سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر بکارگیری توانمندی و ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹، گفت: این مراکز می توانند کاهش بار مراجعات بیمارستانی را تا حد قابل قبولی به دنبال داشته باشند.

 
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان،  دکتر فاطمه نوروزیان ضمن ابراز قدردانی از زحمات تمامی ارائه دهندگان مراقبت از جمله پرستاران، بهره گیری از ظرفیت مراکز مراقبت و مشاوره پرستاری در منزل را از نقاط قوت بهداشت و درمان در هرمزگان دانست و گفت: با توجه به اینکه بیماری کووید ۱۹ یک بیماری کاملا مراقبتی است لذا به کار گرفتن ظرفیت مراکز مراقبت در منزل یکی از راهکارهای کاهش مراجعات بیمارستانی است.
 
وی در پاسخ به دغدغه کمبود نیروی تخصصی، در استان اظهارداشت: جبران کمبود نیرو یکی از موضوعات مهمی است که همواره مورد تاکید و پیگیری وزیر بهداشت و معاونت پرستاری بوده و در یک سال گذشته بیش از 7 هزار نیروی پرستار جذب شده و مجوز جذب 7 هزار نیروی دیگر نیز اخذ شده که بخشی از آن مربوط به پرستاران است.
 
وی افزود: نسبت پرستار به تخت در استان هرمزگان  نسبت به میانگین کشوری در وضعیت مطلوبی نیست اما هنوز با استاندارد فاصله داریم که برای حل آن در تلاش هستیم. 
 
نوروزیان در خصوص مطالبات و معوقات پرستاران هم گفت: در حال حاضر پرداخت کارانه از 18 ماه به 6 ماه و پرداخت اضافه کار هم به 3 ماه کاهش پیدا کرده و البته در برخی از دانشگاه ها اضافه کار به روز است و در تلاش هستیم که بخش دیگیری از معوقات پرستاران خدوم و زحمتکش پرداخت شود.
 
مراکز مراقبت در منزل و مراکز 16 ساعته بهداشت متصل می شوند
 
وی از اتصال مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل با مراکز 16 ساعته بهداشت خبر داد.
 
نوروزیان گفت: با ابلاغ معاونت بهداشت، مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل با مراکز 16 ساعته بهداشت به هم  متصل می شود و این اقدام بزرگ و ارزشمندی است که با توجه به بحران کووید 19 با شناسایی مبتلایان و اقدامات مراقبتی برای آنها در منزل و آموزش خانواده این بیماران از انتقال آنها به مراکز درمانی جلوگیری می کند و همچنین با ارائه آموزش های خود مراقبتی و ایجاد حساسیت در مردم باعث قطع زنجیره این ویروس شود.   
  وی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی وسیع و عمومی جهت ارتقای آگاهی مردم در خصوص راههای پیشگیری و روشهای خود مراقبتی در مبارزه با کرونا تاکید کرد.
لغو کنسرت ها در جزیره کیش
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
 از لغو برگزاری همه کنسرتها و برنامه ها در جزیره کیش خبر داد.
دکتر نوروزیان در این خصوص گفت: به منظور حفظ سلامتی همه آحاد جامعه و با توجه به اوج گیری بیماری کرونا در جزیره کیش و کشور و به جهت جلوگیری از انتقال و گردش ویروس در تجمعات، پیرو پیگیریهای صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشكی و همکاری منطقه آزاد کیش تا اطلاع ثانوی همه کنسرتها و سایر برنامه ها پیش بینی شده در جزیره کیش لغو شد.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شهید حلیمه شب‌روا پنجمین شهید مدافع سلامت است که بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.
دکتر فاطمه نوروزیان بیان داشت: وی از پرستاران با سابقه بیمارستان سید الشهدای منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بود که در پی مجاهدت در راه سلامت جامعه به فوض عظیم شهادت نائل آمد.
وی بیان داشت: تعداد نمونه گیری از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا در هرمزگان تاکنون ۷۹ هزار و ۱۵۴ نفر بوده که در حال حاضر  ۲۱۸ نفر با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: هم اکنون ۵۵ نفر در بخش آی سی یو بستری هستند که ۱۹ نفر از آن‌ها حال وخیم دارند.
دکتر نوروزیان ادامه داد: تاکنون ۸۳۵ نفر فوتی مثبت‌ قطعی به علت کووید ۱۹ در هرمزگان اتفاق افتاده و در شبانه روز گذشته نیز یک فوتی جدید مرد ۷۳ ساله از پارسیان ثبت شده است.
انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹:۰۹

شناسه خبر: 91687

مطالب مرتبط :
سرفه

تشخیص عفونتهای بدون علامت کووید ۱۹ با استفاده از تلفن همراه

محققان دانشگاه MITمدل هوش مصنوعی را ابداع کرده اند که افراد بدون علامت را از طریق ضبط سرفه های اجباری از افراد سالم متمایز می کند.

۲۲

صاحب نظران از کنترل بیماری کرونا می گویند اما

شکست کرونا شاید زمانی دیگر

با توجه به اینکه مساله مهم این روزها، بیماری همه گیر کرونا است و همه به نحوی نگران سلامتی خود هستیم باید بدانیم که یکی از عوامل ایجاد کننده و تشدید کننده این وضعیت، مشکلاتی است که در سبک زندگی مان وجود دارد و اصلاح سبک زندگی چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ فیزیکی می‌تواند یکی از راه های پیشگیری از این بیماری باشد.

۳۳

یادداشت

گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

اینکه این روزها به کرات می شنویم که همه منتظر نتیجه انتخابات دموکراتها و جمهوری خواهان در امریکا هستند تا اتفاقات خوبی در کشور ما بیافتد و مردم منتفع شوند امری اشتباه و غیرقابل قبول است.

کادر درمان

پس از فرمان فرمانده کل قوا

قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا دوباره فعالیت خود را آغاز کرد/ کمک به پرستاران و کادر درمان با اعزام نیروهای داوطلب

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان از فعالیت دوباره این قرارگاه خبر داد.

ببب

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ویدئوکنفرانسی با خبرنگاران:

افزایش آزمایشات موجب افزایش شناسایی بیماران کرونایی است/ عدم برپایی نماز عید فطر در بندرعباس

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: هنوز دارو و یا واکسنی که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی برای درمان و یا پیشگیری از کرونا باشد، یافته نشده است و لذا همچنان مهم‌ترین مسأله آن است که پیشگیری را مورد توجه قرار دهیم و اصول و پروتکل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهیم، لذا نماز عید فطر در بندرعباس برگزار نمی شود.

نوروزیان

گزارشی از وضعیت توزیع کیک های آلوده در هرمزگان

آخرین خبر از کیک‌های مشکوک در هرمزگان

وجود قرص های مشکوک در انواع کیک و شکلات در هرمزگان شایبه هایی در میان اذهان عمومی وصنعت مواد غذایی ایجاد گرده است. ظاهرا دست هایی در کار است تا صنعت مواد غذایی کشور را زمین بزند و موجب تشویش اذهان عمومی بشود که قرص های ده هزارتومانی را در کیک های دو هزارتومانی جاسازی شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب