خبرگزاری علم و فناوری

برگزاری مجازی نمایشگاه هفته پژوهش استان گیلان

نمایشگاه هفته پژوهش، فناروی و فن‌بازار استان گیلان در سال جاری به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از پارک علم و فناوری استان گیلان در دومین نشست شورای سیاستگذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری گیلان که با حضور استاندار گیلان در سالن الغدیر استانداری برگزار شد، مقرر شد، نمایشگاه هفته پژوهش، فناروی و فن‌بازار استان گیلان در سالجاری به صورت مجازی برگزار شود.

 

در این نشست که با حضور استاندار گیلان به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری و رئیس پارک علم و فناوری گیلان به عنوان دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و دیگر اعضای این شورا برگزار شد مقررشد تا با توجه به محدودیت‌های موجود به دلیل شرایط ویروس کرونا و با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی بیست و یکمین نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن بازار در استان گیلان بصورت مجازی برگزار گردد.

 

برپایی این نمایشگاه مجازی بر عهده پارک علم و فناوری گیلان خواهد بود و بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری گیلان مقرر شد با توجه به تجارب ۱۰ ساله پارک علم و فناوری گیلان در برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری کشور، این نمایشگاه مجازی را با حمایت دیگر دستگاه‌های اجرایی استان برگزار نماید.

 

دکتر علی باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار در این باره گفت: با توجه به محدودیت‌های بهداشتی و دستور‌العمل‌های بهداشتی درباره کاهش اپیدمی ویروس کرونا در استان می‌توانیم از فضای مجازی برای معرفی ظرفیت پژوهشی استان استفاده نماییم و در این خصوص اولین استانی هستیم که اقدام به برپایی مجازی نمایشگاه هفته پژوهش در کشور نموده‌ایم.

 

وی اضافه کرد: برای هرچه بهتر برگزاری این نمایشگاه مجازی به حمایت تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و خصوصا رسانه‌ها از جمله صدا و سیمای مرکز گیلان نیازمندیم تا ضمن تبیین جایگاه ارزشی نوآوران، فناوران و پژوهشگران استان، نسبت به معرفی دستاورهای فناورانه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان و همچنین جایگاه پژوهشی استان و ظرفیت‌های موجود، اقدامات شایسته‌ای انجام دهیم.

 

در این نشست دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش در سالجاری به صورت مجازی را اقدامی شایسته خواند و ابراز امیدواری کرد که در سطح گسترده‌ای انجام شود.

 

وی ادامه داد: نقش پژوهش در توسعه کشورها نقشی تعیین کننده است و کشور ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه باید به امر تحقیق و پژوهش توجه بیشتری داشته باشد.

 

 

وی با اشاره به درپیش بودن جشنواره پژوهش و فناوری سال جاری افزود: در حال حاضر باتوجه به منابع محدود، باید از تمام ظرفیت‌ها در راستای تجلیل از نخبگان و چهره‌های برتر حوزه پژوهش استفاده کنیم و دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری هر چه بهتر آئین‌ هفته پژوهش باید به موقع و خوب اطلاع‌رسانی کنند.

زمان انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳:۳۸

شناسه خبر: 91708

مطالب مرتبط :
ششمین جشنواره جهادگران

جانشین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد در هفته پژوهش

جانشین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به محدودیت‌‌های کرونایی برای برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری گفت: این جشنواره هفته پژوهش برگزار می‌شود.

باسلام

شرکت دانش بنیان قمی در لیست شرکتهای موفق جهانی

بلومبرگ باسلام قم را جهانی کرد

به نقل از پایگاه خبری معتبر و بین المللی بلومبرگ، شرکت دانش بنیان باسلام عضو پارک علم و فناوری استان قم به عنوان یکی از شرکت های موفق در رونق بخشی به اقتصاد محلی و خانگی ایران معرفی شده است.

به همت مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر؛ 
برپایی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید سلیمانی» درهفته دفاع مقدس

به همت مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر؛

برپایی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید سلیمانی» درهفته دفاع مقدس

مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر و هیات اندیشه ورز این پایگاه همزمان با هفته دفاع مقدس بایک برنامه ریزی هدفمند در قالب نظامی، فرهنگی، پژوهشی و علمی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید حاج قاسم سلیمان» را برپا کرد.

دبیر اجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان گیلان در سال ۹۹ منصوب شد.

پارک علم و فناوری گیلان :

دبیر اجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان گیلان در سال ۹۹ منصوب شد.

دکتر علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان گیلان، در حکمی دکتر امیر ملک پور معاون فناوری پارک علم و فناوری گیلان را به عنوان «دبیر اجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان گیلان » منصوب کرد.

بهار نارنج

در یک پروژه تحقیقاتی اعلام شد

سمیت خفیف کبدی بهار نارنج با دوز بالا

یک پژوهشگر نتایج جدیدی درباره مسمومیت خفیف کبدی بهار نارنج با دوز بالا بر روی موش‌های آزمایشگاهی خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب