استفاده از خطای چاپ سه بعدی برای تولید منسوجات

محققان ام آی تی با استفاده از خطای چاپ سه بعدی برنامه ای را ایجاد کردند که می تواند برای تولید منسوجات با تکنولوژی بالا استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از گیزمگ؛ اگر یک چاپگر سه بعدی شکافی را در پلاستیک ذخیره شده ایجاد کند، معمولاً به عنوان یک نقص ناخواسته تصور می شود. با این حال، این روند برای تولید سریع و ارزان منسوجات پلیمری قابل انعطاف استفاده شده است.

به طور معمول، چاپگرهای نوع رسوب ذوب شده (FDM) که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند، با اکسترود لایه های پی در پی پلاستیک مذاب، مواردی را ایجاد می کنند. هنگامی که لایه های پلاستیک رسوب شده خنک شده و با هم ذوب می شوند، یک جسم جامد سخت شده را تشکیل می دهند.

هر چند گاهی - به دلیل نقص در چاپگر یا برنامه نویسی - پلاستیک کافی اکسترود نمی شود. این به عنوان تحت اکستروژن شناخته می شود، و نتیجه آن این است که محصول نهایی پر از شکاف های کوچک است.

جک فرمن، دانشجوی مقطع آزمایشگاهی رسانه  MIT، تصمیم گرفت با استفاده از این خطا برنامه ای را ایجاد کند که باعث می شود پرینترهای ارزان قیمت FDM در یک الگوی کشش دقیق و کنترل شده تحت اکسترود قرار نگیرند - دومی از پلاستیک ریز پلیمری ساخته شده است ستون هایی که توسط رشته های پلیمری نازک به یکدیگر متصل شده اند.

DefeXtiles can be 3D-printed out of various polymers, depending on the desired characteristics

'DefeXtiles' دارای یک کیفیت تول مانند است، به این دلیل که آنها به شکل یک شبکه خوب و انعطاف پذیر هستند.

ازجمله موارد دیگر، فرمن و همکارانش تاکنون از این فناوری برای ایجاد مواردی مانند دامن های کامل، ورقه های توری نیمه شفاف، رول پارچه ای به اندازه کافی برای کشیدن در یک الماس بیس بال و یک آباژور رسانای الکترونیکی با چین استفاده کرده اند. با هم لامپ را روشن کنید.

از جمله برنامه های دیگر می توانند شامل ایجاد مش جراحی با خواص مکانیکی قابل تنظیم، همراه با نمونه سازی و شخصی سازی در صنعت مد باشند.

زمان انتشار: جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷:۳۶

شناسه خبر: 91674

مطالب مرتبط :
جشنواره

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل خبر داد:

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج برگزار می گردد

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج به صورت ویدئو کنفرانس در تمامی شهرستان های استان به صورت همزمان برگزار می گردد.

زانو

ایجاد سازه بافت ترکیبی برای بازسازی غضروف

محققان موسسه پزشکی ویک فارست (WFIRM) روشی را برای چاپ مجدد نوعی غضروف ایجاد کرده اند که روزی می تواند به بازیابی عملکرد زانو آسیب دیده در اثر آرتروز یا آسیب کمک کند.

پهباد

ابداع هواپیمای بدون سر نشینی که مانند رپتور پرواز می کند

پژوهشگران سوئیسی پهبادی را با الهام گرفتن از رپتور ابداع کردند که قادر است با چابکی بی نظیر پرواز کند و در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

۲۲۵۵

محققان استرالیایی گزارش کردند؛

فناوری بیونیک بر روی سه بیمار پیوند داده شد/ افراد فلج با افکار خود رایانه ها را کنترل می کنند+ عکس

محققان استرالیایی فناوری را توسعه داده اند که به افراد فلج اندام فوقانی امکان می دهد با استفاده از افکار و حرکات چشم خود پیام، پیام الکترونیکی و انجام کارهای آنلاین را انجام داده و ارسال کنند. این فناوری تا به حال با موفقیت بر روی سه بیمار پیوند داده شده است.

سرفه

تشخیص عفونتهای بدون علامت کووید ۱۹ با استفاده از تلفن همراه

محققان دانشگاه MITمدل هوش مصنوعی را ابداع کرده اند که افراد بدون علامت را از طریق ضبط سرفه های اجباری از افراد سالم متمایز می کند.

مدال سواد رسانه ای، نشانه ای برای تلاشم در راه نهضت سواد رسانه ای است

عضو مرکز بسیج علمی پژوهشی فاطمه زهرا (س) مبارکه؛

مدال سواد رسانه ای، نشانه ای برای تلاشم در راه نهضت سواد رسانه ای است

ساجده صداقت برگزیده مدال نقره کشوری المپیاد سواد رسانه ای از دانش آموزان فعال و عضو مرکز بسیج علمی پژوهشی فاطمه زهرا (س) ، گفت:مدال سواد رسانه ای نشانه ای است که تمام تلاشم را در راه نهضت سواد رسانه ای بکار بندم و نوجوانان کشورم را در راه کسب سواد رسانه ای تشویق کنم.

کوانتوم

محققان MIT هشدار می دهند؛

اشعه های کیهانی می توانند رایانه های کوانتومی را بی ثبات کنند

محققان MIT، آزمایشگاه لینکلن و آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام (PNNL)هشدار می دهند که اشعه های کیهانی می توانند رایانه های کوانتومی را بی ثبات کنند.

چاپگر سه بعدی

تماشا کنید: بزرگترین چاپگر سه بعدی اروپا یک ساختمان دو طبقه می‌سازد

پرینترهای سه بعدی صنعتی یکی از امیدهای بشر برای حل مشکل مسکن و گرانی ساخت آن به حساب می‌آیند؛ آیا زمان آن رسیده است که این پرینترها یک ساختمان چند طبقه یا حتی برج بسازند؟ پاسخ مثبت است. بزرگترین چاپگر سه بعدی (۳D Printer) در تمام اروپا موفق شد یک خانه دو طبقه را ظرف سه هفته بسازد و به امیدواری ها در خصوص آینده این صنعت رنگ و بویی تازه ببخشد.

منسوجات

منسوجات هوشمند ساخته شده توسط خطوط انتقال انعطاف پذیر

محققان EPFL الیاف الکترونیکی ایجاد کرده اند که در هنگام تعبیه در پارچه، می توان با اندازه گیری تغییر شکل پارچه، داده ها را در مورد بدن ما جمع آوری کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب