کرونایی رسید

معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی يزد گفت: تا قبل از این بیشترین تعداد بیمار ما در روز اول فروردین به ۵۰۱ نفر می رسید اما هم اکنون قریب به ۹۰۰ بیمار در بیمارستان های ما بستری هستند.

ببببببببببببببببببببببببب

محققان اعلام کردند :

ما هنوز نمی دانیم که مصونیت COVID ۱۹ به چه معناست یا چه مدت دوام دارد

مشخص نیست که آیا ما می توانیم بدون واکسن یا تلفات زیاد به مصونیت عمومی برسیم .

نانوشیمی

نشاط علمی نانو شیمیست ها با کرونا در شیراز

کرونا هم نتوانست نانو شیمیست های شیرازی را از فعالیتهای علمی باز نگاه دارد و انجمنهای علمی فعال تر از قبل در سال جهش تولید گام بر می دارند.

۱

بستری ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ضیایی اردکان

شاکر مدیر بیمارستان ضیایی اردکان اعلام کرد: هم اکنون ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ضیایی اردکان بستری هستند.

۱

برگزاری آئین دهمین سالگرد تاسیس مرکز راهبردی شهید الله دادی در یزد

مدیر مرکز پژوهشهای راهبردی شهید الله دادی اعلام کرد: مراسم دهمین سالگرد تاسیس مرکز پژوهش های راهبردی شهید الله دادی یزد همزمان با هفته وحدت برگزار می شود.

۱

کارگاه مشاوره دانش آموزی در تفت برگزار شد

کارگاه مشاوره دانش آموزی به همت بسیج علمی تفت برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب