سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

اولین نشست تخصصی بین المللی، چینی درباره منشا ویروس کرونا/ WHO، دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد كه متخصصان بین المللی اولین جلسه خود را، البته عملا، با همتایان چینی خود برگزار كرده اند تا ریشه حیوانات بیماری همه گیر ویروس كرونا را بررسی كنند. این سازمان، اذعان داشت: دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال نیوز، سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد كه متخصصان بین المللی اولین جلسه خود را، البته عملا، با همتایان چینی خود برگزار كرده اند تا ریشه حیوانات بیماری همه گیر ویروس كرونا را بررسی كنند. سازمان بهداشت جهانی ضمن انتقاد از اتهاماتی که دولت ترامپ به این سازمان نسب داده، اذعان داشت: دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است.

 

WHO ماه ها است که تلاش می کند تیمی از متخصصان بین المللی از جمله اپیدمیولوژیست ها و متخصصان بهداشت حیوانات را برای کمک به تحقیق در مورد منشا حیوانی کووید19 و نحوه انتقال ویروس به انسان به چین بفرستد.

تدروس آدهانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی روز جمعه در یک نشست خبری مطبوعاتی مجازی گفت که آژانس سازمان ملل متحد به "پیگیری ریشه ویروس برای جلوگیری از شیوع در آینده" ادامه می دهد.

وی گفت: "امروز، گروهی از متخصصان بین المللی اولین جلسه مجازی خود را با همتایان چینی خود داشتند."

آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد در ماه ژوئیه تیمی پیشگام به پکن فرستاد تا مقدمات تحقیق را فراهم کند، اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی تیم بزرگتر دانشمندان می توانند برای شروع مطالعات اپیدمیولوژیک به چین سفر کنند تا اولین موارد انسانی و منبع عفونت آنهارا شناسایی کنند

دانشمندان بر این باورند که ویروس قاتل از حیوانات به انسان منتقل شد، احتمالاً از بازاری در شهر ووهان که حیوانات عجیب و غریب را برای گوشت می فروخت.

به طور گسترده ای فرض می شود که ویروس در اصل از خفاش ها بوده است، اما میزبان حیوانات میانی که آن را بین خفاش ها و انسان منتقل کرده است ناشناخته مانده است.

مایکل رایان، رئیس اورژانس سازمان بهداشت جهانی، روز جمعه در پاسخ به این سوال که چرا اولین جلسه بین کارشناسان به صورت رو در رو صورت نگرفته است، تأکید کرد که "مطمئناً همیشه بخشی از برنامه بود که تیم ها ابتدا ملاقات می کردند."

 

"محیط سیاسی مست"

"ما کاملا انتظار داریم تیم در زمین مستقر شود."

وی گفت که تیم ها باید ابتدا تمام مطالعات انجام شده را بررسی کنند "تا در نهایت این مأموریت به مواردی که در دانش وجود دارد بپردازد."

وی همچنین هشدار داد كه چنین تحقیقاتی بسیار پیچیده ای است و می تواند "مدت بسیار طولانی" طول بكشد.

وی گفت: "من ذهن خود را به مرس و سارس و سایر بیماری ها معطوف می کنم که ماهها و گاهی سالها طول کشید تا ریشه حیوانات و گاهی سالها طول بکشد تا تحقیقات کامل روی زمین انجام شود."

WHO با انتقادات شدیدی نسبت به اینکه سریعاً در این تحقیق حرکت نکرده است، می گوید: به ویژه از طرف دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، که این سازمان را متهم به کلاهبرداری از چین کرده، مواجه شده است.

 

رایان اذعان داشت که فشار سیاسی زیادی برای حرکت سریع وجود دارد، اما تأکید کرد که مهم است که به جلو حرکت کنیم به گونه ای که به احتمال زیاد بهترین پاسخ ها را بدست آوریم.

وی گفت: "این همان چیزی است كه ما به آن نیاز داریم: ... بهترین پاسخ ها. نه فقط هر پاسخی كه نیازهای سیاسی سریع را برآورده كند."

"ما بهترین نتیجه علمی ممکن را می خواهیم و بهترین شواهد ممکن را برای منشا این بیماری ایجاد می کنیم، زیرا مهم است."

رایان تأکید می کند که "انجام این کار در یک محیط مست سیاسی دشوار است".

"ما تمام تلاش خود را می کنیم تا بهترین علم را در برابر یکی از ویران کننده ترین اپیدمی هایی که باید به عنوان یک سیاره با هم روبرو شویم، تضمین کنیم."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://medicalxpress.com/news/2020-10-international-chinese-expert-virus.html

زمان انتشار: یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 91690

مطالب مرتبط :
سازمان بهداشت جهانی

هشدار جدید سازمان بهداشت جهانی را بخوانید!

ویروس کرونا همچنان قربانی میگیرد و با وجود تایید نهایی ۳ واکسن، سازمان بهداشت جهانی خواستار سختگیری بیشتر در این باره شده است.

محققان اصفهانی کشتی تصفیه هوا ((AirShip را اختراع کردند/ کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات جشنواره ITE ۲۰۲۰ لندن

مدیر مجموعه فناورجنرال تک گفت؛

محققان اصفهانی کشتی تصفیه هوا را اختراع کردند/ کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات جشنواره ITE ۲۰۲۰ لندن

محققان اصفهانی کشتی تصفیه هوا (AirShip) را اختراع و با شرکت در جشنواره ITE ۲۰۲۰ لندن موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات این جشنواره شدند. این سیستم تکمیل کننده چرخه فیلترهای از بین برنده آلاینده ها است و با آن می توان مانند کشتی هایی که کف رودهانه را جایروبی می کنند هر چند وقت داخل هوا را جایروبی کرد.

ژن درمانی برای بازسازی عصب بینایی منجر به درمان جدید گلوکوم  خواهد شد

پزشکان اعصاب بالینی در دانشگاه کمبریج گزارش کردند؛

ژن درمانی برای بازسازی عصب بینایی منجر به درمان جدید گلوکوم خواهد شد+عکس

پزشکان اعصاب بالینی در دانشگاه کمبریج از ژن درمانی برای بازسازی آکسونهای آسیب دیده در چشم استفاده کردند که می تواند به توسعه روشهای درمانی جدید برای گلوکوم، یکی از مهمترین دلایل نابینایی در سراسر جهان کمک کند. آنها با بیان مولکول آداپتور پروترودین که به طور معمول در نورون های غیر احیا کننده در سطوح پایین یافت می شود، به این مهم دست یافتند.

آزمایش گزینه جدید درمان سندروم حاد تنقسی کووید ۱۹ « یک هورمون شایع تیروئید»

محققان امریکایی گزارش کردند:

آزمایش موفقیت آمیز گزینه جدید درمان کووید ۱۹ « هورمون شایع تیروئید»

محققان امریکایی یک هورمون شایع تیروئید را بعنوان گزینه جدید برای درمان سندروم تنفسی حاد کووید ۱۹ با موفقیت آزمایش کردند،

چین پیشتاز در پرورش ماهی در شالیزارهای برنج/ افزايش سود‌آوري و كاهش مصرف كود برای کشاورزان

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

چین پیشتاز در پرورش ماهی در شالیزارهای برنج/ افزايش سود‌آوري و كاهش مصرف كود برای کشاورزان

برنج یکی از کالاهای اصلی غذایی است که خاستگاه آن از کشورهای آسیای شرقی و کشورهای «چین» و «اندونزی» بوده است و پرورش ماهی در مزارع و شالیزارها یک سنت قدیمی کشاورزی است که در کشورهایی مثل چین و ویتنام حدود ۲۰۰۰ سال است که این کار انجام می‌شود.

قومیت آسیایی به شدت با سکته مغزی کووید۱۹ مرتبط اند

گزارش مرکز سکته مغزی انگلستان و اسکاتلند؛

اقوام آسیایی به شدت با سکته مغزی کووید۱۹ مرتبط اند

تجزیه و تحلیل فعالیت مرکز سکته مغزی انگلستان و اسکاتلند در طول موج اول شیوع ویروس کرونا نشان می دهد که اقوام آسیایی به شدت با سکته مغزی COVID مرتبط اند.

منشا بخشی از ریزگردها و گرد و غبار دشت سگزی هنوز بطور دقیق مشخص نیست

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان؛

منشا بخشی از ریزگردها و گرد و غبار دشت سگزی هنوز بطور دقیق مشخص نیست

مسعود برهانی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان، گفت: منشا بخشی از ریزگردها و گردو غبار دشت سگزی خارج از منطقه است. حتی بعضی، منشا این ذرات را مناطقی از شمال استان و استان سمنان می دانند. بنابراین برای رفع موثر و کامل مشکل، لازم است مناطق برداشت این ذرات بطور دقیق مشخص شود که این کار مستلزم انجام مطالعات و تحقیقات بیشتر است.

ژن درمانی برای بیماری اوتیسم باعث ضعف پاها می شود و توانایی راه رفتن دو نفر را از بین می برد

پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو گزارش کردند؛

ژن درمانی برای بیماری اوتیسم باعث ضعف پاها می شود و توانایی راه رفتن دو نفر را از بین می برد

پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو گزارش کردند: یک آزمایش بالینی کوچک از ژن درمانی برای سندرم آنجلمن - یک بیماری نادر ژنتیکی مربوط به اوتیسم – بر روی پنج کودک با دوزهای مختلف انجام شد، پس از آنکه دو شرکت کننده توانایی راه رفتن را به طور موقت از دست دادند، به گفته کارشناسان، مسئله ایمنی برای حل و فصل مهم است، وگرنه درمان موثر به نظر می رسد، و آزمایش می تواند استراتژی های درمانی را برای شرایط مغزی مشابه هدایت کند.

نیوتن

مدال و جایزه آیزاک نیوتن در سال ۲۰۲۰ به محقق ایرانی رسید

مدال و جایزه آیزاک نیوتن در سال ۲۰۲۰ توسط انیستیتو فیزیک (IOP) انگلیس به پروفسور نادر انقطاع از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا اعطا شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب